برترین شاهکار های معماری زاها حدید
books

نگاهی به ۵ مورد از برترین شاهکار های معماری زاها حدید

۰
(۰)

۱. مرکز ورزشهای آبی لندن برای المپیک تابستانی ۲۰۱۲ :این شاهکار معماری در لندن واقع شده است. این ورزشگاه در سال ۲۰۱۱ برای بازیهای المپیک تابستانی سال ۲۰۱۲ ساخته شده است که از آب در حال حرکت در ساختاری منحصر به فرد و تکرار نشدنی الهام گرفته است.

۲. موزه حمل و نقل گلاسکو ریورساید (Glasgow Riverside)این موزه بسیار زیبا در سال ۲۰۱۱ ساخته شده است، و در گلاسکو، انگلستان واقع شده است. نمای شیشه ای شفاف این ساختمان اجازه می دهد تا نور طبیعی وارد این ساختمان شود.

۳. گالری مارپیچی Serpentineاین ساختمان بسیار جذاب در کنزینگتون باغ، لندن واقع شده است و از دو بخش، سقف موج دار با خطوط ناب و ساختار ظریف، اما قوی تشکیل شده است. این ساختمان زیبای معاصر دارای ساختار شگفت انگیزی می باشد.

۴. ورزشگاه Al Wakrah برای جام جهانی ۲۰۲۲با الهام از یک قایق ماهیگیری محلی، با خطوط کشیده و شبح منحنی، این ورزشگاه برای جام جهانی بعدی طراحی شده است. این طراحی هنوز به اتمام نرسیده است، اما وعده داده شده است تا طراحی مدرن، متمایز و منحصر به فردی توسط این استودیو انجام شود.

۵. مرکز حیدر علی اف در باکومرکز حیدر علی اف که دارای مساحت ۱۰۱،۸۰۱ مترمربع می باشد، در باکو، جمهوری آذربایجان واقع شده است. ساختار این ساختمان بسیار چشم گیر می باشد و هدف از ساخت آن ایجاد مکانی برای برنامه های فرهنگی کشور می باشد.(منبع: http://www.architectureartdesigns.com/top-5-exceptional-architectural-masterpieces-by-zaha-hadid)

مطالب مرتبط