مجموعه کلبه کودکی

تصاویر زیر مربوط به پروژه ای به نام  “کلبه ها ی قارچی” است که  توسط دو طراح فرانسوی  به نام های Corinne Julhiet Détroyat و Claude Pasquer خلق شده است.کلبه های قارچی ، مجسمه های کوچک معمارانه ای هستند که روند خلق فضاهایی کاربردی ، سحرآمیز ، طبیعی-مصنوعی را تسریع بخشیده و در عین حال ضعفهای سبک معاصر را بیرون کشیده اند.از نظر این دو طراح فضای معاصر بایستی بتواند مخاطب  را جذب و با وی ارتباط برقرار کند .

بعد از نصب موفق پروژه ی سازه های قارچی در فستیوال بین المللی باغ در سال ۲۰۱۱ این دو طراح هنرمند تصمیم گرفتند با الهام از بازیها و شیطنتهای دوران کودکی فرم مذکور را کامل کرده و فضایی را خلق کنند که با طبیعت نیز هماهنگی داشته باشد.

طراحان با خلق این اثر در واقع زبان جدیدی را برای ارتباط با کودک خلق کردند.زبانی که از طریق آن کودکان می توانند طبیعت را ببینند و بشنوند و به طور کلی آزادانه احساس کنند . شکل و فرم کلی این اثر شبیه به قارچ هایی است که بدنه ی آنها با استفاده از طنابهایی بافته شده شکل گرفته است و از میان سطوح آن بدون اینکه پنجره ای وجود داشته باشد ، فضای اطراف دیده می شود .

این مجموعه شامل پنج کلبه است.کلبه ی بزرگتر با چهار نیمکت و میزهایی کوچک فضایی ایده آل برای تعاملات و بازی است.سه کلبه با سایز متوسط فضایی برای قایم موشک بازی در اختیار کودکان قرار می دهد و در نهایت از کلبه ی کوچک تر می توان برای گذاشتن اسباب بازی ها استفاده کرد.این کلبه های سحر آمیز ۳۶۰ درجه به گونه ای طراحی شده اند که با قدم گذاشتن در هریک از آنها شما وارد دنیای دیگری می شوید.