مبلمان یخی به طراحی زاها حدید

زاها حدید اولین سری از مبلمان یخی خود را در سال ۲۰۱۲ به نمایش گذاشت. این محصول یک میز ناهارخوری متشکل از دو بخش است که هر بخش نیز به‌صورت جداگانه می‌تواند مورداستفاده قرار گیرد. این محصول که از پلکسی گلس ساخته‌شده بود، از مایعات و ذوب شدن یخ الهام گرفته‌شده و در گالری David Gill در لندن به نمایش درآمد. صفحه این میز در عین استحکام به‌خوبی حرکت و حالت مایع را نشان می‌دهد و پایه‌های آن نیز به‌گونه‌ای طراحی‌شده‌اند که زندگی سریع و در حین جاری بودن را تداعی می‌کنند.

تصویر 1
تصویر ۱
تصویر 2

تصویر ۲

تصویر 3

تصویر ۳

تصویر 4

تصویر ۴

تصویر 5

تصویر ۵

تصویر 6

تصویر ۶

تصویر 7

تصویر ۷

دومین بخش از این مجموعه در سال ۲۰۱۵ و در همان گالری به نمایش درآمد. زاها حدید در سری جدید چند نمونه صندلی، چهارپایه و کاسه با تکنولوژی و شکل یخی طراحی کرده است. جنس و موج‌های موجود در سطح این محصولات نشان‌گر جاری بودن است. همچنین در محصولات جدید علاوه بر شفافیت، رنگ آبی نیز به چشم می‌خورد.

این مجموعه در سال ۲۰۱۲ به‌عنوان یکی از بهترین طراحی‌های سال برای موزه طراحی انتخاب شد. تمامی این محصولات دست‌ساز هستند و در ایتالیا ساخته‌می‌شوند و به همین دلیل قیمت بسیار بالایی نیز دارند. قیمت میز‌های این مجموعه از ۳۷۵.۰۰۰ دلار شروع می‌شود. این قیمت برای یک میز بسیار شوکه کننده است اما با طراحی منحصربه‌فرد آن و طراح آن این محصول نشانه بارزی از عرضه و تقاضاست.