پاف چیست و چه انواعی دارد؟

پاف مبلی بدون تکیه گاه است که به آن صندلی عثمانی یا اتومن هم گفته می شود. آنها در اشکال متنوعی در بازار موجود هستند اعم از استوانه ای، مکعبی و کپسولی.

پاف ها تا به امروز برای نشستن استفاده می شدند ولی ظاهر راحت و دلنشین آنها باعث شده تا بیشتر به عنوان وسیله ای دکوراتیو استفاده شوند.

انواع پاف از نظر شکل

پاف

مکعبی

این نوع پاف ها با قاعده مربع یا مستطیل متداول ترین نوع آن هستند و علاوه بر محل نشستن می توانند به عنوان میز نیز در دکوراسیون خانه و کنار مبل مورد استفاده قرار بگیرند.

 

پاف منشوری

پاف های منشوری با قاعده چند ضلعی نیز مانند مکعبی ها فضای دنج و راحتی را در خانه ایجاد می کنند و در کنار مبل ها بسیار شیک و زیبا خواهند شد.

پاف استوانه ای

این پاف قاعده ای دایره شکل دارد و با هر نوع مبلمانی هماهنگ می شود ولی بیشتر در دکوراسیون سبک سنتی و کلاسیک کاربرد دارد.

پاف کپسولی

این نوع نشیمن ها با قاعده بیضی شکل خود می توانند کاربردهای گوناگونی در دکوراسیون داشته باشند، از نشیمن گرفته تا یک زیرپایی راحت برای خستگی در کردن بعد از یک روز کاری خسته کننده.

پاف مدرن

علاوه بر پاف هایی با اشکالی منظم  و هندسی آنها با ساختاری نامنظم نیز وجود دارند که  بیشتر باب میل و سلیقه مدرن پسندها هستند و می توان آنها را با عناصر دکوراسیونی خانه هماهنگ کرد.

 

انواع پاف از نظر روکش

انتخاب نوع روکش پاف بستگی به سبک دکوراسیون  و نوع کاربرد پاف در دکوراسیون شما دارد. این موضوع که شما چه نوع روکشی را برای پاف خود در نظر می گیرید می تواند دکوراسیون شما را گرم و صمیمی یا خشک و رسمی نشان دهد پس در انتخاب آن بسیار دفت کنید.

پافروکش پارچه ای

شما می توانید از انواع پارچه های رومبلی موجود در بازار برای روکش پاف خود استفاده کنید. پارچه ها در رنگ ها، طرح ها و قیمت های مختلف موجود هستند. از جمله پارچه های پرطرفدار و پرکاربرد برای این منظور پارچه های مخمل و جیر هستند. برای هماهنگی بیشتر در دکوراسیون می توان از یک نوع یا طرح پارچه هماهنگ با کوسن ها استفاده کرد.

پافروکش چرمی

معمولا چرم ها ظاهری رسمی به فضا می دهند پاف ها نیز از این مقوله مستثنی نیستند و بیشتر در فضاهای رسمی مانند دفاتر کار و شرکت ها و اغلب در دو رنگ مشکی و قهوه ای استفاده می شوند.

پافروکش حصیری

پاف ها با روکش حصیری  گزینه بسیار خوبی برای فضای باز محسوب می شوند چرا که ظاهری طبیعی دارند و با گل ها و گیاهان فضایی دلپذیر ایجاد می کنند ولی آنها با عناصر داخلی خانه هم به خوبی هماهنگ می شوند و حسی گرم و صمیمی به خانه می دهند.

پافروکش های پرزدار

این روکش ها ظاهری نرم و لطیف دارند و برای استفاده در فضاهایی خصوصی مناسب هستند. این نوع پاف ها به دلیل ظاهر دوست داشتنیشان می توانند گزینه مناسبس برای اتاق کودکان نیز باشند و خیلی مورد استقبال آنها قرار بگیرند.

روکش های پرزداربافته های سنتی و دستبافت

پارچه های سنتی دستبافت یا ماشینی همیشه مورد توجه بوده اند و حالا راهشان را به دکوراسیون خانه ها نیز باز کرده اند. پافی با روکش سنتی و دستبافت و رنگ های جذاب آن می تواند رنگ و لعاب خانه را بیشتر کند و هیجانی غیر قابل توصیف به آن بدهد.