موزه تاریخ طبیعی و آرشیو دولت
سایر فضاهای عمومی

موزه تاریخ طبیعی و آرشیو دولت

۰
(۰)

بخشی از بنا در این طرح منتخب به صورت بنایی بلند و به عنوان نماد شهری است که در امتداد کشیدگی و گستردگی طرح که شامل احجام دیگری نیز می باشددر مجاورت خط راه آهن جانمایی شده است.گرد هم آوردن بایگانی دولت و موزه تاریخ طبیعی دریک مکان باعث ایجاد یک مرکز منحصر به فرد از اطلاعات شده است که این خود نیزترکیبی از دانش در مورد طبیعت و فرهنگ است.

در این طرح ، استفاده از پیوستگی و لایه بندی ، سبب فرم دهی به موتیف شهری و نیز معماری گشته است . در این طرح، ستون ها ،ورودی مجموعه و فضاهای نگهداری اسناد ،با بتن و متریال شیشه پوشش داده شده،مابقی سطوح نما و احجام ، توسط متریال آجر پوشیده شده و با ایجاد سایه روشن به صورت نواری باعث زیبایی نما شده است.
فضاهای نگهداری اسناد و آرشیو دولت در طبقات فوقانی جانمایی شده است.سیستم سیرکولاسیون، از طریق فضایی به ارتفاع ۱۸ متر در برج ،صورت می گیرد ،که به طور مستقیم فضاهای موجود در تراز همکف و فضاهای مطالعه در طبقه بالایی را به یکدیگر مربوط می کند .

فضاهای موزه ،در طبقات زیرین جانمایی شده است . جانمایی فضاهای مذکور، سبب شکل گیری سطح بالایی از انعطاف پذیری و سازگاری با عملکرد های مدنظر درآینده ای طولانی شده است . فضاهای مربوط به ذخیره سازی اطلاعات و فضاهای موزه ، در واقع دو سازمان و مجموعه مختلف هستند ،که روابط آنها با دقت و هوشیاری فراوان ودر ارتباط با کاربری های شهری تنظیم شده است.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط