خودرویی برای آینده

به عنوان چشم اندازی از آینده ی حمل ونقل ، طراحی به نام Dominic Wilcox اتومبیل بدون راننده ای را طراحی کرده است این اتومبیل ترکیب پیچیده ای از شیشه های رنگی دست ساز است که به کمک آخرین تکنولوژی های برش کاری درکنار یکدیگر قرار گرفته اند .

این خودرو وسیله ای مناسب برای مسافرتهای شبانه می باشد و در آن تخت خوابی
بدین منظور جانمایی شده است. زمانی که راننده در حال استراحت است اتومبیل
به صورت خودکار حرکت کرده و وی را به مقصد می رساند.

Wilcox معتقد است که در سال ۲۰۵۹ از لحاظ آماری اثبات خواهد شد که مسافرت باخودرویی که توسط کامپیوتر کنترل می شود ایمن تر از اتومبیلی خواهد بود که انسان آن را می راند.وی با این ایده ی ذهنی در واقع اتومبیل را یک اقامتگاه موقت بی خطر بر روی چهارچرخ می داند.

اتومبیلی که توسط وی طراحی شده است فاقد تجهیزات متداول ایمنی مانند کیسه ی هوا و ضربه گیر می باشد و تنها مجهز به یک سیستم هدایت خودکار است که درون پوسته ای مدولار تعبیه شده است و فضاهای اقامتی می تواند درون آن ساخته شود.
یکی از منابع الهام بخش طراح شیشه های رنگی کلیسای جامع دورام در انگلستان بوده است.فرم سه بعدی این طرح ابتدا توسط کامپیوتر طراحی شده و قطعات شیشه دست ساز به دقت روی فریم هاجانمایی شده اند.حاصل کار ترکیب درست و مناسب تکنولوژی و صنعت می باشد.

Wilcox امیدوار است که در سال۲۰۵۹ ، کاربران بتوانند از طریق وب سایت وسیله ی نقلیه ی سفارشی خود را انتخاب نمایند.این خودروی سفارشی می تواند گنجایش ۲ ، ۴ ویا ۶ نفر را داشته باشد و مجهز به رستوران ، جکوزی ، تخت خواب ، دفتر کار و… باشد.