گالری علوم ریاضی لندن
نمایشگاه و غرفه سازی

گالری علوم ریاضی لندن

۰
(۰)

این گالری دائمی اولین و در واقع آخرین نمایشگاه طراحی شده توسط زاها حدید است و به خوبی گویای این موضوع است که چگونه ریاضیات در لایه های زندگی نفوذ کرده است. بازدید کنندگان در این نمایشگاه به خوبی با مفاهیم انتزاعی ریاضیات آشنا شده و به تجارب تعاملی شگفت انگیزی دست خواهند یافت.

در این گالری هواپیمای بزرگی مربوط به سال ۱۹۲۹ نصب شده است وفضای مواج اطراف به رنگ بنفش روشن در واقع حوزه ی تلاطمی وآیرودینامیک هواپیما را به تصویر کشیده است.در واقع این هواپیما بخشی از مهندسی با معادلات پیچیده است و برای رسیدن به هدف اصلی این بخش زاها حدید طراحی را به شکلی کنترل شده ومطابق با معادلات جریان هوا که در صنعت هوانوردی به دقت مورد بررسی قرار می گیرد انجام داده است.
ریاضیات و هندسه همواره عنصر مشخصه کار معمار بوده است و گالری وینتون با رعایت این اصول به زیبایی هرچه تمام تر آن را به نمایش گذاشته است.کاربرد خط ، سطح و حجم در این پروژه شگفت انگیز است.این گالری اولین پروژه ای است که بعد از مرگ زاها حدید در انگلستان بازگشایی شده است.
خطوط به کار رفته در این طرح نمایشی از هوای شناور در اطراف این هواپیمای در حال پرواز قدیمی است. در واقع ما در قلب این گالری یک داستان غنی فرهنگی از کمک به تغییر جهان در ۴۰۰ سال گذشته را شاهد هستیم.
مسئول موزه دیوید رونی معتقد است که عملیات ریاضی زیربنای بسیاری از جبه های زندگی و کار است وی امیدوار است که با بازگشایی این گالری زیبا و متفاوت مردم از دریچه ی دیگر به نقش ریاضیات در زندگی نگاه کنند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط