معماری داخلی
فضای آموزشی و کتابخانه

معماری داخلی

۰
(۰)

Odonnell اولین موسسه ی تاریخ هنر در عصر دیجیتال است که در آن تمام اسناد پژوهشی و محتوای دیجیتال مرتبط با تاریخ هنر نگه داری می شود. این گنجینه گرانبها در اختیار دانشجویان، فارغ التحصلان و جامعه ی تگزاس قرار دارد.

این موسسه مجهز به ۴ اتاق خصوصی برای ملاقات با اساتید، ۴ فضای نیمه خصوصی برای ملاقات های دانشجویان دوره دکترا، فضای منشی، نشیمن و دو اتاق سمینار می باشد. هر کدام از این بخش ها دسترسی خاصی به کتابخانه ی دیجیتال دارند.این موسسه همچنین به طور مستقیم با کتابخانه ی هنر Mayer در ارتباط بوده و برای جلسات و تحقیقات مورخان هنر ، طراحی شده است.

ایده ی طراحی و معماری داخلی موسسه ی تاریخ هنر o’donnell خلق قضایی پرانرژی و روشن همراه با هندسه ی ، ساده و دقیق بوده است برای رسیدن به این هدف و برای بزرگ نشان دادن فضا از سقفی آینه ای و از نور و انعکاس نور استفاده شده است. در معماری داخلی این بنا جزییات به صورت دقیق و حساب شده اجرا شده و فضایی آرام برای یادگیری خلق شده است.

پلان این موسسه مابین دو خط موازی شکل گرفته که در سمتی از آن ورودی اصلی موسسه و در سمت دیگر ورودی به سمت کتابخانه ی هنر Mayer قرار دارد.فضای مرکزی میان این دوخط که به بخشهای اداری و خصوصی اختصاص یافته به کمک مکعبهای ۴.۸x 4.8 متر نیمه شفاف از بخشهای عمومی جدا شده است.در بخش ورودی کوتاهی سقف سبب می شود که با عبور از آن فضای اصلی بزرگتر و گسترده تر به نظر برسد.
ازمتریال هایی به رنگ خنثی و تقریبا یک رنگ برای ایجاد سادگی و نگاهی بی طرف نسبت به هنر در طراحی داخلی این پروژه استفاده شده است و تمامی مبلمان آن بر مبنای استاندارهای آمریکایی طراحی و ساخته شده است.

منبع:http://www.designboom.com

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط