هفته طراحی دبی، رویداد جدید طراحی

هفته طراحی دبی (Dubai Design Week) یکی از جدیدترین رویدادهای طراحی است و هدف این نمایشگاه آن است تا در این رویداد به دبی، به عنوان یک قطب اصلی دیزاین، توجه ویژه‌ای شود و عرصه پیشرفته و رونق یافته امارات با دیگر کشورها به اشتراک گذاشته شود. هفته طراحی دبی در سال ۲۰۱۵ توسط شرکت Art Dubai و حوزه طراحی دبی (Dubai Design District) بنیان‌گذاری شد. با توجه به روحیه مشارکتی طراحان و نگرش جهانی دبی، مقیاس این رویداد هم محلی و هم جهانی است و حوزه های عمومی و خصوصی، فرهنگ، آموزش و اوقات فراغت را شامل می‌شود و محدوده محصولات موجود نیز بسیار وسیع و از گرافیک تا معماری و طراحی صنعتی است. همچنین ورکشاپ‌ها، ارائه و سخنرانی‌ها و گفت‌و‌گو‌ هایی برای بحث و نتیجه‌گیری در مورد دیزاین، معنی آن و بهبود آن در دبی و جهان صورت می‌گیرد.در سال ۲۰۱۵، ۲۳۰۰۰ بازدیدکننده از سراسر جهان برای دیدن کارهای بیش از ۱۵۰ طراح محلی و بین‌المللی در این رویداد شرکت کردند و این موفقیت باعث شد تا برگزارکنندکان، آن را به رویدادی سالانه تبدیل کنند.

هفته طراحی دبی 1
هفته طراحی دبی ۱
هفته طراحی دبی 2

هفته طراحی دبی ۲

هفته طراحی 3

هفته طراحی ۳

هفته طراحی 4

هفته طراحی ۴

هفته طراحی دبی 5

هفته طراحی دبی ۵

در سال ۲۰۱۶ این رویداد در تاریخ ۲۴-۲۹ اکتبر مصادف با ۳-۸ آبان ماه ۹۵ برگزار خواهد‌شد. این رویداد علاوه بر نمایشگاه معمول هرساله شامل چهار بخش مختلف است که شرکت‌کنندگان با توجه به نوع محصول و چگونگی ارائه‌شان در آن‌ها شرکت می‌کنند.

۱. ABWAB

این بخش که نام آن از کلمه عربی به معنی “در ها” گرفته شده‌است، بخشی است با هدف آشنایی با داستان‌های طراحی کشورهایی که داخل منطقه شمال آفریقا، جنوب آسیا و خاورمیانه (MENASA) هستند. امسال طراحانی در زمینه‌های مختلف از کشورهای الجزایر، بحرین، هند، عراق، فلسطین و امارات با موضوع ” حواس انسان” در این بخش شرکت کرده‌اند و نمایشگاه کارهای آن‌ها برگزار خواهد‌شد.

۲. DOWNTOWN DESIGN

این قسمت، بخش تجارت محور و نسبتا لوکس این رویداد محسوب می‌شود. در این بخش بیش از ۱۰۰ برند از ۲۵ کشور شرکت می‌کنند و در این نمایشگاه محصولات متفاوتی از جمله مبلمان، نورپردازی، وسایل آشپزخانه و غیره به نمایش گذاشته می‌شوند که محصولات ساده و معمول نیستند، به همین دلیل این رویداد اتفاق مهمی برای شرکت‌ها و برندها و همچنین خریداران محسوب می‌شود.

۳. GLOBAL GRAD SHOW

این نمایشگاه، یک رویداد منحصر به فرد از نوآوری، اختراعات و تکنولوژی است که تماما توسط نسل بعدی طراحان طراحی شده و به نمایش گذاشته می‌شود و آینده ما را عوض خواهد کرد. در این نمایشگاه بیش از ۱۴۵ پروژه از ۵۰ دانشگاه و ۳۰ کشور مختلف به نمایش گذاشته می‌شوند و این گردهمایی بزرگ از دانشجویان و طراحان امکانی بسیار خوب برای مشارکت و رقم زدن پروژه‌هایی متفاوت و بزرگ است.

۴. INSTALLATION

در این رویداد در مکان‌های مهمی در سراسر دبی و در مکان‌های عمومی مشخصی، طراحان مشهور و بنام داخلی و بین‌المللی، سعی می‌کنند تا با طرح‌های خود در طول ۶ روز این رویداد ظاهر و نمادهایی یکپارچه و جدید برای شهر ایجاد کنند.