چرا وقت آن رسیده است که به سمت دکوراسیون تک‌رنگ برویم؟

تنها کاری که به عهده‌ی شماست، انتخاب رنگ است!   تنالیته‌ی تک‌رنگ به راحتی ایجاد هارمونی می‌کند. زیرا در واقع پایه‌ی رنگی یک‌سانی دارد.   با انتخاب تنالیته‌ی تک‌رنگ، شما از آغاز کار عنصر خاص کردن فضا را در دست دارید. تگ‌رنگی به‌ این معناست که شما یک رنگ پایه را انتخاب می‌کنید و سپس […]

تنها کاری که به عهده‌ی شماست، انتخاب رنگ است!

 

تنالیته‌ی تک‌رنگ به راحتی ایجاد هارمونی می‌کند. زیرا در واقع پایه‌ی رنگی یک‌سانی دارد.

 

با انتخاب تنالیته‌ی تک‌رنگ، شما از آغاز کار عنصر خاص کردن فضا را در دست دارید. تگ‌رنگی به‌ این معناست که شما یک رنگ پایه را انتخاب می‌کنید و سپس برای ایجاد تنوع و هارمونی در فضا، آن را روشن‌تر و یا تیره‌تر می‌کنید.

 

تنالیته‌ی تک‌رنگ نجات بخش کسانی‌ست که می‌خواهند برای اولین بار خانه‌شان را دکور کنند. کنار هم قرار دادن تمامی وسایل خانه کار بسیار سختی‌ست. از وسایل دکوری و تزیینی هم که بگذریم هنوز چیزهای زیادی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنیم: مبلمان، کفش‌پوش، رومیزی‌ها و … . تگ‌رنگی ما را در تصمیم‌گیری راهنمایی می‌کند.

ولی مگر نباید در طراحی خانه از رنگ‌های متعدد استفاده کرد؟

 

هم بله، و هم نه. همه‌ی ما با این تئوری که استفاده از رنگ‌های مختلف بر روح و روان انسان تأثیرات روان‌شناختی دارد، آشنا هستیم. همان طور که استفاده از رنگ‌های روشن مثل نارنجی باعث افزایش انرژی می‌شود و رنگ‌های خاکی باعث حساس‌تر شدن، تک‌رنگی به ما کمک می‌کند تا بتوانیم فضایی آرام برای استراحت فراهم سازیم. تک‌رنگی باعث می‌شود که بتوانیم نکات مثبت فضای خانه را به‌راحتی نشان دهیم.

 

از آن‌جا که استفاده از تنالیته‌ی تک‌رنگ تأثیر آرام‌بخش دارد، می‌توانیم آن را در فضاهایی به کار ببریم که نیاز به آرامش بیشتری دارند. اتاق‌خواب یکی از بهترین گزینه‌هاست. همچنین تک‌رنگی در اتاق بچه‌ها باعث می‌شود که انرژی زیادشان کنترل شود.

چه طور تک‌رنگی را در فضای خانه به کار ببریم؟

 

ممکن است کلمه‌ی ”دکوراسیون تک‌رنگ‟ هنوز به‌نظر نگران‌کننده باشد. شاید سالنی را تصور می‌کنید که در آن مبلمان با رنگ دیوارها حل شده است و تک تک عناصر خانه دقیقا هم‌رنگ هستند. اما دکوراسیون داخلی تک‌‌‌رنگ به شما این اجازه را می‌دهد که به راحتی از طرح‌ها و نقش‌ها استفاده کنید.

 

هنگام انتخاب وسایل طرح‌دار به رنگ زمینه‌ی آن‌ها توجه کنید. اگر رنگ‌های زمینه با یک‌دیگر هم‌خوانی داشته باشد، به‌راحتی می‌توانید طرح‌های بی‌ربط را کنار هم قرار دهید و فضایی دل‌چسب بسازید.

 

سعی کنید تک‌رنگی را پایه‌ی فضا ببینید و نه کل تصویر. می‌توانید رنگ پایه را با رنگ‌های خنثی ترکیب کنید. همچنین می‌توانید از چوب استفاده کنید. مبلمان چوبی تک‌رنگی فضا را می‌شکند.

معمولا این عقیده وجود دارد که فضاهای تک‌رنگ چشم انسان را خسته می‌کند. بعضی‌ها فکر می‌کنند که این سالن‌ها بسیار ساده هستند و نمی‌توان مدت زیادی از آن‌ها استفاده کرد. اما فراموش نکنید که اگر چیدمان خانه درست انجام شود تمامی این مشکلات حل شده و فضایی بسیار شیک در اختیار خواهید داشت.