صندلی اداری ارگونومیک با HAG Capisco
فضای اداری

چشم اندازی جدید به صندلی اداری ارگونومیک با HAG Capisco

۰
(۰)
صندلی اداری ارگونومیک HAG Capisco
صندلی اداری ارگونومیک HAG Capisco

صندلی اداری ارگونومیک HAG Capisco محصولی با ظاهری نسبتاً متفاوت و مینیمالیستی است و از این جهت یک گزینه مناسب برای محیط‌های اداری با دکوراسیون مدرن محسوب می‌شود. فرم صندلی Capisco که توسط کارخانه نروژی HÅG طراحی شده یادآور یک آغوش باز است. شرکت سازنده این صندلی که معمولا طراحی‌هایی نوآورانه را در دستور کار خود قرار می‌دهد، ۳۰ سال پیش توسط یک طراح صنعتی به نام پیتر اوپسویک (Peter Opsvik) تأسیس شده است.

صندلی اداری ارگونومیک HAG Capisco

صندلی اداری ارگونومیک HAG Capisco

صندلی اداریارگونومیک HAG Capisco یک محصول کاملاً قابل تنظیم است. ارتفاع پشتی، میزان فشار وارد شده به کمر، عمق نشیمن‌ و ارتفاع صندلی چهار مشخصه قابل کنترل این صندلی اداری هستند که بدن کاربر را در موقعیت مناسب قرار می‌دهند. صندلی Capisco از آلومینیوم مقاوم ساخته شده که ضمن افزایش استحکام، وزن آن را به طور قابل توجهی کاهش داده و بسیار سبک‌تر از محصولات مشابه است.

امروزه بسیاری از کمپانی‌های تولید مبلمان اداری تلاش می‌کنند تا محصولاتی حافظ محیط زیست و به اصطلاح سبز را روانه بازار کنند. صندلی اداری ارگونومیک Capisco نیز از این قاعده پیروی می‌کند. طراحان شرکت HAG نزدیک به ۵۰ درصد از قطعات این صندلی را از مواد بازیافت شده تولید می‌کنند. همچنین ۹۰ درصد از قطعاتش نیز قابل بازیافت مجدد هستند.

صندلی اداری ارگونومیک HAG Capisco

صندلی اداری ارگونومیک HAG Capisco

چرا صندلی اداری HAG Capisco؟

مهم‌ترین ویژگی این صندلی اداری متفاوت این است که برای نشستن طولانی مدت طراحی نشده است. شاید کمی عجیب به نظر رسد اما برخلاف تصور رایج، این ویژگی به‌هیچ‌وجه نقطه ضعفی برای صندلی اداری محسوب نمی‌شود! در واقع کارکرد Capisco به‌نوعی با دیگر محصولات مشابه کمی متفاوت است.

به عقیده ویویان آیزن اشتاد (Vivian Eisenstadt) متخصص ارتوپدی و فیزیوتراپی، بدن انسان برای قرار گرفتن در یک وضعیت ساکن، آن هم به مدت طولانی، طراحی نشده است. حرکت یکی از لازمه‌های عملکرد بهتر بدن انسان است. شما باید عضلات خود را حرکت دهید تا جریان خون مواد غذایی را به سلول‌های بدن برساند و در مقابل سموم بدن را دفع کند. در نتیجه رکود و ساکن نشستن موجب کاهش سرعت گردش خون و تضعیف عملکرد سیستم لنفاوی می‌شود و خستگی را به همراه می‌آورد. در نتیجه هر قد هم که وضعیت بدن شما در حالت ساکن، استاندارد باشد، باز خطر پیری زودرس تهدیدتان می‌کند.

صندلی اداری ارگونومیک HAG Capisco محصولی از کارخانه نروژی HÅG

صندلی اداری ارگونومیک HAG Capisco محصولی از کارخانه نروژی HÅG

بسیاری از صندلی‌های ارگونومیک با ویژگی‌های قابل تنظیم تنها می‌توانند یک جنبه از سلامتی شما را تضمین کنند. در اغلب موارد وجه دوم، یعنی حرکت و جابجایی مغفول باقی می‌ماند. از سوی دیگر حالت نشستن کاربران بر روی صندلی دائماً تغییر می‌کند. از این رو کاربران ناچارند تا پیوسته با اهرم‌های تنظیم‌کننده بازی کنند. در نتیجه می‌توان گفت که صندلی‌های اداری رایج چندان مناسبِ مشاغل پرتحرک نیستند و افزون بر این مانعی برای بسیاری از حرکات بدن هستند. طی سال‌های اخیر طراحان صنعتی تلاش کردند تا با حذف اهرم‌های کنترلی از صندلی‌های اداری، محصولاتی «خودتنظیم» را به بازار عرضه کنند. ویژگی مثبت صندلی‌های اداری خود تنظیم تغییر دائمی مشخصه‌های صندلی با حرکت بدن کاربر بدون کمترین دخالت دست است. البته نکته منفی این صندلی‌ها نیز قیمت نسبتاً بالای آنهاست. در هر حال، واضح است که بیشتر صندلی‌های اداری هر قدر هم که ارگونومیک و خودتنظیم باشند، به دلیل فرم یکسان و ایستای خود، حرکت کاربران را محدود می‌کنند. اما صندلی اداری ارگونومیک Capisco با فرم متفاوت خود به کاربران اجازه می‌دهد که آزادانه حرکت کنند و این ویژگی در مقایسه با دیگر صندلی‌های اداری بی‌سابقه است.

صندلی اداری HAG Capisco

صندلی اداری HAG Capisco

صندلی اداری HAG Capisco برخلاف صندلی‌های اداری ایستاده هنوز هم یک صندلی نسبتاً استاتیک و سنتی محسوب می‌شود. گرچه همچنان به‌خوبی از وضعیت دست‌ها و پاها در حالت‌های نامتعارف نیز پشتیبانی می‌کند. شما می‌توانید بدون ایجاد خستگی پاهای خود را در هنگام نشستن بر روی این صندلی از هم باز کنید و به انحنای میانی قسمت نشیمن‌ تکیه دهید. می‌توانید دست‌های خود را باز کنید و حتی قادر خواهید بود به‌صورت برعکس بر روی این صندلی بنشینید و از پشتی آن به عنوان تکیه‌گاهی برای دست‌های خود استفاده کنید.

افزون بر موارد فوق، این محصول جایگزین مناسبی برای صندلی‌های آزمایشگاهی و صنعتی است و از آن می‌توان در مشاغل مختلفی استفاده کرد. در انتها باز باید به این نکته اشاره کرد که صندلی اداری HAG Capisco محصولی راحت برای نشستن‌های طولانی مدت یا برای قرار دادن در سالن جلسات نیست و بیشتر برای نشستن‌های کوتاه مدت و پشتیبانی از حرکت‌های دائمی کاربران طراحی شده است.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط