چیدمان بهاری با استفاده از رنگ سال ۲۰۱۷

هر ساله در شرکت پنتون واقع در نیوجرسی گروهی از افراد رنگ سال را تعیین می کنند و رنگ سایت خود را به آن رنگ تغییر می هند. آنها برای این انتخاب رنگ عوامل مختلفی را در نظر می گیرند و بر روی موضوعاتی از جمله اجتماع، سیاست، دیزاین، سبک زندگی در وضعیت فعلی مطالعه و بررسی انجام می دهند.

با شروع سال میلادی گروه پنتون رنگ سال ۲۰۱۷را اعلام کردند: سبز روشن

انتخاب رنگ سبز روشن به عنوان رنگ سال ۲۰۱۷ می تواند اطمینان خاطری را که مشتاق به داشتن آن در محیط های پر سر وصدای اجتماعی و سیاسی هستیم برای ما فراهم کند. رنگ سبز رضایت بخش است و تمایل فرد را به رشد و جوانی و احیای زندگی سوق می دهد. سبز نماد اتصال مجدد با طبیعت، با دیگر افراد و یا تعیین یک هدف بزرگتر است.

برای شروع یک سال جدید شادابی و جوان سازی و تجدید حیاط در فضای زندگی می تواند فشار و شلوغی های سال گذشته را از محیط زندگی تان دور کند. اگر به دنبال راه هایی برای ترکیب رنگ سبز ۲۰۱۷ در منزلتان برای سال جدیدهستید، خواندن این مطلب را از دست ندهید.!

اگرعلاقه دارید تا دیوارتان را به رنگ سبز روشن در بیاورید اما هنوز آماده برای این تغییر رنگ نیستید و نمیدانید چه نتیجه ای در انتظار اتاقتان است مگان آدامو به شما می گوید که ابتدا تمامی کالیته های رنگی سبز را مشاهده کنید و از طراحتان بخواهید برایتان این رنگ ها را بر روی دیوار اتاقتان شبیه سازی کند. همچنین اگر هنوز آنقدرها به سبزروشن اعتماد ندارید از کاغذ دیواری های موقت برای دیوارتان استفاده کنید.

در تصویر زیر کاغذ دیواری با افزودن طرح و نقش و وارد کردن رنگ سفید در پس زمینه و استفاده از پالت رنگی سبز توازن را در چیدمان برقرار کرده و در عین حال توانسته شادابی و جلوه ی رنگ سبز روشن را نشان دهد. با استفاده از کاغذ دیواری های موقت علاوه بر کاربرد آسان آنها و تغییرشان در زمان دلخواه؛ با هزینه ای کمتر از رنگ آمیزی توانسته اید فضای مرسوم و همیشگی چیدمان را تغییر دهید.

۱) یک بیانیه ایجاد کنید!

رنگ سبز قطعا یک دکمه ی قابل توجه است! اگر شما از آن دسته افرادی هستید که تحت تاثیر فضاهای روشن مانند رنگ زرد با هاله ای از رنگ سبز قرار می گیرید، احتمالا تصمیم می گیرید تا از این رنگ در وسعت زیادی استفاده کنید!

خلق یک نقطه ی کانونی در یک اتاق با سبز روشن به شدت چشم را تحت تاثیر قرار می دهد و جلب توجه می کند. همچنین به فضای اتاق حال و هوای بهاری می بخشد و اجازه می دهد تا انرژی مثبت موجود در محیط در تمامی فضا جاری شود.

لری گرین از بخش طراحی و بازسازی می گوید: روش مورد علاقه ی ما برای استفاده از این رنگ بدون شک این است که حال و هوایی جسورانه به فضای شما ببخشیم و بر روی دیوارتان از سبز روشن به عنوان یک بیانیه ی قدرتمند استفاده کنیم. همچنین به کار بردن پالت رنگی سبز در طیف های مختلف سبز بر دیوار ها برای ایجاد اتاقی فوق العاده چشمگیر استفاده می شود.

در شکل زیر این اتاق خواب با الهام از معماری مراکشی از فضای رنگی سبز برای ایجاد عقب نشینی بهره برده است و به خوبی عمق اتاق خواب را تحت تاثیر قرار داده است. توجه داشته باشید که از رنگ سال با سایه ای تیره تر از رنگ سبز خنثی توانسته اند عمق را در چیدمان نشان دهند.

الیزابت اسکوبار از بخش مبلمان در میامی می گوید: قرار نیست شما اتاقتان را در این رنگ غرق کنید! به کار بردن بیش از حد رنگ سبز طراوت درونی رنگ را از آن می گیرد و فضایی سنگین ایجاد می کند. پس تعادل را رعایت کنید.

مخلوط کردن رنگ های خنثی طبیعی اجازه میدهد تا آن رنگ ها ویژگی های ذاتی خود را حفظ کنند. ترکیب رنگی هایی مانند خاکستری یا قهوه ای مایل به زرد و همچنین سایه های تیره تری از رنگ سبز باعث می شود تا سبز روشن جلوه ی خودش را حفظ کند و به عنوان عنصری پر جنب وجوش در فضا حضور داشته باشد.

۲. سادگی را غالب کنید!

شما می توانید با استفاده ی ساده از رنگ سبز روشن بدون آنکه چیدمانتان را بر هم بزنید طراحی خانه تان را ارتقا ببخشید. افزودن اجسام کوچکی از رنگ انتخابی پنتون برای ۲۰۱۷ بیشتر از آنچه فکرش را بکنید می تواند فضای منزلتان را تحت تاثیر قرار دهد. ورود سبز روشن به خانه در کوچکترین اجسام نیز مقداری روشنی و طراوت را در محیط جاری می کند.

یکی از ساده ترین راه ها برای افزودن سبز روشن به خانه تان اضافه کردن گیاهان سبز و شاداب است. با این کار نه تنها رنگ سبز بلکه زندگی و علاقه را نیز به محیط اضافه کرده اید.

اگر شما استعداد فوق العاده ای در پرورش گیاهان دارید برخی از گیاهان خارج از محیط را به داخل بیاورید و در کنار چند گیاه خانگی قرار دهید. در مورد نگهداری و مراقبت از گیاهان خانگی نگران نباشید، تنوع بالای این گیاهان این فرصت را به شما می دهد تا متناسب با هر فضایی و با هر نوع نور و شرایطی که در دسترستان است گیاه خانگی تان را انتخاب کنید.

گذشته از گیاهانی که رنگ سبز روشن به صورت خالص در وجودشان است، می توانید طراوت این رنگ را در منزلتان از طریق دیگر قطعات دکوری کوچک به ارمغان بیاورید. فرش، رو میزی، نقاشی ها و کوسن ها در طیف های مختلف از پالت رنگ سبز از اجزا کوچکی هستند که تاثیرات به سزایی در دکوراسیون داخلی دارند.

میشل برمن از میامی می گوید: سبز روشن رنگ بسیار قوی و خوبی برای کاربرد به عنوان دکور و تزئینات در کنار سایر اجزای چیدمان است که می تواند بسیار چشمگیر باشد. پایه ی این رنگ بصورت خنثی گرفته شده از طبیعت است و همین امر موجب چشم نواز بودن آن می باشد. برای افردی که دارای گرایش به شیوه التقاطی در دکوراسیون هستند این رنگ بسیار مناسب و چشمگیر می باشد، برای این افراد وجود سبز روشن در دکوراسیون از ویژه ترین نقاط چیدمانشان است.

۳. ترکیب کنید و مطابقت دهید!

تطبیق پذیری ذاتی رنگ سبز باعث می شود که جفت شدن آن با سایر رنگ ها آسان باشد. پنتون رنگ هایی را که مناسب جفت شدن با سبز روشن هستند را در سایت خود ارائه کرده است. مطابقت سبز روشن در کنار رنگ های ملایمی مانند خاکستری روشن و دو رنگ نیلی ملایم(Serenity) و صورتی ملایم (Rose Quarts)که در سال گذشته به عنوان رنگ سال اعلام شده بودند، موجب جلا بخشیدن به این رنگ شده است. رنگ های سیاه، سفید در کنار سبز روشن می تواند ایجاد سایه در این رنگ کند و وجود دیگر سبز ها از پالت سبز روشن ریتم چشم نوازی ایجاد می کند. جفت کردن سبز روشن با یک رنگ گرم مانند خاکی حال و هوای طبیعت را زنده تر می کند.

یکی از طراحان به نام برمن می گوید: ” استفاده از سبز روشن در کنار آبی کاربنی فضایی کلاسیک را ایجاد می کند. در صورتی که وجود سبز در کنار صورتی روشن حال و هوای فضای یک جزیره را در فصل بهار القا می کند. و همچنین اگر در کنار خاکستری به کار برود فضایی در حدود قرون وسطی را تداعی می کند.”

سبز روشن در فضاهای مینیمال نیز زیبایی ویژه ای می تواند داشته باشد.

برای مثال در فضای سفید یکدست وجود رنگی با طراوت مانند سبز، کسالت را از محیط دور میکند و تازگی را به محیط اضافه می کند. علاوه بر این ترکیب دو رنگ سبز روشن و سفید به شدت سبک مدرنیته را القا می کند و برای فضاهای مدرن و مینیمال ترکیب بی نظری را می سازد.

خواه بخواهید از جزئیات مینیمال و ساده به رنگ سبز روشن برای دکوراسیون خود استفاده کنید و خواه بخواهید فضای مورد نظرتان در سبز روشن غوطه ور باشد می توانید از نظرات طراحان بزرگی که در بالا ذکر شد برای روح بخشیدن به خانه تان و ایجاد حال و هوایی بهاری الهام بگیرید.

با مرور ایده های کوچکی که در بالا مطرح شد توانستید ترکیب بندی دلخواهتان را در کنار سبز روشن را بیابید؟
دیوار مورد نظرتان را برای زنده کردن انتخاب کرده اید؟
دست به کار شوید و در بخش نظرات ما را از ترکیب رنگی مورد نظرتان با خبر کنید.