کار در خانه به سبک اینستاگرامرها
سبک زندگی

کار در خانه به سبک اینستاگرامرها

۰
(۰)
اتاق کار باید راحت‌ و صمیمی باشد.
اتاق کار باید راحت‌ و صمیمی باشد.

راحتی در دفتر کار خانگی

قبل از هر چیز در نظر داشته باشید که دفتر خانگی شما، همان محل کارتان است با این تفاوت که می‌توانید در آن بیژامه بپوشید و پاهایتان را دراز کنید. پس بیشتر از هر چیزی به راحتی این اتاق فکر کنید. غیر از صندلی پشت میز (که برای کار با کامپیوتر مورد نیاز است) صندلی‌های راحتی دیگری را در آن قرار بدهید و حتی به یک مبل راحتی فکر کنید. خانم Neon Doves، طراح و فشن بلاگر با این صندلی معلق و کوسن پشمی و راحتش، خیلی ساده در اتاق کارش استراحت می‌کند.

شیک و چشمگیر مثل طلا

شیک و چشمگیر مثل طلا

دفتر کار خانگی لوکس

به عقیده صفحه Laurel & Wolf که همیشه طراحی‌‎های خانگی با رنگ‌های خاص را پست می‌کند، زمانی در زندگی می‌رسد که همه ما باید وسایل زندگی مجردی و دانشجویی‌مان را دور بیندازیم و برای خانه (و صد البته اتاق کار) چیدمانی شیک با رنگ‌های فاخر انتخاب کنیم. پایه‌های طلایی و لوستر بزرگ و مجلل این اتاق کار گویای همین عقیده هستند. اگر کاری دارید که به واسطه آن با مشتری‌های زیادی در ارتباط هستید و این مشتری‌ها باید به دفتر خانگی شما بیایند، با این طراحی خاص و جذاب (دیوار تیره، استفاده از رنگ‌های چشمگیر مثل سبز سیر و طلایی و..) به خوبی می‌توانید آن‌ها را تحت تاثیر قرار دهید.

جنگلی به نام اتاق کار

جنگلی به نام اتاق کار

طبیعت و دفتر کار خانگی

گل و گیاه را فراموش نکنید. صاحب صفحه Dabito که یه مرد جوان طراح است، در بیشتر عکس‌هایش (که از منزلش می‌گیرد) گیاهان زیادی را به دنبال‌کنندگانش معرفی می‌کند. در دفتر کار خانگی او بیشتر از عناصر کاری مثل کتاب و لپتاپ و نقشه، گیاهان به چشم می‌خورند.

پس بیایید روی زمین، میان قفسه‌ها و حتی اطراف فضایی که باید زیاد به آن نگاه کنید (مانیتور) را سبز کنید! گیاهانی که دوست دارید را به فضای کاری‌تان بیاورید تا هم هوای بهتری تنفس کنید و هم اتاقتان زیباتر به نظر بیاید. چه کسی هست که دوست نداشته باشد وسط یک باغچه کار کند؟

رنگ‌های مورد علاقه‌تان را به فضا بیاورید

رنگ‌های مورد علاقه‌تان را به فضا بیاورید

رنگ در دفتر کار خانگی

خلاق باشید و قلم‌مو به دست بگیرید. حتی اگر دیگر قسمت‌های خانه شما دیوارهای ساده و تک رنگ دارند یا سفید هستند، این اتاق شماست و باید شبیه شما به نظر برسد. قلم مو را دست بگیرید و رنگ‌های مورد علاقه‌تان را -هرجور که دوست دارید- روی دیوارها و وسایل اتاق بیاورید. اگر فضاهای گرم دوست دارید به آبی و طیف قرمزها (صورتی،سرخابی و قرمز) فکر کنید و اگر طرفدار فضاهای سرد هستید لیمویی و سفید را انتخاب کنید. این همان کاری است که خانم جوی چو با اتاق کارش کرده است.

هر فضایی یک اتاق کار است

هر فضایی یک اتاق کار است

دفتر خانگی دنج

اگر اتاق اضافی نداشتیم چه؟ بیشتر خانه‌های امروزی، مثل طراحی‌های کارلی کالاهان، آن قدر کوچک هستند که حتی پیدا کردن فضایی برای خواب در آن‌ها سخت به نظر می‌رسد چه برسد که بشود دفتر خانگی طراحی کرد و تزئینش هم کرد! خب، راه حل اینجاست: گوشه‌های بی‌استفاده خانه را به محل کارتان تبدیل کنید. یک کنج کوچک پذیرایی که هیچ استفاده‌ای ندارد یا حتی راهروی حیاط خلوت.

تمام چیزی که لازم دارید یک میز تحریر و یک صندلی است تا فضای کوچک مخصوص به خودتان راداشته باشید. یک دفتر خانگی کوچک و آپارتمانی.

فرش هرجایی را شبیه به خانه می‌کند

فرش هرجایی را شبیه به خانه می‌کند

خانگی بودن دفتر کار

شرکت‌هایی که در آن‌ها کار می‌کنیم چه چیزی کم دارند؟ خب خیلی چیزها. یکی از اولین چیزهایی که به ذهن می‌رسد «فرش» است. پس این عنصر شگفت‌انگیز را در طراحی اتاق کارتان دخیل کنید. چه کف منزل شما از موکت پوشیده شده باشد و چه از سرامیک، یک فرش پر نقش و نگار به اتاق کار شما روح می‌دهد و چشم را نوازش می‌کند. خانم ملیسا ماسکارابا اضافه کردن یک فرش به اتاق کارش، آن را بیشتر از همیشه شبیه به «خانه» کرده است.

دفتر کار خانگی

دفتر کار خانگی

اگر در خانه کار می‌کنید (یا در خانه هم کار می‎کنید) بدون شک به فضایی نیاز دارید که در آن با خیال راحت و بدون حواس پرتی پروژه‌ها را تمام کنید، برای روزهای بعد برنامه‌ریزی کنید و یا حتی دور از سر و صدای خانواده، به افکار شخصی‌تان بپردازید. داشتن این اتاق یک چیز است و طراحی صحیح آن یک چیز دیگر.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط