چه کار کنیم تا اتاق خواب کوچکمان زیبا شود ؟

برای بسیاری از ما داشتن یک اتاق خواب مرتب بسیار ایده آل و خواستنی است اما گاهی به دلیل کمبود مساحت امکان داشتن چنین فضایی را نداریم. طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک نیازمند برنامه ریزی است که می تواند سرگرم کننده باشد با راهنمایی و تکنیک های طراحی مناسب ، یک اتاق شلوغ کوچک به یک اتاق رویایی و دل انگیز تبدیل کنید .

از پالت همرنگ استفاده کنید
از پالت همرنگ استفاده کنید

از پالت همرنگ استفاده کنید

توهم فضایی بیشتر با محدود کردن پالت رنگ ایجاد کنید . فقط توجه به رنگهای سفید نکنید می توانید علاوه بر رنگ سفید ، رنگ های مورد علاقه خود به کار ببرید . اگر رنگ های مشابه دیوار ها ، ملافه و سرویس خواب استفاده کنید اتاق خوابتان بزرگ تر می شود. برای اضافه کردن علاقه چند عکس از یک رنگ متضاد استفاده کنید . در این عکس دیوار ، ملاحفه و فرش سفید و استفاده از چوب به رنگ کرم – قهوه ای فضای اتاق را بزرگ ، زیبا و منظم کرده است .

تاثیر نور طبیعی

تاثیر نور طبیعی

تاثیر نور طبیعی

نور طبیعی درخشانی و روشنایی خوبی به اتاق خواب می دهد سعی کنید در فضای کوچک نگهداری پنجره را حداقل انجام دهید برای حفظ حریم خصوصی اضافه کردن پرده ی غلتک ساده یا آویزان و پرده های از جنس حریر استفاده کنید . در صورت نبود نور طبیعی یک یا دو لامپ در قسمت های تاریک اتاق قرار دهید. در این عکس پنجره بزرگ و پرده از جنس حریر و یک آینه ی متوسط در کنار هم یک دکوراسیون عالی فضای اتاق کوچک را به یک فضای بزرگ نمایان کرده است .

چه کار کنیم تا اتاق خواب کوچکمان زیبا شود

چه کار کنیم تا اتاق خواب کوچکمان زیبا شود

از فضایی که در اختیار شما قرار داده است نهایت اسفاده را بکنید

در اتاق خواب های کوچک می توانید از کف تا سقف وسایل هایی به کار ببرید که حداقل استفاده را از آن بکنید از جمله تخت خواب های کمجا ویا از مبل های تخت خوابشو استفاده کنید امروزه طراحی های بسیار متفاوت و شیک هستند ازانواع آنها هم میز ، مبل و تخت می شوند بسیار زیبا و چشم گیر و در نهایت خیلی هم راحت است . از تخت خواب هایی استفاده کنید که در زیر آن کشو دارد که می توان لباس و اسباب بازی یا کتاب بگذارید و از قفسه های کتاب به صورت جداگانه به دیوار نصب کنید . از میز های تحریر در کنار تخت طوری چیدمان کنید که فضای زیادی را نگیرد .

آینه ایجاد نمای عمیق

آینه ایجاد نمای عمیق

آینه ایجاد نمای عمیق

ایجاد یک فضای رویایی با آینه یک ترفند کلاسیک است زیرا توانمندی منحصر به فرد مانند پنجره های اضافی عمل می کند . یک دیوار آینه ای به صورت بصری فضا را دو برابر می کند و با قرار دادن چند آینه ی کوچک در یک گروه می تواند علاقه زیادی به مشاهده داشته باشد اما یک آینه ی قدی و بزرگ می تواند فضای اتاق خواب کوچک را چند برابر کند و آینه کمک به روشنایی بیشتر در اتاق خواب می شود .

کاربرد اندازه گیری وسایل 

کاربرد اندازه گیری وسایل

کاربرد اندازه گیری وسایل

قبل از خرید وسایل اتاق خواب حتما وسایل ها را متناسب با فضای اتاق اندازه گیری کنید تا وسایل ها به خوبی و منظم در اتاق قرار بگیرد برای مثال تخت خواب و میز آرایش یا میز تحریر و کمد لباس و قفسه ها کتاب حتما از قبل اندازه گیری شود اتاق خواب کوچک خود به یک اتاق خواب بزرگ تبدیل می شود و بعضی اوقات افراد ازتخت خواب های بزرگ برای اتاق خواب کوچک استفاده می کنند و دیگر فضای برای گذاشتن وسایل های بیشتر نیست و این تخت خواب بزرگ باعث می شود اتاق خوابتان کوچک تر نشان دهد و یا داشتن مبل یا صندلی بسیاز شیک سفارشی ساخته شده برای فضای شما میتواند یک سرمایه گذاری بسیار ارزشمند باشد .

عمودی کردن اتاق خواب کوچک

عمودی کردن اتاق خواب کوچک

عمودی کردن اتاق خواب کوچک

عمودی کردن وسایل اتاق خواب با دکوراسیون مناسب زیبا شدن اتاق خواب و فضای زیادی را به شما می دهد و راهی عالی برای نگهداری چیزهای منظم است می توان از تخت خواب های دو طبقه به صورت عمودی اتاق از فضای بهینه استفاده کنید و برای زیباتر کردن از پرده های با چوب های سفید در دور تا دور تخت خواب استفاده کنید و از قفس های شناور بسیاری از کتاب ها و مجلات را نگه می دارد . سطل ها وسبد های کوچک ، آویزان در میله های مونتاژ ، فضای بیشتری برای موارد کوچک و متفرقه فراهم میکنند . و کمد و کتابخانه ی عمودی کمترین فضای اتاق شما را می گیرد.

استفاده از تابلو نقاشی بزرگ برای جذابیت بیشتر

استفاده از تابلو نقاشی بزرگ برای جذابیت بیشتر

استفاده از تابلو نقاشی بزرگ برای جذابیت بیشتر

استفاده از تابلو های نقاشی بزرگ می تواند حرکت زیرکانه باشد به مخاطب حسی می دهد که وارد اتاق خواب بزرگی شده است . اگر شما طرفدار پرو پا قرص هنر و تابلو های هنری هستید به جای استفاده از چندین تابلو ی کوچک از تابلو های بزرگ و خاص به کار ببرید . شما با استفاده از این ایده و دکوراسیون می توانید اتاق خود را به یک اتاق کلاسیک و هنری تبدیل کنید .

چه کار کنیم تا اتاق خواب کوچکمان زیبا شود

چه کار کنیم تا اتاق خواب کوچکمان زیبا شود

از تمام فضای اتاق خواب برای خلق یک آثار مدرن استفاده کنید

آیا فضایی بلا استفاده در اتاق خواب خود دارید ؟ شما می توانید از این فضا استفاده ی بیشتری کنید و با طراحی زیبا به آن جان تازه می بخشد . من با استفاده از این ایده که اتاق خواب کوچکی دارم فضایی برای کتابخانه نداشتم در زیر میز تحریرم سبد دو طبقه ای قرار دادم و کتابخانه ای را در زیر میزم طراحی کردم و دسترسی راحت به کتاب هایم را دارم و فضای اتاق خواب من را نگرفته وبسیار زیبا و جالب شده است و پشت پنجره اتاق خوابم گلدان هایی را گذاشتم که فضای دلنشینی را در اتاق خواب به وجود آورده است . و شما میتوانید با استفاده از این ایده ها حداقل استفاده از فضا و یک اتاق زیبا و دوست داشتنی داشته باشید .

دقت درانتخاب رنگ ها

دقت درانتخاب رنگ ها

دقت درانتخاب رنگ ها

در انتخاب رنگ ها دقت به خرج دهید که رنگ ها میتواند فضای اتاق خواب را کوچک یا بزرگ نشان دهد . رنگ های روشن احساس فضا را افزایش می دهد و درحالیکه رنگ های تیره فضا را نزدیک تر می کند یا به عبارتی اتاق خواب را کوچک تر نشان می دهد . دیوار ها ، تخت خواب ها و میز به نظر فضای بزرگتر می کند . ترکیب رنگ بنفش کم رنگ و سفید فضایی آرامش بخش و بزرگتر نشان می دهد .

چه کار کنیم تا اتاق خواب کوچکمان زیبا شود

چه کار کنیم تا اتاق خواب کوچکمان زیبا شود

دفن کمد و میز خود

اگر لباس هایتان یا وسایل هایتان نیاز به فضا بیشتری دارد اما اتاق خوابتان فضای کوچکی است می توانید با استفاده از مهندسی مناسب و دکوراسیون خوب یک کمد داخلی ساخته شود و از حداقل فضا را استفاده کنید . در این عکس کمد کشویی درون دیوار ساخته شده که اصلا فضایی را نگرفته است و اتاق را بزرگتر کرده است .

 یک دیوار متفاوت

یک دیوار متفاوت

یک دیوار متفاوت

در یک اتاق خواب باریک می توان یک دیوار را به رنگ یا کاغذ دیواری متفاوت ایجاد کنید که به اتاق خوابتان زیبایی منحصر به فردی می دهد و در این عکس دیوار ها سفید هستند ولی یک دیوار کاغذ دیواری که زمینه سفیدی دارد و اشکال فانوس در آن وجود دارد به یک اتاقی که احساس یکپارچگی و دارای کیفی از شخصیت است ، پیوند می دهد .