مدرسه Ergolding

دانش آموزان مدرسه ergolding توسط زیبایی های معمارانه احاطه شده اند.این مدرسه جدید از سیستم کدگذاری رنگ استفاده کرده است و به کمک این کدگذاری دانش آموزان قادر خواهند بود مسیر خود را پیدا کنند.قلب این مدرسه جدید یک آتریوم بزرگ است که به عنوان یک سالن مونتاژ،یک نقطه جلسه داخلی و یک ارتباط بصری بین گروهها و توابع مختلف مدرسه عمل میکند.

مدرسه ergolding توسط Behnisch Architekten و Architekturbüro Leinhäupl+Neuber در آلمان طراحی و ساخته شده است.این مدرسه دارای گنجایش ۸۰۰ دانش آموز است و شامل یک کافه تریا ،یک کتابخانه، فضاهای مطالعه،اتاق های زنگ تفریح برای بازی وآرامش است.دو سالن ورزشی برای استفاده دانش آموزان وجود دارد که گروهای دانش آموزان از خارج از مدرسه نیز می توانند از آن استفاده کنند. از طریق قطب مرکزی و یا همان آتریوم مرکزی و توسط رنگهای هدایت شونده ، دانش آموزان می توانند مسیر خود را پیدا کنند.

راهروها که دانش آموزان را به طرف کلاسهای درس و کارگاههای آموزشی هدایت می کنند درنهایت گسترش می یابدو فضاهایی برای کارگروهی ایجاد می کنند.این فضاها به والدین دانش آموزان و معلمان اجازه می دهد که جایی برای ملاقاتهای غیر رسمی ، فوق برنامه و تبادل اطلاعات داشته باشند.فضاسازی آموزشی ، اساساٌ کار آموزشی و پرورشی را در ساختمان جدید تقویت کرده است.کلاسهای درس طوری تنظیم شده اند که انعطاف پذیر و همه کاره باشند.روشهای مختلف کار آموزشی و یا به عبارت دیگر دو گروه کار دسته جمعی و پر سر وصدا و انفرادی یا همان پشت میزی و متمرکز توسط ایستگاههای یادگیری عملی شده است.در طبقه سوم فضاهایی برای علوم طبیعی مانند فیزیک و شیمی و زیست شناسی برنامه ریزی شده است.بین فضاهای آزمایشگاهی و اتاق جلسات کلاسهای درس گنجانده شده است که هم می تواند به عنوان یک فضای سخنرانی بزرگ و هم به کمک پارتیشن بندی به عنوان کلاسهای درسی کوچک استفاده شود.

سیستم گرمایش و سرمایش این ساختمان نیز کاملا حساب شده است و در ضمن این ساختمان به اصول پایداری محیط زیست متعهد است. این سیستم کارآمدحرارتی ، ترکیبی از یک پمپ گرما و یک دیگ بخار گاز سوز است.سیستم مورد نیاز پایه برای گرمایش و سرمایش، پمپ حرارتی است که بیش از اسلب بتنی تقویت شده با استیل حرارتی فعال استفاده می شود. تقاضای اوج بار توسط دیگ بخار گاز سوز کنترل می شود.برای داشتن کیفیت بالای هوا در داخل ساختمان سیستم تهویه هوا ی مطبوع هم به صورت خودکار و هم دستی کنترل می شود.برای استفاده حداکثری از نور، کلاسها طوری جانمایی شده اند که به طور مستقیم از نور جبهه ی شمالی استفاده کنندو از طرف دیگر، راهروها نیز نور جبهه ی جنوبی را به کلاسها می رسانندو به این ترتیب تقاضا برای استفاده از نورهای مصنوعی کاهش می یابد.نورهای مصنوعی در ساختمان به کمک led تامین می گردد.