رستورانی که شهربازی کودکان است!

رستورانِ نئوبیو در شانگهایِ چین بخشی از پارک خانوادگی نئوبیو (Neobio) است و طراحان آن می‎ گویند ایده اصلی ساخت این رستوران را از «یک بالن رنگارنگ که از روی یک قلعه باستانی بلند می شود» الهام گرفته اند. تصویری که احتمالا، به طور مستقیم از رویای یک کودک بیرون آمده است. البته تعجبی ندارد چون این رستوران پانصد متر مکعبی در نئوبیو که ساختش در سال ۲۰۱۷ تمام شد، همه جزئیات یک رویای کودکانه را درون دیوارهایش جای داده است.

بزرگ‌ترین رستوران زیردریایی جهان در نروژ

 آیا برای سفر به عمق ۵ متری زیر سطح دریا آماده هستید؟ شرکت Southern به تازگی  رستورانی با معماری منحصربه‌فردی در خط ساحلی نروژ در زیر دریا ساخته است که اولین رستوران زیردریایی در جهان است. این رستوران شیشه‌ای با ظرفیت ۱۰۰ نفر منظره زیبایی را در اعماق دریا ایجاد کرده است و همچنین این ساختمان به عنوان یک مرکز تحقیقاتی عمل خواهد کرد که در آن تیم‌های زیست‌شناسی دریایی به مطالعه رفتارهای ماهی‌ها، جانوران دریایی و گونه‌های زیستی متفاوتی که در دریا وجود دارند، می‌پردازند. در ادامه به بررسی بزرگ‌ترین و منحصرترین رستوران زیردریایی جهان می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

۱۰رستوران با دکوراسیون خاص و منحصر به فرد جهان

نام  رستوران  با فعل غذا خوردن گره خورده اما به تدریج و با پیشرفته شدن شهرها و کشورها و پی بردن به توانایی تأثیر رنگها و معماری داخلی بر روی افراد، رستوران دیگر تنها جایی برای سیر شدن جسم نبود بلکه در آن روح انسانها  هم از لذت بصری سیراب می شد. در مطلب امروز، شما با ۱۰ نمونه از رستورانهایی روبرو می شوید که حظ بصری آنها و فلسفه ها و ایده های عمیقی که پشت طراحی دکوراسیون آن داشته اند آن ها و علت این نوع طراحی آ ن ها را با هر رستوران دیگری متمایز می کند. 

راهنمای جامع خرید مبلمان کافه و رستوران

اگر از اطرافیانتان سئوال کنید، حتما افرادی را پیدا می کنید که یک  کافی شاپ یا رستوران را به خاطر فضای خاصی که دارد انتخاب کرده اند و حتی به مشتری ثابت آنجا تبدیل شده اند. مشتریان یک کافی شاپ یا رستوران، تقاضاهای گوناگونی دارند. بدیهی ترین آنها کیفیت غذای متناسب با پولی است که می پردازند. یعنی اگر رستوران دار هستید و به واسطه دریافت هزینه، غذایی متناسب را برای مشتری تدارک می ببینید تنها به وظیفه خود عمل کرده اید. اما یکی از مواردی که برای یک رستوران یا کافی شاپ ارزش آفرین است دکوراسیون آن فضا ست. بنابراین اگر می خواهید با استفاده از این ارزش آفرینی، مشتریان بیشتری را به سمت کافه یا رستوران خود جلب کنید ادامه این مطلب را بخوانید.

مشتریان از یک کافه یا رستوران خوب چه انتظاراتی دارند؟

احتمالا برای شما هم پیش آمده که با دیدن عکسی از  کافه یا رستوران از آنجا خوشتان بیاید و تصمیم بگیرید سری به آنجا بزنید. در دقایقی از زندگی ما کافه ها، رستوران ها، اینستاگرام و طراحی داخلی همه دست به دست هم داده اند تا سبک جدیدی از زندگی، تفریحات و حتی خوردن داشته باشیم.  این روزها فقط خوشمزگی غذا در انتخاب کافه ها و رستوران ها مطرح نیست و دکوراسیون داخلی و خارجی اگر نگوییم بیشتر از کیفیت غذا که به همان اندازه می تواند در جلب مخاطبان و وفاداری آن ها نقش ایفا کند. ممکن است حین پیاده روی دکوراسیون خوب شما را تشویق کند وارد کافه ای که تا به حال نرفته اید شوید و دکوراسیون بد باعث می شود از رستورانی که خیلی هم تعریفش را شنیده اید دلزده شوید. روانشناسی محیطی و تاثیراتی که دکوراسیون فضای داخلی بر مخاطب می گذارد موضوعی نیست که بتوان به سادگی از آن گذشت و به بیان بهتر دکوراسیون باید احساسات مخاطب را هدف بگیرد. اما چطور؟ در دو مطلب قبل درباره  مراحل  اولیه راه اندازی کافه یا رستوران و همینطور پلان مناسب آن ها گفته ایم. حال در پی پاسخ به این سوال هستیم که دکوراسیون کافه ها یا رستوران ها باید چه ویژگی هایی داشته باشند؟ در ادامه مطلب  سراغ این ویژگی ها رفته ایم:

راهنمای تهیه پلان جانمایی و تجهیز رستوران و کافی شاپ

شما چه  رستوران یا کافی شاپی دوست دارید؟ اغلب ما در پاسخ به این سوال نمی توانیم مفهوم واضحی را منتقل کنیم، بنابراین معمولا درباره رستوران ها و کافه هایی که اخیرا رفته ایم و دوست داشته ایم صحبت می کنیم. شاید هم از فضای ناخوشایند یکی از آنها مثال بیاوریم. در هر حال فصل مشترک میان صحبت های ما مواردی مانند نوع موسیقی، نورپردازی، اندازه و راحتی میز و صندلی ها خواهد بود. حال اینکه چیدمان یک دکوراسیون مناسب تنها در صورتی امکان پذیر است که پلان و نقشه جانمایی درستی برای بخش ها و واحدهای مختلف کافی شاپ یا رستوران داشته باشید. در مطلب پیشین به چک لیست راه اندازی کافه و رستوران و مراحل اولیه ای که برای این سرمایه گذاری باید طی شود، اشاره کردیم، در اینجا درباره تهیه پلان رستوران بیشتر خواهیم خواند.

صفر تا صد راه اندازی کافه و رستوران

باز کردن یک رستوران و یا کافی شاپ ، می تواند تجربه یک سرمایه گذاری با ریسک بالا و پر خطر باشد یا یک سرمایه گذاری مطمئن و لذت بخش. بستگی به این دارد که پیش از شروع چقدر از کارتان آگاهی دارید. راه اندازی یک رستوران و یا کافی شاپی مستقل کاری سخت اما با یک برنامه ریزی مناسب و تامین مالی قطعا انجام شدنی است و می تواند یکی از تجربه های هیجان انگیز و با ارزش زندگی شما باشد. پس بهتر است هرچه زودتر دست به کار شوید.

کافه و رستوران از گذشته تا امروز

اهل رستوران یا کافی شاپ   رفتن هستید یا نه؟ این سوال را اگر در دهه های مختلف بپرسید پاسخ های مختلفی دریافت می کنید. امروزه با قاطعیت می توان گفت پاسخ بسیاری از مخاطبان این سوال «بله، بسیار زیاد» است و بسیاری هم «آری» و «گاه به گاه». حداقل در شهرهای بزرگ و متوسط کمتر کسی را می توان یافت که در طی سال به این مکان ها تردد نکند و چند رستوران یا کافی شاپ محبوب را نشناسد و امتحان نکرده باشد. اگر مایلید کمی بیشتر درمورد تاریخچه و کارکرد این نهاد به ظاهر مرتبط با خورد و خوراک، اما درواقع فرهنگی اجتماعی بدانید با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

ده رستوران با دکوراسیون‌های عجیب در جهان

این روزها یکی از راه‌های بسیار موثری که رستوران‌داران برای جذب مشتری دنبال می‌کنند، تغییر دکوراسیون رستوران است. امروزه حس و حالی که فضای رستوران منتقل می‌کند به اندازه کیفیت غذایی که سرو می‌شود، برای افراد مهم است. دیگر بسیاری از مردم به دلیل خاطره‌سازی در فضایی متفاوت به رستوران می‌روند، نه غذا خوردن.  مدیران رستوران‌ها برای ایجاد فضایی غیرمعمول و عجیب نه تنها یک منو خاص ترتیب می‌دهند بلکه با استفاده از یک دکوراسیون داخلی متفاوت و منحصربه‌فرد رستوران خود را از دیگر رستوران‌ها متمایز می‌کنند. در این مطلب ما شما را با ۱۰ رستوران شگفت‌انگیز در سراسر جهان آشنا می‌کنیم. اگر ازعلاقه‌مندان به غذا و اهل رستوران‌های عجیب و جذاب هستید با ما همراه باشید.

دکوراسیون کافی شاپ

کافی شاپ مکانی نیست که ما صرفاً برای صرف غذا به آن پا بگذاریم، بلکه فضایی است که در آن خاطره‌های جدید می‌سازیم. افراد از کافی شاپ استفاده‌های گوناگونی می‌کنند، برخی آنجا را برای یک ملاقات دوستانه انتخاب می‌کنند و برخی دیگر قرارهای کاری را در این محیط می‌گذارند. حتی پای جشن تولدها که پیشتر مراسمی شخصی و خانوادگی بود نیز به فضای کافی شاپ‌ها باز شده است. با این وصف، دکوراسیون کافی شاپ به‌اندازه تنوع سفارش‌ها، کیفیت آنها و سرعت عمل کارکنان اهمیت پیدا می‌کند. در واقع آنچه بیش از هر چیزی توجه شما را برای نخستین بار به یک کافی شاپ جلب می‌کند چیزی نیست جز دکوراسیون آن. حال سوال اینجاست چطور دکوراسیون یک فضا به ما احساسی خوشایند منتقل می‌کند و دیگری نه. در این مطلب به اصول طراحی دکوراسیون کافی شاپ خواهیم پرداخت. اصولی که دانستن آن نه فقط برای کافه‌داران که برای علاقه‌مندان به کافی شاپ ها نیز جالب خواهد بود.