نمونه ای از تولیدات متفاوت یک شرکت ایتالیائی موفق در زمینه نشیمن ها

در این گروه از مطالب تلاش می نمائیم تا نمونه های موفق و مطلوب از  طراحی و تولیدات خوب جهانی را معرفی نمائیم . امیدواریم که تولیدکنندگان موفق ایرانی بتوانند از این نمونه های خوب ایده های جالبی درک و دریافت نمایند.در اولین نمونه از این مطالب تولیدات شرکت ایتالیائی  PLANK  را به نمایش می گذاریم .

 

۳. صندلی دسته‌دار AVUS

AVUS مبل دسته‌دار و راحتی است که تمامی ویژگی‌های اصلی این‌گونه مبل‌ها ازجمله راحتی، جنس مرغوب، ظرافت و زیبایی را دارد و درعین‌حال به دلیل متریال و تکنولوژی استفاده‌شده در آن بسیار مدرن و معاصر است. ترکیب پلاستیک و چرم در این محصول ظاهری متفاوت به وجود می‌آورد و امکان سازگاری آن با محیط‌های گوناگون را بیش‌تر می‌کند.

شرکتPlank به سال ۱۸۹۳ برمی‌گردد و هدف اصلی این شرکت همواره تحقیق و یافتن موضوعاتی در حیطه تکنولوژی بودند که با طراحی همگام و متناسب باشند. در سال‌های اخیر این شرکت در اوج کاری خود قرار دارد و ارتباط محکمی بین تحقیقات، پایداری و طراحی برقرار کرده است و با طراحان ‌بنامی مانند Konstantin Grcic, Naoto Fukasawa, Björn Dahlström و غیره همکاری داشته است.

این شرکت محصولات متنوعی مانند صندلی، مبل، میز، چهارپایه و غیره را تولید کرده است. محصولات این شرکت جوایز بسیاری دریافت کرده‌اند و برخی از آن‌ها در موزه‌های معتبر مانند موزه هنرهای مدرن نیویورک نگهداری می‌شوند.

در زیر چندنمونه از این محصولات را مشاهده می‌کنید:

۱.MIURA STOOL

این صندلی که توسط Konstantin Grcic طراحی‌شده است. جنس این صندلی پلی‌پروپیلن تقویت‌شده است که به‌صورت یکپارچه در غالب تزریق‌شده است. در ظاهر این صندلی شکلی بسیار دینامیک و پویا دارد که در آن ارگونومی و ساختار به هم‌آمیخته‌اند و محصولی قدرتمند را به وجود آورده‌اند. این صندلی در رنگ‌های متنوعی موجود است که این امکان را می‌دهد که برای تمامی فضاها مناسب باشد. این صندلی ۱۰۰% قابل بازیافت است و در مقابل UV و سرما و گرما مقاوم است.

 

۲.MIURA TABLE

این میز از جنس آلومینیوم روکش‌دار است و به دلیل جنس خود برای فضاهای غذاخوری و کافه‌ها بسیار مناسب است. سه‌پایه‌های این میز سطح بیضوی دارند که آن‌ها را با سطوح غیر صاف نیز سازگار می‌کند. رویه‌های میز در سایزها و جنس‌های مختلفی موجود هستند و خود میز نیز در سه ارتفاع متفاوت قابل‌تولید است. این کالا در رنگ‌های قرمز، سفید و مشکی موجود است.

این میز در سه ارتفاع متفاوت تو

این میز در سه ارتفاع متفاوت تو

این میز در سه ارتفاع متفاوت تولید می شود.

نمایش انیمیشن نمایش انیمیشن از

نمایش انیمیشن نمایش انیمیشن از

نمایش انیمیشن از نحوه اتصال و قرار گیری میزهای PLANK در کنار هم

صندلی میورا MIURA

صندلی میورا MIURA

صندلی میورا MIURA نمونه ای جذاب از نشیمن های مدرن می باشد.

میز میورا MIURA در سه ارتفاع ع
میز میورا MIURA در سه ارتفاع ع

میز میورا MIURA در سه ارتفاع عرضه می گردد. در این فیلم نحوه بسته بندی و مونتاژ این میز ارائه می گردد.

یک قطعه کوچک پلاستیکی که صندلی
یک قطعه کوچک پلاستیکی که صندلی

یک قطعه کوچک پلاستیکی که صندلی های مونزا “MONZA ARMCHAIR” را با دو شکل به هم متصل می کند، حالت بدون زاویه و حالت زاویه دار که با اتصال چندین صندلی به صورت قوسی شکل خواهد گرفت.