موسیقی در دکوراسیون
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

ترفندهایی برای چیدمان خانه با تم موسیقی

زندگی ما خالی از موسیقی نیست. موسیقی تبدیل به جزء جدایی ناپذیر زندگی ما شده است. ضربان قلب ما از ریتم موسیقی تقلید می کند، گل ها با شنیدن صدای موسیقی بهتر رشد می کنند و این صداها و نواهای دل انگیز است که به زندگی ما روح می بخشد. سبک موسیقایی آدم ها با هم متفاوت است. کسانی که در نواختن ساز مخصوصی تبحر دارند جزو آدم های خوشبخت هستند. بعضی ها هم شنیدن موسیقی بخش مهمی از زندگی آنهاست به شکلی که دوست دارند حتی فضای داخلی خانه را هم به سبک موسیقی بچینند.

ادامه مطلب

دکوراسیون صورتی
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

دکوراسیون صورتی را چگونه در خانه اجرا کنیم؟

رنگ ها همیشه از مؤثرترین اجزای چیدمان داخلی و خارجی بوده اند. استفاده از هر رنگ معنا و مفهوم خاصی را دربردارد. اینکه چطور و چگونه از رنگ ها استفاده کنیم بارها در مطالب گوناگونی تکرار شده اند و از جایی به بعد سلیقه و خلاقیت شماست که می تواند کاربرد یک رنگ در محیط را تعریف کند. این بار به چیدمانی به رنگ صورتی پرداخته ایم. بدون شک صورتی یکی از پرطرفدارترین رنگ ها برای اتاق خواب است. اما تا به حال به استفاده از این رنگ در اتاق نشیمن، آشپزخانه، سرویس های بهداشتی و فضاهای دیگر فکر کرده اید؟ آیا تأثیر رنگ صورتی در هر یک از این بخش ها را در نظر گرفته اید؟

ادامه مطلب

مبلمان پرنقش و نگار
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

آیا استفاده از نقش و نگار در مبلمان خوب است؟

به دلیل تنوع رنگ و طرح در مبلمان میز و صندلی، کاناپه راحتی، فرش، پرده و... شاید انتخاب و ترکیب مناسب آنها در کنار...

ادامه مطلب

استفاده‌‌ دوباره از مبلمان قدیمی
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

استفاده‌‌ دوباره از مبلمان قدیمی چرا و چگونه؟

بعضی افراد هستند که مایلند با مد روز پیش بروند ح-تی در خرید مبلمان منزل. جدا از اینکه آیا این کار درست است یا خیر بعد از گذشت یک سال ترند مبلمان تغییر می کند و بیشتر اوقات با اینکه آن مبل ها هنوز سالم و قابل استفاده هستند افراد خواهان تغغر مبلمان خود هستند اما آیا در شرایط اقتصادی امروز این کار درست است؟

ادامه مطلب

ایجاد کتابخانه ای بزرگ در فضایی کوچک
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

ایجاد کتابخانه ای بزرگ در فضایی کوچک چگونه ممکن است؟

اگر کارتون زیبای دیو و دلبر را تماشا کرده باشید می دانید که دیو داستان یک کتابخانه فوق العاده بزرگ به زیباروی قصه بل هدیه می دهد. علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی در رویاهای خود داشتن چنین کتابخانه زیبایی را آرزو می کنند.

ادامه مطلب

انتخاب فرش مناسب
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

انتخاب فرش مناسب برای منزل

استفاده از فرش به ‌عنوان یک عنصر دکوراتیو در منازلی با کفپوش‌ های چوبی و جذاب چندان عجیب نیست. سال هاست که این کار میان خانواده ها مرسوم شده است و افراد سعی می‌کنند با پهن کردن یک فرش کوچک در قسمتی از اتاق نشیمن یا اتاق خواب محیط را از حالتی یکنواخت و خسته‌کننده خارج کنند اما مشکل زمانی آغاز می‌ شود که ما در کنار دید دکوراتیو به فرش ها نگاهی کاربردی هم داشته باشیم به خصوص در دکوراسیون های مدرن که حال و هوایی جدا از سبک های سنتی و معاصر دارند و فرش های پر نقش و نگار و با ابعاد استاندارد موجود در بازار برای آنها کارایی چندانی ندارند. در این هنگام یک سؤال مهم ذهن ما را به خود مشغول می‌کند چه فرشی و با چه اندازه ‌ای انتخاب کنیم؟

ادامه مطلب

دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

مبلمان کلاسیک و مدرن را همزمان به کار ببرید

ممکن است بسیاری از شما به دنبال طراحی های منحصر به فرد و هیجان انگیز برای چیدمان منزلتان باشید. بهتر است بدانید روش های بسیاری وجود دارد که بتوانید این نیاز را برآورده کنید که یکی از این روش ها ترکیب وسایل مدرن با کلاسیک در منزلتان است. حال این ترکیب می تواند شامل تمام وسایل منزل شود و یا بخشی از آن را در برگیرد از اتاق خواب گرفته تا قسمتی از نشیمن یا آشپزخانه و …

ادامه مطلب

تزیین دیوار خالی
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

دیوار خالی خانه خود را چگونه تزیین کنیم؟

گاهی اوقات در خانه با یک دیوار خالی بزرگ رو به رو می شوید که دلتان می خواهد آن را به هر قیمتی پر کنید. اولین فکری که به ذهنتان خطور می کند ممکن است نصب یک گالری دیواری پر از آثار هنری زیبا و معروف باشد.

ادامه مطلب

تفکیک فضا در خانه های کوچک
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

ترفندهایی برای تفکیک فضا در خانه های کوچک

زندگی مدرن هر روز رو به کوچک‌ تر شدن است. دورانی که زوج‌ های جوان در خانه‌ های بزرگ و دو خوابه ساکن می‌ شدند تقریبا گذشته‌ است. دیگر در طراحی‌ خانه‌ های جدید شاهد درهای زیاد و فضاهای جدا از هم نیستیم. همه‌ چیز خلاصه می‌ شود در یک سالن که باید هم به‌ عنوان اتاق‌ نشیمن و هم به‌عنوان اتاق‌ ناهارخوری استفاده شود. معمولا آشپزخانه‌ ها هم اپن هستند و به سالن وصل می‌ شوند. به این فضاها اپن پلن و یا دارای نقشه‌ باز می‌ گویند.

ادامه مطلب

مبل تک در دکوراسیون
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

جادوی مبل تک در دکوراسیون داخلی

محدودیت مساحت خانه‌ها از معضلاتی است که تقریباً در هر جای دنیا مردم با آن مواجه‌ اند. در ایران نزدیک به یک دهه است که خانه‌ ها با ابعادی کوچک ساخته می‌ شوند تا از قیمتی پایین‌ تر و متناسب با توان خرید مشتریان برخوردار باشند. اما این کاهش مساحت دست و پای خانه‌ داران برای خرید یک ست کامل مبلمان را می‌ بندد. گاهی آنچه در بازار و فروشگاه‌ ها زیبا و جذاب به چشم می‌ آید با ورود به خانه به علت عدم تناسب با محیط ذوق خریدار را کور می‌ کند. گاهی نیز می توان از یک دست مبل کامل برای تجهیز فضا استفاده کرد ولی حاصل دکوراسیونی معمول می شود که در آن رد پای خلاقیت و سلیقه صاحبخانه کمتر به چشم می خورد.

ادامه مطلب