چیدمان فروشگاه

نحوه چیدمان فروشگاه و محل قرار گرفتن اجزای اصلی مانند قفسه ها ، ورودی و خروجی ، صندوق دریافت از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که تعیین کننده نحوه جریان ورود خروج و مسیر بازدید مشتریان است. یک چیدمان بد می تواند باعث خستگی مشتریان شود و یا باعث دیده نشدن بعضی اجناس گردد.

طراحی داخلی و چیدمان فروشگاه زیر واقع در ortaköy ترکیه که تصاویر آن را در ادامه مشاهده می کنید توسط گروه طراحی Zemberek و برای عرضه ی کفش های آمریکایی برند ورزشی Skecher انجام شده است.دراین فروشگاه برای نمایش کفشها از قفسه هایی مدولار و دینامیکی استفاده شده است که جلوه ای متفاوت به فضا بخشیده است.
نقطه ی کانونی این فروشگاه صفحه نمایشی پویا است که به کارکنان اجازه می دهد به طرق مختلف به چیدمان کفشها بپردازند.این سیستم نمایش، متشکل از صدها پانل چوبی است که طی مکانیزمی ساده از سطح جدا شده و کفش ها روی آنها قرارمی گیرند.
این صفحه نمایش پویا علاوه بر دیوارها در مرکز فروشگاه شبیه به یک پارتیشن قرار داده شده است و به دلیل نوع قرار گیری پانل ها گاهی اوقات کدر و گاهی شفاف است.

 

علاوه بر طراحی فضاهای خاص برای قراردادن کفشها ، از قفسه های معمولی نیز استفاده شده است.

در بخش اصلی فروشگاه مبلمانی راحت برای نشستن قرار داده شده است.

در این بخش میزی برای مشاوره و خرید کفش طراحی و قرارداده شده است.

تیم طراحی فضای موجود را توسط دیواری که فضای داخلی را مشخص کرده و مسیر گردش در فضا را از بخش اصلی جدا می کند ، به طور کامل سازماندهی کرده است.

منبع:http://www.designboom.com