چیدمان اداری

هنگامی که در مورد چیدمان اداری صحبت می کنیم باید به این نکته توجه کنیم که هر منطقه ای الگوهای خود را دارد ولی به هر حال همواره شباهت های زیادی درچیدمان مناطق مختلف وجود دارد.کلیشه هایی که در این مورد وجود دارد لزوما روی بهترین ویژگی های یک دفتر اداری تمرکز نمی کند.طراحی ها معمولا غیر شخصی و یکنواخت هستند به همین دلیل اخیرا در بازسازی های اداری تلاش می شود تا این کلیشه ها شکسته شود و از تکنیک ها و رویکرد های جدید استفاده شود.

این مورد دفتر مرکزی LEO شبکه های دیجیتال واقع در شانگهای چین است. دفتر در سال ۲۰۱۵ توسط LLLab، استودیو معماری و طراحی که پرازایده های جدید و مبتکرانه است طراحی و اجرا شده .

رویکرد جدید متمرکز بر روی ایجاد طراحی است که الهام بخش با استفاده از مواد خاص و استراتژی است. شیشه، چوب و بتن هرکدام نقش مهمی در طراحی کلی یک دفتر بازی میکنند. با توجه به فضای گسترده و این واقعیت که تنها منبع نور طبیعی ردیفی از پنجره بر روی دیوارهای خارجی است، این تیم تصمیم به استفاده از دیوارها و پارتیشن شیشه ای برای فضاهای داخلی گرفته است.

با انجام این کار، همه اتاق های جلسه و فضاهای کاری از نور طبیعی بهره مند می شوند. علاوه بر این، شیشه موانع بصری بین فضاها را نیز حذف می کند واجازه می دهد کل فضای طبقه به عنوان یکی محیط کاری بزرگ عمل کند.

هنگام رسیدن به قسمت پذیرش معلوم می شود که این این دفتر یک دفتر معمولی نیست. در اینجا، یک میز پذیرش بزرگ چوبی خواهید دید که آرم شرکت را نمایش می دهد،در حالی که یک لامپ ابر شکل فضای دلپذیر ایجاد می کند.

شما وارد یک دفتر منحصر به فرد می شوید.، اتاق جلسه، کافه تریا و تمام فضاهای دیگر، هریک یک نگاه منحصر به فرد نمایش می دهد اما یک سبک در سراسر فضا حفظ شده است. یک سری از ویژگی ها مانند وسایل نورپردازی ، گیاهان گلدانی، تخته سفید و رنگ های ایجاد یک محیط آرام و،همان زمان، مهیج ، با تمرکز بر افزایش بهره وری می کنند..

چوب به عنوان یکی ازمصالح نقش مهمی در طراحی کلی دفتر ایفا می کند. به عنوان مثال، به تعریف فضای فردی کاری کمک می کند. هر یک از ویژگی دیوارهای شیشه ای شفاف و کف چوبی به فضاها فردیت می دهد. آنها به عنوان فضاهای مستقل تعریف می شوند در حالیکه بخشی از یک فضای بسیار بزرگتر هستند.

فضاهای مختلف ویژگی های دکوری مختلف دارند، اعم از موزاییک چوبی چشم نواز تا دکور های ساده چوبی. محیط کلی آرام و خودمانی است و دکور حرفه ای و مدرن است.

این روش طراحی به ایجاد یک محیط کاری لذت بخش کمک می کند، این راه بهره وری در دفتر را افزایش می دهد و خلاقیت را تحریک می کند. ترکیبی از عناصر صنعتی و مدرن مناسب به خوبی استفاده شده اند حتی اگر چشم نواز نباشند.

منبع :www.homedit.com