نقش پررنگ کوسن های کوچک در دکوراسیون
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

نقش پررنگ کوسن های کوچک در دکوراسیون

۰
(۰)
کوسن به مبلمانی با رنگ خنثی جلوه‌ای جذاب می‌دهد
کوسن به مبلمانی با رنگ خنثی جلوه‌ای جذاب می‌دهد

همانطور که در بالا ذکر شد با تغییر چیزهای کوچک ظاهر اتاق شما بسیار تغییر خواهد کرد، اگر مبلمان اتاق نشیمنتان ساده است و یا گذر سال‌ها برق آن را گرفته و گرد قدمت رویش نشانده و یا فرش و دیوارهایتان رنگی خنثی دارد؛ با هزینه کم می‌توانید آن را بسیار جذابتر جلوه دهید. کافیست چند کوسن رنگی یا گلدوزی شده از جنس نخ و پنبه یا پلی استر و غیره به سلیقه خودتان به دکور اضافه کنید.با استفاده از رنگ، بافت، شکل، اندازه و تعداد متنوع کوسن‌ها می‌توانید هر چند وقت یک بار ترکیب‌‌های جدیدی خلق کنید.

کاور روشن و براق، انتخاب مناسبی برای کوسن‌ها در یک برنامه مهمانی

کاور روشن و براق، انتخاب مناسبی برای کوسن‌ها در یک برنامه مهمانی

یک مزیت کوسن این است که در هر زمانی می‌توانید رویه آنها را متناسب با فضایی که می‌خواهید بیافرینید، تغییر دهید. می‌خواهید مهمانی بگیرید؟ از پارچه‌های روشن و براق برای رویه کوسن استفاده کنید. مهمانی رسمی شام دارید؟ کاور کوسن‌ها را با لباس خود ست کنید تا نمایی لوکس‌تر به منزل دهید.

کوسن‌های متنوع برای محیط‌های متفاوت

کوسن‌های متنوع برای محیط‌های متفاوت

چرا ما استفاده از کوسن را فقط محدود به اتاق نشیمن می‌کنیم؟ در صورتی که همه افراد به ویژه کودکان از کوسن‌هایی به شکل حیوانات و رنگ‌های شاد برای لم دادن لذت می‌برند. چند کوسن اضافه در گوشه‌ای از منزل و اتاق خواب قرار دهید و فضایی برای لم دادن و ریلکس بسازید.

کوسن در اتاق خواب

کوسن در اتاق خواب

راه‌های استفاده از کوسن بسیار زیاد است؛ گاهی یک کوسن کوچک در قسمت تکیه گاه یک صندلی عمیق باعث راحتی کمر به هنگام نشستن می‌شود و گاهی در اتاق خواب می‌توان با آن تنوع رنگی روی ملحفه سفید ایجاد کرد و یا با کوسن‌های همرنگ تخت هارمونی ایجاد کرد. حتی می‌شود برای تزئین طاقچه‌های پنجره از کوسن‌های کوچک استفاده کرد. فقط کافیست با توجه به روحیه و علایق خود پارچه‌ای را که مدنظر دارید انتخاب کنید و کوسن‌های دلخواهتان را بسازید.

کوسن در رنگ‌های متنوع

کوسن در رنگ‌های متنوع

رنگ کوسن

رنگ در هنگام تزئین یک اتاق باعث ایجاد احساسات و ارتباطات می‌شود. یک توصیه کاربردی این است که از حداکثر سه رنگ کوسن یا سه طرح در رنگ‌های مشابه استفاده کنید. این نکته را هم مدنظر داشته باشید که رنگ‌های مناسب برای منعکس کردن احساس اتاق را انتخاب کنید.

مثلا کوسن‌ها به رنگ‌های زیر این احساسات را ممکن است به همراه داشته باشند:

بالش‌هایسفید: خالص، لوکس، مدرن، تمیز، زیبا.

کوسن‌هایصورتی: دخترانه، رویایی، نرم، شیرین، امن.

کوسن‌هاینارنجی: سرگرم کننده، بازیگوش، شاد، جوان، گرم، خوش بین

کوسن‌هایزرد: مثبت، کودکانه، گرم، بازیگوش، بهار مانند.

کوسن‌هایسبز: تازه، ظریف، انعکاس طبیعت، آرام، وسوسه انگیز.

کوسن‌هایقرمز: شجاع، پرشور، قوی، عاشقانه، قدرتمند.

کوسن‌هایقهوه‌ای: راحت، خاکی بودن، ظریف.

کوسن‌هایآبی: قوی، اعتماد، اسرار آمیز، آسمان، تازگی، آرام بخش.

کوسن‌هایخاکستری: قدرتمند، کلاسیک، کاربردی، مدرن.

کوسن‌هایسیاه:پررنگ، کلاسیک، قوی، ظریف، جذاب، لوکس.

رنگ کوسن باید متضاد با رنگ مبلمان باشد

رنگ کوسن باید متضاد با رنگ مبلمان باشد

چند نکته کاربردی درباره کوسن

  • سعی کنید هر تعدادی که کوسن استفاده می‌کنید، به لحاظ بصری با هم هماهنگ باشند، البته هماهنگ بودن به معنی شباهت نیست ولی کوسن‌ها با هارمونی مناسب باید حس خوب و منحصر به فردی را منتقل کنند.
  • به هیچ وجه نباید کوسن‌های شما در طرح زمینه خود مثل مبلمان یا تخت یا غیره گم شوند. طرح و رنگ باید از زمینه کاملا مجزا باشد.
  • کوسن‌ها باید کاربردی و شیک باشند، بنابراین اگر تعداد زیادی کوسن روی مبل وجود دارد که حس ناراحتی را به شما منتقل می‌کند و مانع راحت نشستن می‌شود آنها را حذف کنید.

ند.

کوسن‌های شخصی با تم راک اند رول

کوسن‌های شخصی با تم راک اند رول

  • کوسن‌های شما باید انعکاسی از شخصیت شما باشند! از آنها برای گفتن یک داستان در مورد خود و فضای زندگی‌تان استفاده کنید. چاپ طرح‌هایی با الهام از چشم انداز زندگی مطلوبتان و یا طرح نماد‌های برجسته و مهم برای کوسن فوق‌العاده است.
  • از طراحی جسورانه نترسید. کوسن‌های با الگوهای مختلف در یک اتاق می‌تواند حسی عالی در فضای زندگی شما ایجاد کند.
پارچه ها و طرح های متنوع کوسن

پارچه ها و طرح های متنوع کوسن

  • نوع پارچه‌ای که انتخاب می کنید نیز نقش مهمی ایفا می‌کند، زیرا بر اساس سبک و مواد مورد استفاده در یک اتاق باید انتخاب شود. مثلا پارچه‌های نخی حس راحتی و پارچه‌های ابریشمی و چرم حس لوکس و رسمی بودن را القا می کنند.
تعداد مناسب کوسن روی مبلمان

تعداد مناسب کوسن روی مبلمان

در نهایت باید به تصویر کلی اتاق‌تان فکر کنید. کوسن ها یک جز از کل اتاق هستند و باید نوعی تطبیق و ارتباط در این مجموعه وجود داشته باشد که حس زیبایی و راحتی را در کل به بیننده منتقل کند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط