میز کانتر

شرکت تجهیزات آشپزخانه Reform واقع در کپنهاگ و برند سوئدی مبلمان Ikea برای ساخت میز کانتر سفارشی آشپزخانه ی خود با سه شرکت معماری معروف دانمارکی به نام های گروه معماری Big ، شرکت معماری Henning Larsen Architects و گروه معماری Norm Architects همکاری نموده است.هرکدام از این شرکتها ، طرحی متناسب با سبک و استایل Ikea با روش منحصر به فرد خود ارائه کرده اند، این طرحها منعکس کننده ی سبک اسکاندیناویایی می باشند.

دکوراسیون اسکاندیناوی یعنی دکوراسیونی که با رنگ اصلی سفید و حاشیه های رنگی سرد و گرم تزیین می شود ولی همیشه سفیدی و روشنی را با خود به همراه دارد.این سبک بسیار معروف ، زیبا و ساده است. وسایل با سبک اسکاندیناویایی در هر فضا و در هر دکوراسیونی که قرار بگیرند آنجا را شیک و با شکوه می کنند.شرکت معماری Big برای بدنه میز کانتر در یک طرح رنگ سفید و در طرحی دیگر روکش بلوط را برگزیده است . این شرکت برای صفحه ی روی میز کانتر از رنگ مشکی استفاده کرده و با استفاده ای متفاوت از پارچه ا ی سیاه (این نوع پارچه بیشتر در ساخت کمربند خودرو استفاده می شود) به عنوان دستگیره ، نوآوری خاصی را به نمایش گذاشته است.

گروه معماری Henning And Larsen Architects با توجه به سبک اسکاندیناوی در طراحی و اضافه کردن جزییاتی سفارشی به طرح مینیمالیستی خود و بازی با متریال ها و ادغام رنگهای سرد و گرم ، میز کانتری با طرحی زیبا و متفاوت را ایجاد کرده است.

در یکی از طرح ها از رنگ سفید برای بدنه و از رنگ بلوطی برای صفحه ی روی کابینت استفاده شده است و در طرحی دیگر از ادغام رنگ بلوطی در بدنه همراه با نواری مسی رنگ ، دیزاینی زیبا و جذاب ایجاد شده است.

گروه معماری