مدل کاغذ دیواری

طرح‌ها و رنگ‌های گوناگون در کنار ارتقای کیفیت ساخت، به مشتریان این امکان را می‌دهد تا در رقابت با دیگر روش‌های تزیینی، همچنان سراغ کاغذدیواری بروند.

برخلاف تصور خیلی‌ها نصب کاغذدیواری چندان پیچیده نیست و شما می‌توانید با رعایت نکاتی فضای زیبایی را برای خانه‌تان خلق کنید. کاغذ دیواری بر روی سطوح مختلف مثل گچ ، کناف ، ام دی اف قابل نصب شدن است،حتما دقت کنید که زیر کار کاملا یکنواخت و بدون موج باشد و همچنین پیش از نصب ، کاغذ دیواری خشک و عاری از هرگونه آلودگی باشد. برای انتخاب کاغذ دیواری موارد زیادی را باید مدنظر قرار دهید برای مثال توجه به رنگهای به کار رفته در محل اجرا و همچنین جنس متریالهای آن فضا و مبلمانهایش ، کاربری فضا و … با دقت در این موارد خصوصیاتی را برای کاغذ دیواری در نظر گرفته و سپس به سراغ عرضه کننده می روید.هنگام انتخاب دقت کنید که شیوه ی نصب قرار است عمودی باشد و یا افقی و چه اتفاقی برای طرح هنگامی که بر روی سطح بزرگتر آنهم متشکل از چندین قطعه نصب می شود خواهد افتاد.بهتر است تصاویر نمونه های اجرا شده در مقیاس مشابه با فضای خود را ببینید و تنها به دیدن نمونه در سایز کوچک بسنده نکنید.

مدل های کاغذ دیواری که در ادامه می بینید توسط شرکت omexco طراحی شده اند. این شرکت ، محصولات خود را در طراحی داخلی فضاهای مختلف به کار برده تا مشتریان بهتر بتوانند کاغذ دیواری مطلوب و محبوب خود را انتخاب نمایند. این طرح ها ایده های خوبی را درباره ی چگونگی ترکیب مبلمان با کاغذ دیواری در اختیارتان می گذارند.همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید کاغذ دیواری از نقش برجسته ای در طراحی ها برخوردار است. به کمک کاغذ دیواری می توان بر بعضی دیوارها یا بعضی فضاها تاکید کرد یا از اهمیت آن کاست.در طرح بالا استفاده از رنگها و بافت های مختلف ، باعث غنای طرح شده است و در عکس زیر که تصویر یک اتاق نشیمن مدرن است شاید تصورش را نمی کردید که ترکیب یک رنگ شاد و یک رنگ خنثی بتواند انقدر در زیبایی فضا موثر باشد.

در این طرح ، دو کاغذ دیواری با رنگ مشابه و طرح متفاوت به زیبایی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. در این طرح با حفظ هارمونی بر تضاد بافت تاکید شده است.

در این طرح ،استفاده از کاغذ دیواری با رنگ سبز و بافتی از گیاهان مرتفع سبب شده است تا از لحاظ بصری ارتفاع اتاق بلندتر به نظر برسد.

دراین طرح استفاده از کاغذ دیواری قرمز به فضا عمق بخشیده و لوستر در آن درخشان تر به نظر می رسد.

به کمک این دو مدل کاغذ دیواری خاکستری رنگ ، نوعی جذابیت گرافیکی در فضا ایجاد شده است.

این مدل از کاغذ دیواری با طرح ارگانیک خودبه این فضای مدرن جذابیت بخشیده است.

کاغذ دیواری با تم زرد-سبز در ترکیب با دکوراسیون سفید فضای دلنشینی را ایجاد کرده است.

جهت جلوگیری از پرت شدن حواس کارمندان در طراحی داخلی این دفتر از کاغد دیواری با رنگ خنثی استفاده شده است.

تم رنگی خاکستری در کنار رنگ قرمز دکور جذاب و مدرنی را ایجاد می کند.

 

منبع:http://www.home-designing.com

شاید زمانیکه این مدل و رنگ از کاغذ دیواری را در کاتالوگ و یا وب سایت مشاهیدمی کنید به دلیل حالت رنگ پریده اش برایتان جذاب نباشدولی زمانیکه آن را در سطحی وسیع می بینید آرام ، دلنشین و جذاب به نظر می رسد.