محصولات چوبی انعطاف‌پذیر

هنگامی‌که در مورد طراحی یک محصول فکر می‌کنیم، طراحان و محصولات معروف بسیاری به ذهن ما می‌آیند. طراحی در اصل نوآوری در شکل و ماده است و به همین دلیل Elisa Strozyk سعی کرده است که با نوآوری ، برعدم انعطاف چوب غلبه کند و آن را به انعطاف پذیری پارچه نزدیک کند.

این ایده عجیب نتیجه بسیار جالب و خوبی داشته است که نشان می‌دهد خلاقیت و نوآوری فراموش نشده است و می‌توان از متریال‌های سنتی برای به وجود آوردن محصولات و فرم‌های جدید استفاده کرد و حس اصیل و واقعی را باتجربه‌های جدید پیوند داد.

او معتقد است با توجه به ماشینی شدن زندگی انسان‌ها و ارتباط برقرار کردن از راه ایمیل، اینترنت و … دنیا، دنیای تصویر و امواج شده است و دیگر جایی برای ماده و چیز‌های واقعی نمانده است. بنابراین باید بااهمیت دادن به اشیا و سطوحی که قبل لمس هستند دوباره با دنیای ماده آشتی‌کنیم و به ارزش عاطفی اشیا بیش‌تر تأکید کنیم.

او همچنین اظهار می‌کند در این کار به زمین نیز بهاداده می‌شود زیرا که یکی از بهترین راه‌های جلوگیری از اتلاف منابع زمین استفاده دوباره از اضافات است زیرا که در آینده ما با اتلاف هرچه بیش‌تر و منابع کمتر سروکار خواهیم داشت و باید هنگام استفاده از هر ماده ای به چرخه‌ای که طی می‌کند نیز فکر کنیم و این به این معنی است که از موادی استفاده کنیم که با گذر زمان هم قابل‌استفاده و زیبا هستند و چوب یکی از این مواد است.

او کار خود را با کنار هم قرار دادن تکه‌های کوچک چوب شروع کرد و پس از پی‌بردن به قابلیت بی‌نظیر انعطاف‌پذیری این‌گونه چوب شروع به تولید تنوع مختلفی محصولات ار این جنس کرد و اکنون کارهای او را می‌توان حتی در صنعت لباس نیز دید.

چند نمونه دیگر از کارهای او: