چگونه یک مبل تختخوابشوی راحت داشته باشیم؟

معمولاً بچه ها دوست دارند در مقابل تلویزیون دراز بکشند و کارتون تماشا کنند مبل های تختخوابشو بهترین گزینه در این مواقع هستند.

این روزها به دلیل مساحت کم خانه ها یک مبل تختخوابشوی راحت وسیله ای بسیار کاربردی و مناسب است. مبل های تختخوابشو در واقع یک تخت اضافی برای مهمانان و یک کاناپه راحت برای افراد خانه است. اگر چه این مبل ها فواید زیادی دارند اما معمولاً برای خواب راحت نیستند. در این مطلب ما به چند ایده ساده برای راحت تر کردن مبل های تختخوابشو پرداخته ایم با ما همراه باشید.

مبل تختخوابشوی راحت

۱. اضافه کردن یک تاپر یا محافظ تشک

ساده ترین راه برای ایجاد راحتی بر روی یک مبل تختخوابشو اضافه کردن یک تاپر تشک یا محافظ تشک است. تاپر تشک ها به آسانی بر روی تشک مبل تخت خوابشو قرار می گیرند و به خوابیدن راحت کمک می کند. بنابراین با قرار دادن فوم های محافظ و روکش های تشک از کثیف شدن تشک مبل جلوگیری کنید. خرید تاپر تشک ها یک اولویت است و هر چه ضخیم تر باشند راحتی بیشتری به تشک پایه می بخشند.

مبل تختخوابشوی راحت

۲. خرید تشک جدید برای یک مبل تختخوابشوی راحت

یک راه دیگر برای بهبود راحتی مبل تختخوابشو خرید یک تشک جدید است. بیشتر تشک های این مبل ها دارای عرض ۱۰ تا ۱۳ سانتیمتر هستند اما هر چه تشک ضخیم تر باشد راحت تر است. تشک اصلی مبل را با یک تشک جدید جایگزین کنید تا تفاوت را احساس کنید و یک خواب راحت بر روی آن داشته باشید.

مبل تختخوابشوی راحت

۳. پرکردن شکاف ها با بالش

راه دیگر برای برای داشتن یک مبل تختخوابشوی راحت پر کردن هرگونه شکاف با بالش های اضافی است. به این دلیل که این نوع مبل ها وقتی باز می‌شوند و به عنوان تخت  مورد استفاده قرار می گیرند دارای درز و شکاف هستند. پر کردن شکاف ها با بالش های اضافی باعث می شود افراد هنگام خوابیدن بر روی آن احساس راحتی بیشتری داشته باشند.

مبل تختخوابشوی راحت

۴. اضافه کردن ملحفه

راحتی مبل های تختخوابشو ارتباط مستقیم با کیفیت ملحفه ای که بر روی آن کشیده می شود دارد. یک مبل تختخوابشوی راحت می تواند کیفیت خواب شما را به میزان قابل توجهی بهبود ببخشد. بیشتر مبل های تختخوابشو دارای اندازه استاندارد هستند اما در بازار اندازه های متفاوت نیز موجود است. برای جلوگیری از کثیفی تشک مبل خود به خصوص که اگر از تاپر تشک استفاده نمی کنید از ملحفه هایی مطابق با اندازه مبل استفاده کنید.

مبل تختخوابشوی راحت

۵. تشک را تمیز نگه دارید

اما نکته دیگر که باید به آن توجه کنید تمیز نگه داشتن تشک مبل است. تمیز نگه داشتن تشک م نیز به راحتی خواب شما کمک می کند. بعد از هر بار استفاده تشک را با یک جارو برقی دستی تمیز کنید.

مبل تختخوابشوی راحت

۶. استفاده از لحاف های ضخیم

یکی دیگر از ایده های آسان برای راحت تر کردن مبل تختخوابشو استفاده از لحاف های ضخیم بر روی تشک مبل است. به جای استفاده از لحاف بر روی خود آن را بر روی تشک مبل قرار دهید تا یک خواب راحت داشته باشید. بیشتر لحاف ها ضخیم هستند و زمانی که از آن استفاده می کنید فضای راحت و گرمای بیشتری را ایجاد می کنند و در نهایت بعد از هر بار استفاده تمامی اجزای اضافی را از آن جدا کنید و در داخل کمد قرار دهید تا همیشه تمیز بمانند و مبل را به حالت کاناپه تبدیل کنید.