چیدمان بالکن

بالکن و تراس خانه جزء آن بخش هایی می باشد که در کشور ما چندان اهمیتی به آن داده نمی شود. تراس و بالکن در ایران بیشتر یا برای پهن کردن لباس ها از آن استفاده میشود یا بعنوان انباری برای ریختن وسایل بلا استفاده ولی نوع چیدمان و کاربری تراس در دیگر کشورهای دنیا کمی متفاوت است آنها به تراس و بالکن به چشم یک نشیمن بهاری و تابستانی نگاه می کنند و ارزش زیادی برای این بخش خانه قائل هستند.

بالکن و تراس منزل خود را دست کم نگیرید از همین فضای محدود و کوچک با کمی خوش سلیقگی می توان بهترین بهره را برد و به یک فضای نشیمن سبز و با طراوت تبدیل کرد که بتوان به هوای آن لحظاتی را از زیر سقف و چهارچوب سیمانی خانه فرار کرد.

اولین نکته ای که باید در بالکن های کوچک رعایت کرد استفاده از صندلی یا نیمکت های کوتاه با رنگ های روشن و شاد می باشد.برای اینکه میز و صندلی فضای شما را تنگ نکند می توان از میزهاو صندلی های تاشو استفاده کرد.

همچنین با هزینه کمتر ،می توانیدبا استفاده از چند تخته چوب میز یا نیمکت های چوبی درست کنید و با زدن رنگ های شاد یا قرار دادن تشک های رنگی روی آن جلوه خاصی بهشان بدهید .زمانی نمی خواهید از صندلی یا نیمکت استفاده کنید در این روش می توان با استفاده ازکوسن ها و تشک های رنگی روی زمین با چیدمان خاص، تراس خودرا تزیین کنید.

گل های رنگی و گیاهان سرسبزدر این فضا باعث می شود محیطی دلپذیر وشگفت آور بوجود بیاد که استراحت کردن در این محیط ،شادی بخش و مفرح می باشد.برای این کار می شود از سبدهای حصیری یا باکس های مخصوص گل استفاده کرد و گلهای رنگی درون آنها کاشت .

اگر جای زیادی برای قرار دادن گلدان ندارید می توانیدآنها را به دیوار وصل کنید یا با آویزهای مخصوص آنها را آویزان نگه دارید.

اگر فضای کافی در بالکن وجود داشته باشد با قرار دادن میز و صندلی های سبکی که به راحتی بتوان آن ها را جابجا کرد می توان سالن غذا خوری بوجود آورد که این به بزرگ تر بودن فضای خانه نیز کمک می کند.همچنین نکته قابل توجه روشنایی است که به راحتی با ابزار های خیلی ساده می توان به تراس خانه مان جلوه خاص بدهیم.