مبل ایتالیایی

هنر-صنعت دکوراسیون و مبلمان از نادر عرصه هایی است که از یکسو با نیازهای اصلی انسان امروزی در ارتباط بوده و از سوی دیگر سطح بالاتر نیازهای انسانی از جمله حس زیبایی شناسی را پاسخگو است.شاید همین امر باعث شده که در زنجیره ایده پردازی تا تولید وخدمات وابسته به دکوراسیون و مبلمان،قشرهای مختلفی، از هنرمندان طراح گرفته تا صاحبان فناوری و معماران داخلی صاحب نام،مشغول پژوهش و اجرا در این عرصه باشندوهر روز شاهد سبک و مدل جدید و خلاقانه ای در این حوزه باشیم.

در سال ۱۹۴۶،جیانی ورساچه مثل بسیاری از دیگر بزرگان صنعت مد در ایتالیا به دنیا آمد و از همان اوایل کودکی در کارگاه خیاطی مادرش شروع به یادگیری دوخت و دوز کرد. بعد از ارائه طرح هایی موفق در جوانی اش ، خیلی زود توانست چنان رشد کند که بسیاری از مشاهیر هالیوود مشتاق طرح های او شدند . جیانی بعد از کسب شهرت جهانی اش ، در سال ۱۹۹۲ تصمیم گرفت که قسمت دکوراسیون و طراحی داخلی را تاسیس کند وبا این تصمیم که با استقبال خوبی هم مواجه شد او توانست موفقیت نوینی برای خود بدست آورد.

یکی از بهترین معرفهای زیبایی و شکوه کارهای دکوراسیون ورساچه را می توان در بلندترین برج مسکونی جهان،یعنی برج العرب دبی دید که در آن مبلمان و دکوراسیون مجلل ورساچه به زیبایی خودنمایی می کند.یکی از ویژگی های منحصر به فرد طراحی های دکوراسیون و مبلمان ورساچه در تلفیق طراحی نئوکلاسیک ، باروک و مدرن است که می توان آن را در همه ی کارهای ورساچه مشاهده کرد.استفاده از مواد اولیه با کیفیت بالا مثل چرم،ابریشم و مخمل ، استفاده از رنگهای ساده و موقر مثل مشکی،سفید،طلایی و نقره ای ، استفاده از اشکال گرافیکی ظریف و مینیمال همه از مشخصه های کاری ورساچه شناخته می شود.

شاید بهترین نمونه اوج زیبایی دکوراسیون بی مانند ورساچه را در خانه ۱۲۵ میلیون دلاری خود جیانی ورساچه باید دید. این خانه در میامی ولب اقیانوس اطلس واقع شده است.جیانی که در سال ۱۹۹۴ این خانه را خریده بود،۳۳ میلیون دلار خرج طراحی داخلی این خانه ویلایی کرد، تا حال وهوای ایتالیایی ورساچه را به آن بدهد.این خانه از مرمر ایتالیایی گرفته تا استخر ۲۴ متری که در آن ۲۴ کیلو طلا به کار رفته چنان مملو از محصولات و لوگوهای ورساچه است که می توان آن را بهترین موزه برای این برند دکوراسیون به حساب آورد.

لوگوی معروف ورساچه تصویر مدوسا،بانوی جهنمی است که به هرکس نگاه می کرد تبدیل به سنگ می شد. از همین تصویر می توان به گرایش ورساچه در احیای مضامین اسطوره های یونانی در کارهایش پی برد. الگوهای پرچین وشکن ورساچه از تصویر موهای مارگونه مدوسا برگرفته شده است.اما ورساچه این طرح های اسطوره ای را با الگوهای فوق مدرن ترکیب می کند تا در قلب طرح های مینیمال و سنگین مبلمان و دکوراسیون خود تلفیقی از طراحی کلاسیک و مدرن بوجودآورد.

منبع:http://www.versacehome.it
http://www.twistedlifestyle.com