نقد و بررسی چند صندلی اداری مشهور به‌وسیله‌ی WIRECUTTER

شاید سایت WIRECUTTER برای ما ایرانی‌ها چندان نام‌آشنا نباشد، اما این سایت که فعالیت خود را از سال ۲۰۱۱ شروع کرده است، یکی از معتبرترین و معروف‌ترین سایت‌ها درزمینه‌ بررسی و نقد محصولات مختلف است. برای افرادی که قصد خرید دارند ولی زمان زیادی برای بررسی گزینه‌های بی‌شمار پیش رویشان ندارند، این سایت با معرفی بهترین محصولات در رده‌های قیمتی مختلف، دقیقاً همان چیزی است که نیاز دارند چون باعث صرفه‌جویی در وقت و انرژی آن‌ها می‌شود. یکی از حوزه‌هایی که سایت WIRECUTTER به بررسی بهترین محصولات آن پرداخته، مبلمان اداری است. این سایت به بررسی دقیق ۴ صندلی اداری که به‌عنوان بهترین صندلی‌های اداری از آن‌ها یادکرده، پرداخته است. اما این صندلی‌ها کدام‌اند و چرا به‌عنوان ۴ تا از بهترین صندلی‌های اداری معرفی‌شده‌اند؟ در ادامه پاسخ این سؤال‌ها را خواهیم یافت.

صندلی اداری Steelcase Gesture
صندلی اداری Steelcase Gesture

صندلی اداری Steelcase Gesture

کارشناسان WIRECUTTER بعد از گذراندن ۶۰۰ ساعت نشستن روی ده صندلی اداری برتر و گفت‌وگو با چهار کارشناس ارگونومی، صندلی Gesture محصول استیل کیس را به‌عنوان بهترین صندلی اداری برای اغلب مردم معرفی کردند. این صندلی همه‌ ویژگی‌هایی که از یک صندلی اداری انتظار می‌رود، مثل قابلیت تنظیم ارتفاع، شیب و عمق قسمت نشیمنگاه صندلی استاندارد را دارد. این تنها صندلی‌ای است که دسته‌های قابل تنظیم ball-and-socket دارد که به‌راحتی به هر جهتی که کاربر بخواهد تنظیم می‌شوند. نشیمنگاه آن طوری است که در عین محکم و مقاوم بودن، بسیار راحت و ارگونومیک است.

صندلی Steelcase Gesture، دارای قابلیت انطباق بسیار بالایی است.

صندلی Steelcase Gesture، دارای قابلیت انطباق بسیار بالایی است.

آنچه صندلی Gesture را از دیگر محصولات مشابه متمایز می‌کند، انطباق بی‌نظیر آن با هر نوع کاربر و با هرنوع استفاده‌ای از این صندلی، است. در سمت راست این صندلی دستگیره‌هایی برای جلو عقب بردن نشیمنگاه صندلی، تغییر شیب و ارتفاع صندلی و تنظیم اینکه چقدر قسمت پشتی صندلی عقب برود، تعبیه‌شده‌اند. این صندلی اداری معمولاً باقیمت بالای ۱۰۰۰ دلار به فروش می‌رسد. قیمت بالای این صندلی به دلیل همین کامل بودن و قابلیت انطباق بسیار بالای آن است. صندلی Gesture در ۱۷ رنگ مختلف به بازار عرضه‌شده است. حتی پایه‌های این صندلی هم دو حالت دارند یکی برای وقتی‌که صندلی روی فرش و دیگری برای وقتی‌که روی کف‌پوش چوبی یا… قرار می‌گیرند، تا در طولانی‌مدت باعث آسیب فرش یا کف‌پوش نشوند.

صندلی اداری Herman Miller Aeron

صندلی اداری Herman Miller Aeron

صندلی اداری Herman Miller Aeron

صندلی Aeron محصول هرمان میلر یک صندلی کلاسیک، راحت و بادوام است. برای افرادی که در محیط گرمی کار می‌کنند که تهویه‌ مناسبی ندارد یا زیاد عرق می‌کنند، این صندلی به دلیل دارا بودن پشتی و نشیمن‌گاه مش، مناسب‌تر از صندلی Gesture خواهد بود. صندلی Aeron قابلیت انطباقش کمتر از صندلی Gesture است، بنابراین مثل آن برای انواع کاربردها مناسب نیست ولی اگر به دنبال یک صندلی ارگونومیک و راحت هستید که بتوانید ساعات طولانی روی آن بنشینید و پشت میز به تایپ بپردازید، این صندلی بهترین انتخاب است.

با صندلی Herman Miller Aeron خستگی معنا ندارد.

با صندلی Herman Miller Aeron خستگی معنا ندارد.

صندلی Aeron برخلاف بعضی صندلی‌ها همچون Gesture که تنها یک سایز دارند، در سایزهای مختلفی به بازار عرضه‌شده است، تا زمانی که سایز درستی از این صندلی را استفاده کنید، حتی باوجود نشستن طولانی‌مدت روی آن، احساس خستگی نخواهید کرد. طبق تحقیقات سایت WIRECUTTER، سایز B این صندلی برای افرادی که قد آنها بین ۱۵۷ تا ۱۹۸ سانتی متر باشد، مناسب است. در نظر داشته باشید که این صندلی مخصوص وقتی است که می‌خواهیم پشت میز بنشینیم و به شما اجازه نمی‌دهد باحالت اشتباهی بر اساس اصول ارگونومیک، روی آن بنشینید. اگر نحوه‌ی نشستن شما اشتباه باشد، مثلاً حین نشستن روی آن پاهای خود را روی‌هم بگذارید، احساس راحتی نخواهید کرد ولی اگر با همین حالت روی صندلی Gesture بنشینید، به دلیل تطابق بالای آن با هر حالت بدن شما، بعد از چند دقیقه اصلاً فراموش خواهید که پاهای شما روی‌هم قرار دارد تا وقتی‌که بلند شوید. این ویژگی صندلی Aeron که شمارا مجبور می‌کند درست روی آن بنشینید، برای بعضی‌ها بسیار کاربردی است ولی بعضی دیگر ممکن است آن را زیادی سفت بدانند.

صندلی اداری Herman Miller Sayl

صندلی اداری Herman Miller Sayl

صندلی اداری Herman Miller Sayl

این صندلی نیز اگرچه قابلیت انطباق بالای صندلی Gesture را ندارد ولی در سطح صندلی Aeron است. قیمت آن از دوتای قبلی کمتر است ولی همچنان دوام بالایی دارد. صندلی Sayl در کنار داشتن نشیمنگاهی از فوم مقاوم و محکم و پشتی مش، صندلی راحتی نیز هست. همچنین قابلیت انطباق اولیه‌ لازم برای تمامی کاربران را دارد. صندلی Sayl باوجود داشتن گارانتی‌ای مشابه دو صندلی قبلی، قیمتی تقریباً معادل نصف قیمت آنها یعنی حدود ۶۰۰ دلار، دارد.

صندلی Herman Miller Sayl، با طراحی‌ زیبای خود چشم هر بیننده‌ای را جذب خود خواهد کرد.

صندلی Herman Miller Sayl، با طراحی‌ زیبای خود چشم هر بیننده‌ای را جذب خود خواهد کرد.

آنچه این صندلی اداری را از دیگر محصولات مشابه متمایز می‌کند، طراحی متفاوت آن است. پشتی لاستیکی جلوه‌ خاصی به آن داده و توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند. این صندلی در رنگ‌های مختلف به بازار عرضه‌شده که کاربران می‌توانند به‌راحتی آن را با محیط کار خود ست کنند. پشتی آن قابلیت حرکت را همزمان با تغییر حالت شما دارد. فوم قسمت نشیمنگاه صندلی Herman Miller Sayl دارای کیفیت بالا و ماندگاری طولانی است. این صندلی هم همچون صندلی Aeron بهترین کاربرد را وقتی خواهد داشت که برای کار با کامپیوتر از آن استفاده شود. هنگام نشستن روی آن بدن شما حالت رو به بالایی خواهد داشت و کمر شما قوز نخواهد داشت. صندلی Sayl به دلیل نشیمنگاه قابل‌انعطاف، دسته‌های نرم و پشتی راحت و قیمت مناسب، انتخاب اول بسیاری از افراد است.

صندلی اداری HON Exposure

صندلی اداری HON Exposure

صندلی اداری HON Exposure

قطعاً همه‌ افراد نمی‌توانند ۱۰۰۰ یا حتی ۵۰۰ دلار برای خرید یک صندلی اداری هزینه کنند ولی درعین‌حال به دنبال صندلی‌ای هستند که باوجود داشتن قیمت پایین، حداقل تفاوت ممکن را با صندلی‌ای مثل Gesture داشته باشد و آنچه به دنبال آن هستند در صندلی HON Exposure خلاصه می‌شود. این صندلی تمامی استانداردهای لازمی که از یک صندلی اداری انتظار داریم را دارا است و تنها مدلی از انواع صندلی‌های اداری باقیمت پایین است که کارشناسان WIRECUTTER آن را برای نشستن‌های طولانی‌مدت مناسب می‌دانند. قیمت آن نزدیک ۲۰۰ دلار است ولی نسبت به قیمت پایینش، ماندگاری نسبتاً خوبی دارد.

صندلی اداری HON Exposure، قیمت کم ولی کیفیت خوب نسبت به محصولات مشابه

صندلی اداری HON Exposure، قیمت کم ولی کیفیت خوب نسبت به محصولات مشابه

این صندلی نسبت به قیمتی که دارد، انعطاف‌پذیری، قابلیت انطباق و راحتی خوبی دارد. دسته‌های پلاستیکی نرم و نشیمنگاهی که پس از سه هفته نشستن روی آن، راحت‌تر و منعطف‌تر خواهد شد، این صندلی را تبدیل به انتخاب ایده‌ال خیلی‌ها می‌کند. دوام این صندلی نیز از دیگر محصولات باقیمت مشابه، خیلی بیشتر خواهد بود.

یک صندلی اداری غیراستاندارد می‌تواند در درازمدت منجر به بروز مشکلات جسمی زیادی برای شما شود.

یک صندلی اداری غیراستاندارد می‌تواند در درازمدت منجر به بروز مشکلات جسمی زیادی برای شما شود.

اهمیت انتخاب یک صندلی اداری مناسب

شیوه‌ زندگی امروزی همه‌ ما را ناچار به نشستن‌های طولانی پشت میز کرده است. در این میان وسواس به خرج دادن در انتخاب صندلی‌ای که ساعات زیادی از شبانه‌روز را روی آن می‌نشینیم، امری کاملاً طبیعی است. انتخاب یک صندلی غیراستاندارد می‌تواند منجر به بیماری‌های زیادی در درازمدت شود، بنابراین همه‌ی ما بهتر است دقت بیشتر در زمینه‌ی خرید صندلی اداری استاندارد برای خود یا کارمندانمان داشته باشیم. در بازار داخلی نیز صندلی‌هایی اداری با کیفیت و ارگونومی تولید داخل می‌توان پیدا کرد، شما می‌توانید به مراجعه به پلتفرم خوگر و مقایسه انواع ویژگی‌های صندلی‌های اداری، صندلی اداری مناسب خود را پیدا کنید.