انواع مکانیزم های صندلی اداری

مکانیزم ها جزء اصلی صندلی های اداری هستند چیزی درست مانند قلب در بدن انسانها. با این وجود می بینیم که خیلی اوقات کنترل های تنظیم که در زیر صندلی قرار دارند مورد توجه و یا حتی مورد استفاده قرار نمی گیرند.

قدم های آهسته ایکیا برای انبوه سازی خانه هوشمند

یکسال و نیم پیش ایکیا (IKEA)  تصمیم گرفت محصولاتی برای خانه های هوشمند طراحی و روانه بازار کند. لامپ های هوشمند  از اولین محصولات بود و پرده ها گروه دوم. انتخاب پرده به عنوان محصولی که در مسیر استفاده از «اینترنت اشیا» (IoT)  قرار گیرد؛ به ظاهر انتخاب عجیبی است اما ایکیا این بار در اقدامی پیشرو تصمیم گرفت پرده ها را هم هوشمند کند.

صنعت مبلمان از سه بعد تحت تاثیر تکنولوژی است

بسیار واضح است که تکنولوژی بخش بزرگی از زندگی روزمره ما را تحت تاثیر خود قرار داده است. بنابراین فضاهایی که در آن می‌خوریم، می‌خوابیم، کار و یا بازی می‌کنیم، نیاز به همسوسازی بیشتری با ابزار دیجیتالی دارند تا بتوانند سطح بالاتری از ارتباط را ارائه دهند.
در حال حاضر چندین شرکت مبلمان، تکنولوژی‌ های در حال ظهور را برای برآورده ساختن این چالش در اختیار قرارگرفته‌اند و تلاش می‌کنند تا قطعات جذاب، راحت و کاربردی تری را که به‌صورت یکپارچه به سبک زندگی مدرن متصل می‌شوند، تولید کنند. درعین‌ حال، تکنولوژی در نظر دارد تا تأثیر قابل‌ توجهی بر نحوه نمایش شرکت‌های تولیدکننده مبلمان خانگی و فروش محصولات آنها داشته باشد. در ادامه این مقاله به سه نمونه تکنولوژی تاثیر گذار بر صنعت مبلمان همراه با برنامه های هیجان انگیز برای خرده فروشان و طراحان مبلمان می پردازیم.

مبلمان سبز، پایدار و دوست دار محیط زیست چه تفاوتی با هم دارند؟

با گذشت سال ها از انقلاب صنعتی و رشد صنعت حالا توجه‌ها به محیط زیست و ضربه ای که در این سال ها به آن وارد شده معطوف شده است. بسیاری از صنایع از جمله صنعت مبلمان نیز به سمت تولید محصول با مواد دوست دار محیط زیست رفته‌اند. همچنین استفاده از مواد پایدار برای تولید نیز مورد توجه است. اگر علاقه مند به محیط زیست هستید باید بدانید که رویکردهای متفاوتی برای طراحی مبلمان دوست دار محیط زیست وجود دارد؛ اینجا می‌خوانیم که مبلمان سبز با مبلمان پایدار چه تفاوتی دارند و هر کدام به چه صورتی به محیط زیست کمک می کنند:

اولین مبل جهان که با اینترنت اشیا کار می کند!

اینترنت اشیا در مبل اولین بار در سال ۲۰۱۶ به کار رفت. گرچه این فناوری پیشتر نیز در برخی قطعات مبلمان و دکوراسیون مانند چراغ ها استفاده شده بود اما مبل متحرکی که با اپلیکشن کار کند به نوعی انقلابی در صنعت مبلمان محسوب می شود.

معمار ایتالیایی، «کارلو راتی» (Carlo Ratti)، سیستم مبلمان هوشمندی از قطعات کوچک ساخته که با اپلیکشین یا حرکت دست به اشکال مختلف در می آید. او که استاد موسسه فناوری ماساچوست است در پروژه های شهری با «آزمایشگاه شهر محسوس دانشگاه ام آی تی» (MIT Senseable City Lab) همکاری می کند و این نشیمن هم در راستای همین تحقیقات طراحی شده است.

چگونه «اینترنت اشیا» به حوزه مبلمان وارد می شود؟

ارتباط اینترنتی اشیا می‌ تواند شامل ارتباط یخچال هوشمند با اپلیکیشن ‌های خرید اینترنتی تلفنمان باشد تا مواد غذایی تمام شده را سفارش دهد و یا تا سطح  زیرساخت ‎های شهری و ترافیکی گسترش پیدا کند. در قرن بیست و یکم، دیگر هیچ شکی نیست که اینترنت اشیا یا (IoT :Internet of Things) بر صنعت طراحی و سازمان ‌های مختلف این حوزه تاثیر زیادی دارد و فروش و تولید و خدمات را هم متحول کرده است.

نجات زمین در گرو طراحی پایدار

هر سال بیست و دوم آوریل برابر با دو اردیبهشت سالگرد تولد یک جنبش خیلی مهم است، جنبش مدرن محیط زیستی ۱۹۷۰. این سال میلادی، حجم سنگینی از وقایع را در تقویم خودش جا داده. مرگ جیمی هندریکس، آخرین آلبوم گروه بیتلز و تظاهرات گسترده ضد جنگ در آمریکا برای مخالفت با جنگ ویتنام‌‌. در همین سال‌ ها بود که در عین بی‌ توجهی جریان اصلی جمعیتی آمریکا به مسائل محیط زیستی بی توجه بود، انتشار کتاب «بهار ساکت» از ریچل کارسون زمینه را برای تغییر فراهم کرد. این کتاب به کتاب پرفروش نیویورک تایمز تبدیل شد و پانصد هزار نسخه از آن در ۲۴ کشور به فروش رفت. این کتاب باعث شد نگرانی و توجه عمومی به محیط زیست و ارگانیسم‌ های زنده بیشتر شد‌. روز زمین در سال ۱۹۷۰، توجه بیشتری را به این موضوع جمع کرد و تمام تظاهرات را روی محیط زیست متمرکز کرد. به مناسبت دوم اردیبهشت و روز زمین امسال، به تعدادی از جدیدترین طراحی های پایدار نگاهی می اندازیم. یکی از ترندهای جدید و دوست دار محیط زیست سال های اخیر.

از رشته های دانشگاهی مرتبط با طراحی داخلی چه می دانید؟

به مناسبت روز جوان قصد داریم به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های جوانان یعنی انتخاب رشته‌ تحصیلی و حرفه‌ی کاری آینده‌ آنها بپردازیم. در این مطلب یکی از حوزه‌هایی که شاید تاکنون کمتر شناخته شده باشد را موردبررسی قرار خواهیم داد. طراحی داخلی از آن دسته فعالیت‌هایی است که در دنیا موردتوجه روزافزون قرارگرفته اما ما تا چه میزان از توانایی‌های لازم برای این تحصیل در این رشته، موقعیت‌های شغلی و وظایف یک طراح داخلی اطلاع داریم؟ در ادامه به بررسی این رشته تحصیلی می‌پردازیم.

خالق دنیای پلنگ سیاه برنده اسکار ۲۰۱۹

هانا بیچلر، برنده اسکار بهترین طراحی تولید برای فیلم پلنگ سیاه (به کارگردانی رایان کولگر ساخته شرکت مارول) شد. پلنگ سیاه که فیلم فانتزی و به‌زعم برخی منتقدان علمی-تخیلی است تصویرسازی‌هایی بدیع داشته و هانا بیچلر به عنوان «طراح تولید» کسی است که سرزمین خیالی واکاندا و همه جزئیات آن را بر پرده نمایش نشانده. با ماجرای طراحی تولید این فیلم، نظرات بیچلر به عنوان اولین زن آفریقایی-آمریکایی برگزیده در این جایزه و حرفه طراحی تولید در این مطلب بیشتر آشنا شوید.

انتقاد سازنده در حوزه دکوراسیون داخلی

در فرهنگ معین از انتقاد به معنای «برشمردن درستی‌ها و نادرستی‌های یک اثر ادبی یا هنری» یادشده است اما متأسفانه، بسیاری از مردم انتقاد را مترادف عیب جویی و ایراد گیری می دانند . به همین دلیل هم بسیاری از افراد در معرض نقد و انتقاد دید منفی نسبت به آن دارند. در صورتی که در یک فضای سالم می توان از انتقاد سازنده و نقد در ابعاد تخصصی به عنوان  یک فرصت طلایی جهت رشد و پیشرفت افراد در زمینه های مختلف منجمله در حوزه مبلمان، دکوراسیون و معماری داخلی یاد کرد.