میز و صندلی مخصوص کودکان

چند سالی است ، علاوه بر تخت خواب کودک و الزامات مربوط به آن که جزء لوازم ضروری بوده و سابقه طولانی در تولید و عرضه دارد ، مساله مبلمان کودک و نوجوان با نگرشی جامع و جدی مورد نظر طراحان و تولید کنندگان مبلمان و دکوراسیون در جهان قرار گرفته است و البته در ایران نیز حرکتهایی در این زمینه آغاز شده است که لیکن همچون بسیاری از موارد دیگر هنوز فاصله زیادی با کشورهای پیشرفته دارد ، امیدواریم با طرح مباحثی در این زمینه توسط بزرگان طراحی و تولید ، ما هم به کودکانمان که آینده سازان این مرز و بوم هستند بیشتر بپردازیم .

با توجه به ظرافت کودکان و آسیب پذیری زیادآنها از مواد اولیه نامناسب ، لازم است که در انتخاب مواد مصرفی نیز دقت بیشتری انجام شود و حتی الامکان مواد اولیه طبیعی مانند چوب مورد استفاده قرار گیرد ،همچنین در مورد پوشش رنگ نیز حتی الامکان از رنگ هائی که ریشه طبیعی دارند ، استفاده شود .

در این نمونه زیبا طراحی متفاوتی برای کودکان انجام شده است .نکته قابل توجه این است که علاوه براهمیت کیفیت و اندازه می بایست با روحیات و نگرش کودکان نیز همراه و همساز باشد.

بهتر است که در اتاق کودکان از میزهای با سایز های مختلف استفاده کرد. کودکان می توانند به راحتی با نشستن پشت این میزها نقاشی بکشند یا اینکه خمیر بازی کنند.این میز ی که در عکس می بینید با سه ارتفاع متفاوت می باشد که قابل استفاده برای کودکان با قدهای متفاوت می باشد

نکته ای که در مورد صندلی کودکان باید در نظر گرفت این است که تشکی که داخل صندلی قرار می گیرد قابلیت جداسازی داشته باشد که بتوان به راحتی آن را نظافت کردو به راحتی آن را نصب کرد.