پروژه طراحی فضای شیمی درمانی در فضای باز توسطVANDERSALM aim

تابستان امسال،بیمارستان Tergooi در Hilversum،غرفه ای را راه اندازی کرد که در آن بیماران مبتلا به سرطان ،مراحل شیمی درمانی خود را در فضای باز طی می کنند.

غرفه شامل تعداد زیادی اتصالات مفصلی و صندلی است که روی یک زمین خاکی احداث شده است.

در این غرفه،اطراف بیماران ،پر از گل ها ،گیاهان و درختچه ها می باشد.بیمارستان ها تاکید زیادی به محیط درمان بیماران دارند که در این میان محیط طبیعی نقشی کلیدی را بازی می کند.

به هر حال این چنین،مراقبت های درمانی در هوای باز ،موردی نادر است.همچنین برای بیمارستان Tergooi که در مجاورت محوطه ی طبیعی Gooi می باشد ،این اولین بار است که از مجموعه ای شبیه پارک ،به منظور مراقبت های درمانی استفاده می شود.

سازه پروژه شیمی درمانی در فضای باز،شامل استوانه های چوبی طراحی شده توسط VANDERSALM aim می باشد.بیماران صندلی راحتی ای دارند که بر اساس اصول فیزیکی و ارگونومی صندلی های ساحلی ساخته شده اند.

غرفه به گونه ای طراحی شده تا صندلی ها مثل اتاق هایی دارای چشم انداز به نظر برسند ،جایی که اطراف بیماران را طبیعت فرا گرفته است.سقف شیشه ای سازه ی ساخته شده از چوب بلوط،پناهگاهی اضطراری را برای بیماران در شرایط بد جوی به وجود می آورد تا بیماران بتوانند در این شرایط هم در بیرون بنشینند.

سقف که تا ایوان کشیده شده شده است اتصالی محکم و ایمن را از طریق اتصالات مفصلی ،با بیمارستان به وجود می آورد.

ترجمه و گرداوری: مونا صباغیان