به شیرینی یک رویا، اما در دسترس

تصاویری را در سایت “Homedesignbee ” مشاهده می نمودم، مطلبی را در خصوص تضاد زندگی شهری که پر است از فشار و نگرانی حاصل از دوری از طبیعت و فطرت انسانی، مطالعه کردم. دوست داشتم که این موضوع را برای دوستان مطرح نمایم. لیکن ابتدا به نظرم رسید که گرچه درد گفته شده درد همه جوامع شهری امروزی است، اما راه حل ارائه شده در این مقاله، از واقعیت نحوه زیستن امروزی ما و امکاناتی که در اختیار اکثریت مردم این سرزمین است فراتر می باشد.

درباره رنگ سال چه می‌دانید؟

شاید همه شما بارها رنگ سال را شنیده باشید یا حتی مشتاق فهمیدن آن باشید اما چگونگی انتخاب شدن آن و یا استفاده از آن را ندانید.
موسسه پانتون که در ابتدا یک شرکت چاپ و رنگ بود از سال ۲۰۰۰ رسم انتخاب «رنگ سال» را بنا نهاد و با استقبال قابل توجهی از سوی طراحان مد و هنرمندان رو به رو شد. رنگ سال به منظور بیان حال و هوای آنچه که در حال وقوع در روح زمان جهانی است، تعیین می شود. رنگی که در سراسرجهان طنین انداز می شود، رنگ سال پانتون بازتابی است از آنچه که مردم سراسر دنیا به دنبال آن هستند.

رویای زندگی در محلی زیبا و دور از شهرها

اینبار می خواهیم از رویای زندگی در محلی زیبا و دور از شهرها لذت ببریم :
گرچه هنوز شهرها جاذبه هایی دارند که نمی توانیم ترکشان کنیم و به دامن طبیعت بازگردیم ، امکاناتی چون پزشکی ، آموزشی ، کار ، درآمدزایی و بسیاری دیگر از مزایای دیگر ، اما چه می شود کرد که ذات ما نیاز به طبیعت دارد و جدا افتادگی از بهشت طبیعت مجازاتی است که خداوند منان آدم و حوا را بوسیله آن مجازات نمود .

سادگی،کارآیی،زیبایی در محصولات IKEA

شکی نیست که IKEA یکی از بزرگترین شرکت‌های خصوصی در جها ن است که در ۳۱ کشور جهان بیش از ۲۰۰ فروشگاه داردو دارای بیش از ۷۵۰۰۰ کارمند است و درآمد سالانه‌اش به ۱۲ میلیارد دلار می‌رسد.

۵ فیلم و دکوراسیون آن ها

یکی از زمینه های جالب امروزه در دکوراسیون داخلی، طراحی صحنه و دکوراسیون فیلم هاست. در ادامه به بررسی ۵ فیلم و دکوراسیون آن ها می پردازیم.

برنامه پنج روزه خانه تکانی و آماده شدن برای یلدا و فصل سرما

به یلدا نزدیک می شویم و این شب بهانه ای دوباره است برای دیدارهای دوستانه و خانوادگی. آن هم درست در اوج شلوغی های روزهای کاری، سرماخوردگی های احتمالی و به اوج رسیدن آلودگی های هوا و زمین! در روزهایی که دود و دوده شهرها به ویژه شهرهای بزرگ را گرفته اند باید برای مهمانی یلدا و نظافت آن دقت بیشتری را به خرج دهیم و همه چیز را طوری پاک و پاکسازی کنیم که خانه به بهترین شکل آماده پذیرایی از مهمانان باشد. پس لازم است از چند روز قبل دست به کار شوید تا همه کارها برای روز آخر نماند و در شب یلدا خسته نباشید. در ادامه مطلب با یک برنامه پنج روزه خانه تکانی و آماده شدن برای یلدا و فصل سرما، با ما همراه باشید.

تنوع آداب عید فطر در کشورهای مسلمان جهان

عید فطر برای مسلمانان واقعی چیزی بیشتر از پایان یک ماه روزه داری است و مسلمانان سراسر جهان در انتهای این ماه به پاس یک ماه بندگی جشن هایی که منحصر به منطقه خودشان را برگزار می کنند و هر کشور و منطقه ای برنامه خاصی همزمان با عید فطر دارد. رسومی تماشایی از جشن هزاران بادکنک تا اسب دوانی. 

این ها متفاوت ترین کافه های ایران هستند

کافه ‌نشینی یکی از رایج ‌ترین و جذاب‌ ترین تفریحاتی است که امروز می‌ شود در شهرهای بزرگ داشت. شاید شما هم از آن دسته شهروندانی باشید که در فصل زمستان اهل کافه رفتن نیستید و فکر می ‎‌کنید فضای باز و حیاط کافه‌ها به سرماخوردگی و لرزیدن در هوای زمستانی نمی ‌ارزد، در گرمای تابستان هم خیلی‌ ها کلا بیرون رفتن از خانه را نمی ‌پسندند و دوست دارند در راحتی خانه خودشان زیر کولر، شربتشان را بخورند. اما هوای خنک و زیبای این روزها دیگر بهانه ‌ای باقی نمی ‌گذارد. آخرین روزهای بهاری بهترین فرصت برای زدن به دل شهر و کشف و گشت و گذار در کافه‌ هایی هستند که شاید خیلی گذارمان به آن‎‌ها نمی ‌افتد. گزارش کوتاه چند کافه متفاوت در ایران را در این یادداشت بخوانید، کافه‌ هایی که هر کدام تم خاصی دارند و هم فال هستند و هم تماشا: