ویترین Penhaligon به طراحی Al-Jawad Pike در لندن
فضای تجاری و فروش

ویترین Penhaligon به طراحی Al-Jawad Pike در لندن

۰
(۰)

برای محقق شدن این هدف ، استودیو طراحی نرده هایی به شکل لوله های به هم متصل شده از جنس مس را طراحی کرد و ساخت که طول این نرده ها مجموعا به ۱۲۰ متر رسید . این سازه وظیفه نگهداری بیش از ۱۵۰ ظرف شیشه ای را که هرکدام از آن ها شامل یکی از مواد تشکیل دهنده ۳۲ عطر موجود در Penhaligon هستند به عهده دارد.
نصب و راه اندازی این سیستم در سال گذشته به عنوان بخشی از پروژه ویترین در رقابت های RIBA مورد استفاده قرار گرفت . RIBA رقابتی سالیانه است که معماران و صاحبان مغازه ها در طول خیابان مشهور West End انجام می دهند . نتیجه این مسابقه ترکیبی چشم نواز برای ویترین مغازه ها و رستوران ها و کافه ها درطوئل این خیابان است. Al – Jawad Pike گفت ما احساس کردیم که Penhaligon یکی از جالب ترین برند ها برای همکاری کردن با آن بود.با بودجه تنها ۲۵۰۰ یورو متخصصان نرده ها را ساختند و در اتاقی در پشت مغازه لوله ها با ۱۰۰۰ عدد اتصال دهنده مونتاژ شدند.Al – Jawad Pike مقاوم اول در مسابقات RIBA را برای ایده های خلاقانه خود به دست آورد.

اگرچه این سیستم به صورت موقتی در نظر گرفته شده است Penhaligon تصمیم گرفته است که این طرح را به فروشگاه های دیگر نیز انتقال دهد و معماران در حال کار کردن روی طرح های جدیدی برای شرکت هستند. Al – Jawad Pike در این باره گفت چیزی که برای رقابت های RIBA طراحی شد هم اکنون موجب همکاری مداوم ما با Penhaligon شده است.

در ویترین این فروشگاه رنگ ها نقش مهمی بازی می کنند.استفاده از رنگ های بنفش،قهوه ای و زرد به جذابیت ویترین اضافه کرده است و علاوه بر به وجود آوردن فضایی شلوغ و پیجیده ویترین را پر از تازگی و جذابیت برای بازدیدکنندگان و مشتریان کرده است.در طراحی این مجموعه سعی شده است به این اصل توجه شود که محصول اصلی فروشگاه در معرض دید قرار بگیرد تا بتواند افراد را به داخل فروشگاه دعوت کند . ممکن است نما و ویترین این فروشگاه در وهله اول گمراه کننده و پر از اجسام متفاوت به نظر بیاید ولی همین پیچیدگی کمک کرده است تا شادابی و حس پویای در این فروشگاه همواره وجود داشته باشد .
منبع:http://retaildesignblog.net

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط