کاغذ دیواری اتاق بچه
کودک و نوجوان

کاغذ دیواری اتاق بچه

۱
(۱)

Sian Zeng برنده ی جایزه ی طراحان لندن، کاغد دیواری های تعاملی و سرگرم کننده ای برای اتاق کودکان طراحی کرده است.این کاغذ دیواری ها دارای طرحهایی جادویی هستند و باعث افزایش قوه ی تخیل کودکان می شوند.

دیوارهای تعاملی پدیده های جدیدی نیستند اما اکثر آنها نیازمند حسگرهای گران قیمت و پروژکتورهای پر مصرف هستند تا دیوارها زنده و متعامل به نظر بیایند. اما Sian Zeng به سادگی توانسته است به کمک این کاغذ دیواری ها و تکنیکی ساده، سرگرمی ونشاط را به فضای داخلی اتاق کودک هدیه کند.

تکنیک نصب این کاغذ دیواری ها بدین صورت است .ابتدا لایه ای که دارای خاصیتی مغناطیسی است روی دیوار نصب می گردد.سپس روی آن کاغذ دیواری که دارای طرحهای ،گرافیکی خاصی مانند جنگل و دشت و… است ،نصب می شود. و درنهایت کودکان با استفاده از قوه ی تخیلشان و به کمک این کاغذ دیواری ها و الگوهای مغناطیسی آماده ،قادر خواهند بود لحظات شادی را در منزل سپری کنند و راوی داستانهای خود باشند.

قصه­ گویی با بیدارکردن نیروهای درونی کودک و استفاده از دانش طرح‌واره ­ای او، غیرمستقیم او را از موانع، تضادها و نیز امکان­ها و استعدادهایش آگاه می­ کند و او را به تفکر، تعمق و جست‌وجو وا می­دارد.

رمزهای قصه ، کودک را در برابر اضطراب، ترس ها و ناشناخته های معمول در زندگی، مصون نگه می دارد.درقصه ها بچه ها برای نخستین بار با مفاهیم عدالت و بی عدالتی آشنا می شوند و مرحله ی آغازین آموزش اندیشه هابرای آنان صورت می گیرد.

حتما بخوانید:  دکوراسیون اتاق نوزاد

این کاغذ دیواری ها در رنگهای صورتی ،سبز،آبی،خاکستری طراحی وتولید شده اندو دارای الگوهای آماده ی متنوعی نظیر:حیوانات ،گیاهان،خانه ها و…. هستند که به تناسب نوع طرح کاغذ دیواری کودکان می توانند برای روایت قصه های خود از این الگوهای آماده استفاده کنند.

منبع:http://www.busyboo.com

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۱ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط