مرکز خریدStary Browar

این مرکز خرید در کشور لهستان که در سال ۲۰۰۳ افتتاح گردیدمکانی برای خرید و همچنین یک مکان فرهنگی تفریحی و گالری هنری می باشد. این ساختمان ابتدا کارخانه آبجوسازی بوده است که در سال ۱۹۹۸ تبدیل به کارخانه آب‌معدنی شد و بعدازآن ساختمانش را به مرکزخرید تبدیل کردند که تلفیقی از معماری قدیم وجدید است. دکوراسیون و طراحی آن توسط Ryszard Kaja انجام‌شده است.

این مجموعه تجاری، فرهنگی شامل ۲۱۰ بوتیک، ۱۵ رستوران،۱۳ کافی‌شاپ همچنین فضای نمایشگاهی، سالن کنسرت،۸ سینما، ۳ باشگاه موسیقی، پارک، هتل و گالری هنر است. در این مرکز خرید شما می‌توانید بوتیک‌های آنتیک و قدیمی و مغازه‌های مد روز لباس را پیدا کرده و به‌راحتی خرید کنید.درضمن در این مرکز خرید می توانید قرار کاری و یا قرار ملاقات با دوستان خودتان را تنطیم کنید.

در پارک این مجموعه در طی سال فستیوال‌های مختلفی مثل فستیوال های محلی، موسیقی و … برگزار می‌گردد. بازدیدکنندگان این مرکز می‌توانند در این کارناوال‌ها نیز شرکت کنند. این مکان برای استراحت بعد از خرید نیز بسیار مناسب است.

Ryszard Kaja در سال ۱۹۸۴ در آکادمی هنرهای زیبا در شهر پوزنان لهستان تحصیل کرده است. وی در سال های (۲۰۰۰-۱۹۹۹) به عنوان طراح محصول، طراح صحنه و نقاش کار کرده است و پیشرفت های بسیاری در این زمینه داشته است. این هنرمند در سال ۱۹۹۸جایزه young art را دریافت کرد. پدر وی نیز طراح و نقاش معروفی بوده که در زمینه هنر فعالیت های زیادی داشته است.