نورپردازی

زمانی که لامپ‌های LED با سایر تکنولوژی‌های نورپردازی مقایسه می شوند، برتری های بی شمار این نور نسبت به سایر سیستمهای نورپردازی خودنمایی می کند و مشخص می شودکه این لامپ‌ها به صرفه ترین و هوشمندانه ترین راه حل جهت نورپردازی وجهش بزرگی در فناوری می باشند. در ضمن لامپهای LEDمواد شیمیایی سمی ندارند و ۱۰۰% قابل بازیافت هستند و در کاهش تولیدات گازهای گلخانه ای نیز موثر می باشند.LED ها انعطاف پذیری بالایی در طراحی دارند و با تنوع در طرح، همچنان نوری با کیفیت و پر بازده تولیدمی کنند.در زیر تعدادی از طراحی های غیر معمول و متفاوت که به کمک این سیستم نورپردازی انجام شده است را مشاهده خواهید کرد.

صندلی حباب درخشان که ،یکی از نمونه های شگفت انگیز نورپردازی به کمک LED می باشد.توسط Rousseau طراحی شده است.این صندلی در طول روز با طراحی فوق العاده خود به اندازه کافی زیبا است و درشب با نورپردازی ملایم توسط LED و نمایش بافت تزیینی روی این حباب شیشه ای زیبایی آن دوچندان می گردد.

همانطور که گفته شد لامپ‌های ال‌ای‌دی در بازه ی بسیار بزرگی طراحی شده اند وقابل استفاده با هر متریالی می باشند، یکی از این متریال ها پرده است.پرده های LED در فضاهای مختلف جهت نورپردازی و ایجاد محیطی شاد و مفرح و خیره کننده با انواع افکتهای مسحور کننده مورد استفاده قرار می گیرند.این پرده های شگفت انگیز توسط Creation Baumann طراحی شده اند.

در کاغذ‌دیواری‌های جدیدی که توسط شرکت Meystyle طراحی و تولید شده‌اند، از انواع چراغ های LED به شیوه ای نو استفاده شده است. این شرکت انگلیسی ۲۲ طرح مختلف را با رنگ‌های متنوع به مشتریان خود عرضه می‌کند.کمپانی سازنده این محصول، برای طرح های موجودش، هیچ محصولی را به صورت آماده نداردو هر کاغذ دیواری بر اساس سفارش مشتری ساخته می شود.

شرکت Design Libero مجموعه ای از روشویی ، دوش حمام ووان درخشان را به کمک سیستم نورپرداری LED خلق کرده است.این مجموعه حیرت انگیز Aurora نام دارد.

کمپانی stone forest نوعی پانل سنگ مصنوعی نیمه شفاف به نام Onyx را به همراه LED برای تولید روشویی برگزیده است. (پانلهای سنگ مصنوعی Onyx در رنگبندی متنوع ،جهت سنگ روشویی ، شومینه ، ستون ، پارتیشن و دیگر مصارف دکوراتیو مورد استفاده قرار می گیرند.) این روشویی زمانی که روشن است بگونه ای به نظر می رسد که گویی LED در داخل آن واقع شده است و سنگ از درون روشن است در صورتیکه LED در زیر آن قرار دارد.

باغ شهاب نام مجموعه ای از نیمکتهای نورانی است که در فضای داخلی و خارجی می توان از آن استفاده کرد.این مجموعه توسط Arik Levy و به کمک سیستم نورپردازی LEDطراحی شده است.

شومینه‏ های الکلی نسل جدیدی از محصولات مدرن، فانتزی، دکوراتیو و لوکس می‏ باشند که با ایجاد شعله‏ هایی طبیعی، نامنظم و چشمگیر فضای آرام و زیبایی را برای شما مهیا می‏ سازند. این نوع از شومینه‏ ها علاوه بر تزئین محیط منزل، بدلیل وجود تنوع گسترده درنوع سوخت مورد استفاده، با ایجاد حرارت ملایم و کم امکان لذت بردن از این شعله‏ ها را در تمامی فصل‏های سال برای مصرف‏ کننده به ارمغان می‏ آورد. بدلیل تنوع در سوخت‏ های الکلی می‏ توان کاربری ‏های متفاوتی مانند گرمای کم و شعله تزئینی در تابستان و یا ایجاد حرارت مطلوب و مکمل در زمستان، استفاده در فضای بیرونی و داخلی، شعله‏ های رنگین و سایر موارد را از آن‎ها انتظار داشت.این شومینه ی الکلی زیبا بر روی یک پایه ی نورانی واقع شده است . این محصول زیبا ، توسط Paul Gentile طراحی شده است.

ستون درخشان طرحی از McCollin Bryan است که به کمک تکنولوژی نورپردازی LED و با استفاده از رزین شفاف ساخته شده است.

Max Gunawan طراح چراغی به نام Lumio است .این لامپ شبیه به کتابی است که با باز کردن، صفحات آن روشن می گردد و می توان آن را با زاویه ۳۶۰ درجه نیز باز کرد و به حالتهای گوناگون به صورت چراغی دکوراتیو،در دکوراسیون از آن استفاده کرد.

سری شبکه ای مجموعه چراغی است که توسط Maarten de Ceulaer خلق شده است.این مجموعه از پنل چوبی فرم داده شده و شبکه ای از LED که توسط مدار الکتریکی به یکدیگر متصل شده اند،ساخته شده است.

تخته ی درخشان Illumino ،یکی دیگر از محصولات شگفت انگیز طراحی شده توسط سیستم نورپردازی LED است.

میز درخشان ، محصولی شگفت انگیز است که توسط Ingo Maaurer طراحی شده است. این محصول شگفت انگیز ، نمونه ی بارز تلفیق هنر و نورپردازی است.

شرکت طراحی Amarist میز مکعب شکلی را به کمک سنگ الاباستر طراحی کرده است.(سنگ های الاباستر سنگ های سو گذران هستند که به خوبی نور را از خود عبور می دهند) .این مکعب درخشان با استفاده از تکنولوژی LED RGB و سیستم WIFI ساخته شده است.شما قادر خواهید بود به کمک گوشی همراه خود نور این مکعب را به راحتی تنظیم نمایید.

منبع:http://www.trendir.com