مرکز اکتشاف کتابخانه کودکانQueens

گروه معماری Lee H. Skolnick Architecture با همراهی شرکت ۱۱۰۰Architect،کتابخانه ای منحصر به فرد تحت عنوان مرکز اکتشاف به ساختمان مرکزی کتابخانه کویینز، اضافه کرده است. . این کتابخانه روی سه سطح از علوم، متمرکزاست و شامل ایستگاه نمایشگاه تعاملی ، سالن علوم نیویورک و موزه کودکان بروکلین می باشد،

فضاهای رنگارنگ،تصاویر نمادین و نمایشگاه های تعاملی برای الهام بخشی و آموزش خوانندگان این بخش از کتابخانه را از بخشهای دیگر متمایز کرده است.طراحی داخلی برای پایه مفهوم حمایت از پیام سرمایه گذاری” نقشه برداری جهان ما “،شکل گرفته است.در طراحی، کل فضای داخلی سفید همراه با خطوط گرافیکی رنگی است که این خطوط به عنوان مسیر یا راهیاب استفاده می شوند.

با گذر از خطوط گرافیکی رنگی بازدید کننده با نقشه بزرگی همراه با آیکونهای گویا مواجه می شود که روی زمین اجراشده است و بازدید کنندگان کتابخانه را، برای دسترسی به بخشهای مختلف کتابخانه راهنمایی می کند.تمام بخشها وحتی جزییات در مورد نحوه چرخش میزها ،نحوه استفاده از فضای پشت کتابخانه و…ترسیم شده است.گرافیک ،موضوعی محیطی است که از نقشه کف شروع شده و در بخشهای مختلف بسط داده شده است.برای معرفی هر بخش آیکونهای سه بعدی شبیه همان آیکونهای دوبعدی روی کف در بخشهای مختلف وجود دارد.که بر اساس محتوا، به معرفی بخشهای مختلف کتابخانه می پردازد و بازدیدکنندگان را در پیدا کردن آسان و سریع بخشهای مختلف یاری می رساند. در نهایت استفاده از گرافیک به صفحات کتاب در کتابخانه ختم می شود.

آیکونهایی که از سقف آویزان است.میدانهای علمی را که ترکیبی از نمایشگاه های تعاملی، صفحه نمایش علوم ،کتاب های مربوط به علوم طبیعی و فیزیکی است را مشخص می کنند.ترکیب بندی و چیدمان روی میزها بر اساس علم، فن آوری ، و ریاضی، توسط کارشناسان در زمینه نمایشگاه تعاملی علوم کودکان ایجاد شده است.

طبقه همکف شامل بخشی از مجموعه کتاب های کودکان است.منطقه ای تحت عنوان زیر دریا برای آشنا کردن کودکان با دنیای زیر آب برای کودکان نو پا ، که شامل دور تا دور نقاشی دیواری ، آویزهای سقفی جذاب ومبلمان سفارشی می باشد ،طراحی شده است، طبقه دوم شامل اکثر مجموعه های کتابهای کودکان، سالن بازمطالعه، مرکز کامپیوتر، و اتاقهای فعالیت علمی است.

طراح پروژه:۱۱۰۰Architect+ Lee H. Skolnick Architecture
مکان پروژه: Jamaica,Queens, New York, NY, United States
منبع:http://www.archello.com
http://www.1100architect.com