مدل صندلی اپن آشپزخانه
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

مدل صندلی اپن آشپزخانه

۰
(۰)
تنوع نمای ظاهری و جنس صندلی اپ
تنوع نمای ظاهری و جنس صندلی اپ

تنوع نمای ظاهری و جنس صندلی اپن آشپزخانه

صندلی‌های اپن آشپزخانه ازنظر متر یال مورداستفاده در ساختار و جنس اجزا نیز به همین اندازه متنوع هستند. فلز، چوب، پارچه، چرم، مواد مصنوعی مثل فایبرگلاس می‌توانند ماده غالب در یک صندلی اپن باشند و نمای اصلی صندلی را تشکیل بدهند. قاعدتاً سلیقه شما، سبک دکوراسیون خانه و ضرورت هماهنگی صندلی اپن با سایر وسایل خانه در انتخاب این‌که صندلی موردنظرتان از کدام اجزا تشکیل‌شده باشد مؤثر است. توجه کنید که منظور از هماهنگی حتماً یک جنس و یک رنگ بودن نیست. ممکن است شما از مبلمان چوب و پارچه استفاده کنید ولی پایه صندلی اپن انتخابی‌تان فلز باشد. این انتخاب اگر آگاهانه و برای تأکید بر جنبه خاصی مثلاً افزودن حس یک فضای مدرن باشد هیچ اشکالی ندارد. در اینجا بازهم می‌توانید با توجه خاص به جنس موردنظرتان و استفاده از روش حذفی برخی از صندلی‌ها را از حوزه انتخابتان خارج کنید. برای مثال اگر علاقه‌مندید که فضای خانه‌تان بیشتر کلاسیک به نظر بیاید تا مدرن گزینه‌های با ساختار چوبی ارجحیت دارند و اگر طالب فضای مدرن‌تر هستید می‌توانید ساختار فلزی راهم در حوزه بررسی خود بگنجانید.

اهمیت سبک زندگی و سن کاربران

اهمیت سبک زندگی و سن کاربران

اهمیت سبک زندگی و سن کاربران

مطمئناً صندلی‌های مختلف از میزان راحتی و ایستایی متفاوتی برخوردارند. انتخاب صندلی برای خانم میان‌سالی که ساعت‌های طولانی را در آشپزخانه می‌گذراند یا خانواده‌ای که دارای کودک است با انتخاب صندلی برای یک زوج کارمند متفاوت خواهد بود. برای گروه اول راحتی صندلی و ایستایی خوب آن اهمیت ویژه‌ای دارد. صندلی‌های چوبی با نشیمن فوم سرد و پشتی برای این گروه گزینه بسیار خوبی به شمار می‌روند. همچنین برای کودکان ایستایی مناسب صندلی حرف اول را می‌زند و حتماً باید در انتخاب حواستان باشد که سطح اتکای صندلی بزرگ باشد و ارتفاع آن چندان زیاد نباشد. از آنجایی که خانم خانه هنگام پخت‌وپز نیز از این صندلی استفاده می‌کند و با مواد غذایی مختلف سروکار دارد و کودکان نیز عادت به ریخت‌وپاش در هنگام غذا خوردن دارند انتخاب روکش چرم به‌جای پارچه انتخابی هوشمندانه است. امکان تمیز کردن چرم حتماً در بلندمدت شمارا بسیار خوشحال خواهد کرد. حال اگر صندلی اپن برای زوج جوانی انتخاب می‌شود که اغلب خارج از منزل به سر می‌برند و پخت‌وپز نیز جزء برنامه‌های اصل و طولانی‌مدت روزانه آنها نیست چه اشکال دارد که زیبایی و سبک ملاک اصلی انتخاب باشد تا راحتی و امکان نظافت.

وقت آن رسیده که انتخاب کنید

وقت آن رسیده که انتخاب کنید

با توجه به نکات فوق دیگر شما می‌توانید دست‌به‌کار شوید و صندلی‌تان را انتخاب کنید. همیشه و درهمه حال مشاهده تصاویر دکوراسیون می‌تواند به شما ایده بدهد و کمک کند تا بهتر به نتیجه برسید.

استفاده از صندلی‌های پایه فلزی شاید ابتدا به نظرتان کمی نامأنوس بیاید اما اگر سبک چیدمان منزلتان مدرن است و کف سالن آن را بافرش بزرگ نپوشانده‌اید این گزینه می‌تواند بسیار مناسب باشد. معمولاً پایه این صندلی‌ها فلز باروکش کروم است و از دوام بالایی برخوردارند. نظافت آنها نیز به‌راحتی صورت می‌گیرد. در نسل جدید صندلی‌های اپن تنوع بسیار خوبی از این نوع صندلی را مشاهده می‌کنید. ایستایی این صندلی‌ها معمولاً با یک پایه دیسکی گرد یا مربع تأمین می‌شود. در برخی مدل‌ها از فرم دادن لوله فلزی و ایجاد اتکا به‌وسیله آن برای ایستایی استفاده‌شده.

صندلی‌هایی که دارای اسکلت و پایه چوبی و کف و پشت پارچه‌ای، چرمی و حصیری و یا چوبی هستند قطعاً کلاسیک‌تر ند و بیشتر به یک صندلی ناهارخوری با پایه‌های بلند می‌مانند. اگر دوست دارید محافظه‌کار عمل کنید و فضای کانترتان جزئی از فضای پذیرایی از مهمانان به‌حساب می‌آید این نوع صندلی‌های اپن می‌توانند برایتان گزینه مناسبی باشند. مزیت دیگر این صندلی‌ها این است که به‌واسطه پایه‌های مستحکمی هم که دارند ازنظر ایستایی خیالتان را راحت می‌کنند. بسیاری از صندلی‌های پایه فلزی که در بالا به آنها اشاره کردیم دارای مکانیسم تنظیم ارتفاع هستند ولی این صندلی‌ها از این امکان کاملاً بی‌بهره‌اند.

اندازه صندلی یک عامل تعیین‌کنن

اندازه صندلی یک عامل تعیین‌کنن

اندازه صندلی یک عامل تعیین‌کننده است

شما فضای محدودی برای قراردادن صندلی اپن یا همان صندلی کانتر در اختیاردارید. اگر مایلید از این فضا حداکثر استفاده را بکنید و تعداد بیشتری صندلی برای استقرار افراد بیشتر داشته باشید حتماً به این نکته توجه خواهید کرد که صندلی‌های بزرگ‌تر که شامل صندلی‌های با دسته و پشتی می‌شوند جای بیشتری اشغال می‌کنند. در این حالت ممکن است ناچار باشید قدری راحتی را فدای هدفتان که استفاده مفیدتر از فضا است بکنید. بهتر است برای این منظور از گزینه‌هایی که درواقع صندلی دارای پایه بلندتر هستند دور شوید و به سمت چهارپایه‌ها بروید. اگر فضا و تعداد نفرات موردنظرتان چنان هماهنگ است که فضای کافی بر اساس نیازتان دارید حتماً نتیجه برعکس خواهد بود و صندلی‌های بزرگ‌تر و راحت‌تر می‌تواند برایتان جالب‌تر باشد. یادتان نرود که بسیاری از صندلی‌های اپن امکان تنظیم ارتفاع ندارند لذا با توجه به تفاوت اندازه کانترها و صندلی‌ها حتماً به ارتفاع نشیمن صندلی و رابطه آن با ارتفاع کانتر خود توجه ویژه داشته باشید.این تصویر تا حدی به شما کمک می‌کند که بتوانید نسبت‌های معمول را در نظر بگیرید.

و اما این صندلی‌های اپن چهارپایه مانند که برخی‌شان کاملاً بدون پشت هستند و برخی یک پشت کوتاه تزئینی دارند معجزه‌ای برای خانه‌های کوچک به شمار می‌روند. هرگاه احساس می‌کنید خانه‌تان کوچک و وسایلتان زیاد است و دوست دارید صندلی‌ها کمتر به چشم بیایند می‌توانید از این گزینه استفاده کنید. به دلیل ارتفاع کم و جمع و جور بودنشان این صندلی‌های اپن را می‌توانید به‌راحتی در زیر کانتر قرار دهید. جابه‌جایی این صندلی‌ها بسیار راحت است و درعین‌حال هم زیبا هستند.

استفاده از صندلی کانتر فقط برای اپن آشپزخانه مرسوم نیست. اگر فضای کافی در اختیاردارید می‌توانید در بخشی از خانه که در حالت عادی ممکن است پرت محسوب شود دو یا سه صندلی را با یکی میز بلند باهم ست کنید و مورداستفاده قرار دهید. مکانی بسیار دنج و رمانتیک برای نوشیدن یک فنجان چای یا قهوه و یا گپی دوستانه باکسانی که با آنها رفت‌وآمد دارید برایتان ایجاد خواهد کرد.

مصرف صندلی اپن به خانه محدود نمی‌شود و دربسیار از فضاهای عمومی نظیر رستوران و کافی شاپ نیز از این نوع صندلی برای سرویس دادن به مشتریان استفاده می شود.

تنوع فرم و امکانات صندلی

صندلی‌های اپن آشپزخانه ازنظر فرم و امکانات بسیار متنوع هستند. این صندلی‌ها می‌توانند دارای مکانیسم‌هایی باشند که معمولاً در صندلی‌های اداری می‌بینیم و به شما امکان تنظیم ارتفاع و چرخش می‌دهند. می‌توانند با دسته یا بدون دسته باشند. برخی از این صندلی‌ها داری پشت هستند و برخی بدون آن. بعضی از آن‌ها بیشتر چهارپایه محسوب می‌شوند. در بعضی صندلی‌ها محلی برای قرار گرفتن پا در نظر گرفته‌شده که می‌تواند برای استفاده طولانی‌مدت اثربخش و مناسب باشد. پس مهم است قبل از هر چیز این تنوع را مشاهده کنید و به‌صورت نسبی و با توجه به اهمیتی که برای هر یک از این بخش‌ها قائلید حوزه تصمیم‌گیری‌تان را کوچک‌تر کنید. مشاهده انواع صندلی اپن آشپزخانه

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط