گامی برای تحقق ایده های امروز درمبلمان فردا

کارگاه آموزشی گرایش‌های نوین طراحی مبلمان در تاریخ ۱۵ دی‌ماه همزمان با نمایشگاه HODEX 2016 در تالار همایش بازارمبل ایران-شماره ۳ برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی که با همکاری موسسه فرهنگی کارستان و انجمن صنفی مبلمان و دکوراسیون برگزار شد در دو بخش و در چهارچوب شعار ایده‌های امروز، مبلمان فردا به مسئله طراحی مبلمان پرداخته شد.

در بخش اول علاقه‌مندان به طراحی مبلمان با مگاترندها و آثار بهترین طراحان روز جهان آشنا شدند. دراین بخش که به وسیله مهندس ایمان آزادگان ارائه شد، عجین بودن دنیای مبلمان امروزجهان و پیشرفت هایی که دراین حوزه صورت گرفته با نام طراحان شاخص و جریانات تاثیرگذارهنری قابل توجه بود.

در بخش دوم روش‌های اسکچینگ برای ترسیم و انتقال ایده‌های نو در حوزه طراحی مبلمان به‌صورت زنده به‌وسیله مهندس مجید احمدی خوشبخت مرور شد و در خصوص آن با مشارکت‌کنندگان گفت‌وشنود انجام شد.

ازآنجایی‌که یکی از بزرگ‌ترین خلأها در صنعت مبلمان کشور مبحث طراحی و حضور طراحان به نام و صاحب سبک در این حوزه است این رویداد را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم به‌زودی شاهد اتفاقات بیشتری در حوزه طراحی مبلمان به‌صورت برگزاری مسابقات طراحی ، کارگاه‌های آموزشی و سایر فعالیت‌هایی که می‌تواند موجب ایجاد انگیزه و ورود گروه بزرگ‌تری از صاحب‌نظران و علاقه‌مندان به این حوزه گردد باشیم.