صندلی اداری sayl
فضای اداری

نگاهی به صندلی اداری sayl محصولی از شرکت هرمان میلر

۰
(۰)
صندلی اداری Herman Miller Sayl
صندلی اداری Herman Miller Sayl

صندلی اداری SAYL محصولی بی‌نظیر از شرکت هرمان میلر است که طراحی به نام Yves Béhar آن را طراحی کرده. او برای طراحی این صندلی اداری از پل‌های کابلی معلق الهام گرفته است. این موضوع سبب شده تا صندلی اداری SAYL در قسمت تکیه‌گاه فاقد ساختارهای فلزی یا پلاستیکی نگه‌دارنده باشد اما به‌آسانی وزن کاربران خود را تحمل کند و راحتی منحصر به فردی برای آن‌ها پدید آورد.

پشتی پلیمری صندلی اداری SAYL

پشتی پلیمری صندلی اداری SAYL

پشتی صندلی اداری SAYL که با استفاده از چاپگرهای سه بعدی ساخته شده، آزادی عمل بیشتری به کاربران خود می‌دهد. این صندلی اداری با وجود برخورداری از طراحی ساده، به دلیل نوع تکیه‌گاه خود، از زیبایی فوق‌العاده‌ای بهره می‌برد و تقریباً با هر دکوراسیون اداری سازگار است.

ساختار پلیمری صندلی اداری SAYL

ساختار پلیمری صندلی اداری SAYL

ساختار پلیمری صندلی اداری SAYL

استفاده از مواد پلیمری برای ساخت تکیه‌گاه علاوه بر کاهش قیمت صندلی اداری SAYL مزیتی دیگر نیز به همراه داشته است و آن عبور جریان هوا در پشتی آن است. امروزه در صندلی‌های اداری قابلیت تنفس از جمله ویژگی‌های مورد توجه خریداران است که مانع از تعرق کمر می‌شود. از این رو، معمولاً در صندلی‌های اداری از پارچه و الیافی استفاده می‌کنند که چرخش هوا را امکان‌پذیر کنند؛ اما استفاده از این مواد موجب افزایش قیمت قابل توجه محصولات می‌شود. درحالی که ساختار شبکه‌ای پشتی صندلی اداری SAYL نه‌تنها عبور جریان هوا را در پشت کاربران را امکان‌پذیر می‌کند بلکه کاهش قیمت را نیز در پی داشته. صندلی اداری SAYL به دلیل فرم تکیه‌گاه خود از مواد و اجزای کمتری نسبت به محصولات مشابه برخوردار است. به همین دلیل با وجود کیفیت بالا با قیمتی بسیار پایین‌تر از رقبای خود به فروش می‌رسد. این محصول در بازار جهانی به قیمت ۳۹۹ دلار فروخته می‌شود.

راحتی و ارگونومی در صندلی اداری SAYL

راحتی و ارگونومی در صندلی اداری SAYL

راحتی و ارگونومی در صندلی اداری SAYL

به لحاظ استانداردهای ارگونومی نیز صندلی اداری SAYL از وضعیت مناسبی برخوردار است. ستون Y شکل پشتی این صندلی موجب ایجاد یک قوس ملایم در تکیه‌گاه شده است. این قوس با انحنای ستون فقرات کاملاً همخوانی دارد. منعطف بودن تکیه‌گاه نیز سبب شده در همه حالات نشستن از ستون مهره کاربران پشتیبانی شود. در بسیاری از صندلی‌ها اسکلت فلزی تکیه‌گاه بر روی کمر فشار ایجاد می‌کند اما در SAYL اینطور نیست. همچنین این پلیمر انعطاف‌پذیر استفاده افراد با فیزیک‌های متفاوت را امکان‌پذیر می‌کند.

تنظیم ارتفاع صندلی اداری SAYL

تنظیم ارتفاع صندلی اداری SAYL

به طور معمول پایه صندلی‌های اداری، تنظیمات کمی دارند. درحالی که پایه صندلی اداری SAYL با وجود قیمت ارزان از تنظیمات شگفت‌آوری برخوردار است. علاوه بر تنظیم ارتفاع، قابلیت تنظیم شیب رو به جلو یا عقب را دارد. همچنین کاهش یا افزایش میزان فشار به کمر را نیز می‌توان تنظیم کرد. به بیان ساده کاربران در هنگام کار می‌توانند پشتی این صندلی را در زاویه‌ای خاص قفل کنند تا بیش از آن به سمت عقب کشیده نشود. همچنین دسته‌های صندلی اداری SAYL نیز به‌آسانی در ۷ ارتفاع مختلف قابل تنظیم هستند.

صندلی اداری sayl محصولی از شرکت هرمان میلر

صندلی اداری sayl محصولی از شرکت هرمان میلر

دیدگاه طراح

طراح این محصول معتقد است ساخت صندلی اداری یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های دنیای طراحی است. در یک صندلی اداری تقریباً هیچ جای خالی از وظیفه وجود ندارد و برای هر بخش یک هدف خاص تعریف شده است. از سوی دیگر برخلاف بسیاری از قطعات مبلمان، در صندلی اداری عناصری صنعتی به کار رفته‌اند. این عناصر علاوه بر انجام وظیفه خود باید به لحاظ بصری نیز زیبا و منسجم باشند. علاوه بر این، به عقیده Yves Béhar صندلی‌های اداری نماد زمان خود و نشان‌دهنده پیشرفت‌های تکنولوژی هر عصر هستند. صندلی‌های اداری شیوه زندگی و فعالیت‌های کاری انسان‌ها در آن دوران را نشان می‌دهند. با این وصف، در هر دوران شاهد صندلی‌هایی خاص با ویژگی‌های مشابه یکدیگر هستیم. در کنار موارد فوق، استانداردهای ارگونومیک نیز از ویژگی‌هایی است که در دو دهه اخیر مورد توجه خریداران و شرکت‌های سازنده صندلی اداری قرار گرفته است. در نتیجه این صندلی‌ها در کنار دوام و زیبایی باید ضامن سلامتی کاربران خود نیز باشند صندلی اداری SAYL همه این ویژگی‌ها را با هم دارد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط