مهدکودک Velez-Rubio

در نقاشی های کودکان، خانه بیش از هر چیز دیگری کشیده می شود. در شروع کار معمولاً خانه به صورت یک مربع که بر بالای آن یک مثلث قرار دارد، کشیده می شود. خانه نماد پناه گاه و هسته ی اصلی و گرمی خانواده ای است که ممکن است مورد علاقه یا تنفر کودک باشد. خانه هایی که کودکان ترسیم می کنند ممکن است دارای باغچه، گل، درهای بزرگ، پنجره و پرده های رنگین باشد. چنین خانه ای، نماد یک زندگی سعادت مند است که کودک در آن احساس آرامش می کند.

ایده طراحی این مهدکودک ازهمین موضوع (نقاشی خانه) شکل گرفته است.در واقع می توان اینطور گفت که این مکان خانه ای بزرگ است که کودکان وقت زیادی را آنجا می گذرانند بنابراین باید محیطی باشد که در آن احساس شادی،آرامش و امنیت کنند.

خورشید به علت نقش مهمی که برعهده دارد، در نقاشی های بیش تر کودکان دیده می شود. تصویر خورشید بیان گر امنیت، خوش حالی، گرما، قدرت و به نظر بعضی پژوهش گران نماد پدر مطلوب است. وقتی رابطه ی پدر و کودک خوب است، خورشید به طور کامل و در حال درخشیدن نمایش داده می شود. هنگامی که این ارتباط مطلوب نیست، خورشید در پشت کوه ناپدید است و یا به صورت قوسی در افق دیده می شود و اگر کودک از پدرش هراس داشته باشد، خورشید به رنگ قرمز تند یا سیاه که مضطرب کننده است، ترسیم می شود.سقف بلندبتنی علاوه بر اینکه باعث رعایت کردن خط افق برای ساختمانهای مجاور شده است، بهبود فضای داخلی وتامین نورطبیعی و نمایش خورشید را نیز ممکن ساخته است.

این مجموعه دارای ۸ کلاس درس است که بر اساس رده سنی کودکان به سه گروه دسته بندی شده است.این مجموعه دارای اتاق ناهار خوری، آشپزخانه، و دفاتر اداری توزیع شده در سراسر پاسیو است. برای دادن هویت ویژه ای به ساختمان یک سیستم ساده از صفحات را به شکل یک پازل ساخته اند تا به پیکربندی توزیع حفره در نما. در تن های رنگی سبز-زرد، آبی و قرمز در داخل یک شیشه های چند لایه رنگی کمک کند. در طول روز، فضای داخلی با رنگ های مختلف ، مانند فانوس های طبیعی است. در شب چراغ های داخلی روشن شده ویک نمای سرگرم ایجاد می شود.

ازیک لایه وینیل قابل انعطاف برای کف و پایه دیوارها استفاده شده است.درکلاسهای مختلف با توجه به گروه سنی از رنگهای متنوع استفاده شده است.این ساختمان مجهز به سیستم گرمایش از کف و همچنین سیستم گرمایش خورشیدی برای کاهش مصرف انرژی است.