لیزا پِری؛ روحی تازه در کالبد ریجنسی

امپراطوری فشن لیزا پِری طراح مد و فشن، که بر طرح های خال دار بنا شده است- و از هنر و طراحی جسورانه دهه های ۶۰ و ۷۰ الهام گرفته – ذوق و علاقه او را در طراحی داخلی جهت داد.
پروژه ی اول پِری طراحی مجدد و بازسازی ملک شماره ی ۳ در خیابانVia Los Icans در محدوده ی پالم بیچ Palm Beach فلوریدا بود که رابرت گاتفرید Robert Gottfried در سال ۱۹۸۰بنا کرده بود. بازسازی این خانه به شکلی چشمگیر انجام شد و امضای پِری همه جا – حتی روی پلاک برنزی در ورودی خانه قرار گرفت. این خانه را آژانس املاک Douglas Elliman’s Burt Minkoff 10.9 میلیون دلار قیمت گذاری کرده است.

خانه های بهاری

آیا تا به حال اسم خانه های بهاری و یا spring house را شنیده اید؟ خانه های بهاری یک خانه خاص فصلی نیستند که مانند یک خانه تابستانی یا زمستانی کاربری داشته باشند. در واقع می توان گفت اصلاً خانه نیستند یک ساختمان کوچک و منفرد هستند که در طول چشمه ساخته می شوند، آب چشمه در تمام طول سال دمای خانه را ثابت و خنک نگه می دارد. قبل از اینکه تکنولوژی پیشرفت کند و برق، یخچال و فریزر به راحتی در دسترس باشد، کشاورزان برای نگهداری مواد فاسد شدنی خود به ساختمان های ساخته شده در بالای چشمه های طبیعی یا در نزدیکی رودخانه ها تکیه می کردند. این خانه ها را معمولاً از سنگ به اندازه یک اتاق کوچک می ساختند. اگر کشاورزی خوش شانس بود، خانه بهاری خود را در مقابل تپه با عایق بندی بنا می کرد. در شرایطی که هیچ چشمه طبیعی در دسترس نبود، منبع دیگری از آب جاری طبیعی، مانند یک نهر کوچک و یا بخشی از یک نهر بزرگ‌ تر ممکن بود مورد استفاده قرار بگیرد.

هجدهمین نمایشگاه بین المللی یراق آلات، ماشین آلات و چوب؛ تجهیزات و صنایع وابسته

هجدهمین نمایشگاه بین المللی یراق آلات، ماشین آلات و چوب؛ تجهیزات و صنایع وابسته از روز ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ شروع به کار کرد و امروز ۱۶ بهمن ماه ساعت های پایانی خود را می گذراند. 

خوگر، رسانه رسمی دیجیتال نمایشگاه های هدکس و کیتکس

هفتمین دوره نمایشگاه برندهای برتر مبلمان منزل و دکوراسیون داخلی (هدکس) و دوازدهمین دوره نمایشگاه برندهای برتر مبلمان و تجهیزات نوزاد، کودک، نوجوان و مادران باردار (کیتکس) ۱۴ بهمن ماه در محل مرکز نمایشگاهی ایران مال شروع به کار کرد. طی یک تفاهم میان پلتفرم خوگر و برگزارکنندگان نمایشگاه، خوگر به عنوان رسانه دیجیتال این نمایشگاه با آن همکاری می کند.
 

مدارس الهام بخش از سراسر جهان

همه ما از دوران مدرسه خاطرات تلخ و شیرین زیادی داریم. ساختمان مدرسه برای هر کدام از ما معنی خاصی دارد که تا آخر عمر همراهمان می ماند. مدارس این روزها دیگر فقط شامل کلاس‌ های درس نیستند و مدارس مدرن در جهان طوری طراحی و ساخته می شوند که بیشترین میزان یادگیری و صد البته تفریح را برای دانش آموزان فراهم کنند. به مناسبت اول مهر، نگاهی کردیم به چند مدرسه منحصر به فرد در دنیا.

چرا باید برای پاییز هم خانه تکانی کنیم؟

آیا شما هم از آن دسته از افراد هستید که اسم خانه تکانی هم بدنتان را به لرزه می اندازد؟  هنگام خانه تکانی انقدر کار هست که تمامی افراد خانواده را مشغول کند و کسی از گزند سنگینی تمیزکاری در امان نماند. با این حال اگر به دنبال راه حل مناسبی برای راحت تر شدن خانه تکانی بهاری هستید باید بگویم جواب آسان است: همه ی کارها را برای اول بهار نگذارید. متخصصان امر، خانه تکانی پاییزی را بخش مهمی از روند تمییز نگه داشتن خانه و وسایل می دانند. قابل درک است که خانه تکانی فعالیت مورد علاقه کسی نیست اما باید بدانیم که انجام خانه تکانی پاییزی هم به حفظ بهتر وسایل خانه کمک می کند و هم کار را برای خانه تکانی بهاری ساده تر.

بادگیر از گذشته تا امروز

در جهان امروز، دیگر کمتر کسی پیدا می‌ شود که اهمیت انرژی و حفط آن را نداند. بادگیرها از سازه‌ هایی هستند که می توانند انرژی الکتریکی مورد استفاده برای خنک سازی ِ فصل های گرم را حفظ کند، به ویژه در ساعات اوج مصرف. در این مطلب ما طراحی جدید و مدرن بادگیر را در جهان می شناسیم. بادگیرهایی که روی نقاط بالایی ساختمان ها در جهت بیشینه سرعت باد منطقه نصب می شوند و اگر باد در جهت مطلوب بوزد، می توانند حتی بیشتر شوند و در جهان مخالف نصب شده و میزان انرژی ذخیره شده را بیشتر کنند. در نقاطی که سرعت باد کم است، بادگیر سیستم شومینه های خورشیدی را کارآمد تر می کنند و همچنین بادگیرهای یک سویه، می توانند در جهت مخالف باد نصب شوند. این ها فقط چند مورد از استفاده مدرن از بادگیر هستند.

گزارش تصویری بازدید از کارخانه نیلپر

شرکت نیلپر به مانند سالیان گذشته تور بازدید از کارخانه نیلپر را برای نمایندگان فروش خود برگزار کرد. کارشناسان خوگر نیز در این بازدید که در ادامه دوره های آموزشی تخصصی نیلپر برگزار شد، حضور داشتند. گزارش تصویری خوگر از این بازدید را در ادامه مشاهده خواهید کرد.

در باب طراحی صحنه تعزیه

این روزها حتی برای ما، در یک فرهنگ ایرانی اسلامی، نمایش تعزیه سؤالات بسیاری را با خود به همراه دارد. مثل اینکه چرا نقش حضرت زینب را یک مرد بازی می‌کند یا نقش رقیه را یک پسربچه؟ یا چرا شمر و یزید و دیگر شخصیت‌های بد داستان خودشان درباره‌ خودشان بدگویی می‌کنند؟ یا رخت خواب در وسط میدان جنگ چه می‌کند؟ برای همه‌ این سؤالات پاسخ روشنی وجود دارد. ولی چیزی که در بین این سؤالات از همه کمتر به چشم می‌آید و پاسخ دادن به آن سخت‌تر از همه است، این است که اگر تعزیه بیش و پیش از سوگواری، یک «نمایش» است پس «صحنه» آن کجاست؟

مراسم تقدیر از برگزیدگان اولین رویداد استارتاپی مبلمان و دکوراسیون برگزار شد

اولین رویداد استارتاپی مبلمان و دکوراسیون با حمایت خوگر در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی مبل برپا بود که طی آن سه ایده استارتاپی منتخب و روز گذشته در مراسمی از برگزیدگان آن تقدیر شد.