رنگ های متناسب با چوب
ادامه مطلب
books

چه رنگ هایی با مبلمان و کف چوبی هماهنگ هستند؟

در این مقاله به بررسی نکاتی می پردازیم تا بتوان بهترین رنگ های متناسب با چوب را انتخاب کرد. بسیاری از لوازم و عناصر...

ادامه مطلب

کوسن در دکوراسیون
ادامه مطلب
books, دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

راهنمای استفاده از کوسن در دکوراسیون

تزیین منزل می تواند کار سختی باشد به خصوص زمانی که محدودیت مالی داریم. اما خبر خوب این است که فرقی نمی کند فضایی که در اختیار دارید بزرگ است کوچک. شما می توانید با ایده هایی کم هزینه یک اتاق خالی را به فضایی گرم و صمیمی تبدیل کنید. یکی از این گزینه های کم هزینه که در چیدمان منزل به کمک شما می آیند کوسن ها هستند. استفاده از کوسن ها ممکن است ساده به نظر برسد اما این به معنای محدود بودن گزینه های پیش رو نیست. با ما همراه باشید تا با این عناصر کوچک و دوست داشتنی دکوراسیون منزل بیشتر آشنا شوید.

ادامه مطلب

فواید زیرپایی ارگونومیک
ادامه مطلب
books

فواید استفاده از زیرپایی ارگونومیک

زیرپایی به قطعه ای شیب دار از مبلمان گفته می شود که دارای پایه است و برای بالا نگه داشتن پا یا در زاویه نگه داشتن پاها و بیشتر در اداره ها و فضاهای کاری برای حفظ سلامتی کارمندان آنجا استفاده می شود.

ادامه مطلب

برترین شاهکار های معماری زاها حدید
ادامه مطلب
books

نگاهی به ۵ مورد از برترین شاهکار های معماری زاها حدید

شرکت معماری زاها حدید (Zaha Hadid Architects) یکی از استودیوهای معماری عالی معروف در سراسر جهان است که به دلیل ظرافت و طراحی تکرار نشدنی در دنیای معماری معروف می باشد. نام این شرکت مترادف با طراحی مدرن و مربوط به آینده است. تمامی این ساختمان ها ، شگفت انگیز و یا دارای طرح های عجیب می باشند. در ادامه ۵ مورد از بهترین و شگفت انگیزترین شاهکارهای معماری ساخته شده توسط شرکت معماری زاها حدید را مشاهده خواهید کرد.

ادامه مطلب

بلندترین برج جهان
ادامه مطلب
books

بلندترین برج جهان

برج خلیفه یا برج دبی آسمان‌ خراشی در شهر دبی امارات متحدهٔ عربی است. این برج با ۱۶۳ طبقه قابل استفاده و ۸۲۸ متر ارتفاع، در حال حاضر بلندترین سازه و آسمان‌خراش ساخته شده به دست انسان است. ساخت این برج از سال ۱۳۸۲ آغاز شد و در روز ۱۴ دی ۱۳۸۸ گشایش یافت.

ادامه مطلب

پروژه ساخت بلند ترین برج جهان
ادامه مطلب
books

پروژه ساخت بلند ترین برج جهان به ارتفاع یک کیلومتر در جده عربستان

بلند ترین برج جهان با نام “برج پادشاهی” در جده، شهری که دروازه ورود مسافران و زائران به شهر مکه می باشد در سال ۲۰۱۳ شروع به ساخت شد. این برج که حدود ۱۷۰ متر بلندتر از برج خلیفه در دوبی است، در سال ۲۰۱۸ بلندترین برج جهان خواهد شد.

ادامه مطلب

ساختمان موزه ساعت
ادامه مطلب
books

ساختمان موزه ساعت

در منطقه ای که سابقه و ریشه در ساعت سازی در چند قرن گذشته دارد ، تیم بزرگی ساختمان موزه ساعت را به صورتی زیبا و مواج طراحی نموده اند . چشم انداز عمومی ساختمان موزه در این دره ، از هر جهت سابقه تاریخی ساعت سازی منطقه را تداعی می کند .

ادامه مطلب

موزه گوگنهایم اثر فرانک لوید رایت
ادامه مطلب
books

موزه گوگنهایم اثر فرانک لوید رایت

موزه گوگنهایم (Guggenheim Museum) واقع  در منهتن در کرانه شمال شرقی مرکز شهر نیویورک می باشد .
این موزه با راهرو های به هم پیوسته و فرم حلزونی ساخته شده است و از جمله مهم ترین موزه ‌های آمریکا به حساب می ‌آید .
این موزه توسط توسط معمار بزرگ آمریکایی فرانک لوید رایت طراحی گردید در سال ۱۹۳۷ درب ‌های آن به روی همگان باز شد .
در این موزه‌ ، تماشاگر به راحتی در اندرونی و زوایای ساختمان نفوذ می کند و جزیی از آن می شود .
پروژه در طی چند سال با تغییرات فراوانی روبرو شد تا سرانجام در سال ۱۹۵۹ شش ماه پس از مرگ رایت ، موزه برای بازدید عموم افتتاح گردید . این موزه به عنوان آخرین یادگار از توانایی رایت در خلق کیفیات غیرمنتظره فرم و فضای معماری ، دشوارترین کار در طول دوران فعالیت حرفه ای وی بود .
گوگنهایم در شهرهای بیلبائو اسپانیا و نیز کشور ایتالیا، ابوظبی امارات و برلین کشور آلمان دارای شعباتی است.
جلال آل احمد این موزه را این گونه توصیف می‌کند:
“موزه راحتی بود و دلباز و خسته نکننده و بوی نانگرفته و خلا مدام دم دست و همه چیز به جای خود و مارپیچ و دایره‌ای در بالا پهن و در پایین باریک شونده، عین دوکی، از راس پهن تر بر زمین و مضافاتش همه با هم جور. مثلا آسانسورش به جای مربع یا مستطیل، نیم دایره بود و قوس مانند و جمعا خوب بود.”

ادامه مطلب