مبلمان مخصوص کودکان وسایلی برای بازی
کودک و نوجوان

مبلمان مخصوص کودکان وسایلی برای بازی

۰
(۰)
مبلمان مخصوص کودکان وسایلی برای بازی
مبلمان مخصوص کودکان وسایلی برای بازی

با نگاهی به رفتار کودکان به راحتی می‌توان دریافت که آنان از تخیل خود برای تطبیق محیط اطراف با ایده آل های خود استفاده می‌کنند. کودکان به راحتی هر وسیله‌ای را به ماشین، هواپیما، قطار یا کشتی بدل می‌کنند؛ بنابراین به نظر می‌رسد که می‌توان از مبلمان مخصوص کودکاننیز با دو هدف متفاوت استفاده کرد. این نوع از مبلمان اگر ویژگی‌هایی مشابه سرگرمی‌های کودکان داشته باشند، می‌توانند علاوه بر نقش اصلی خود به عنوان اسباب بازی کودکان نیز مورد استفاده قرار گیرند.

تخت‌هایی با طرح های شبیه وسایل نقلیه

تخت‌هایی با طرح های شبیه وسایل نقلیه

تختی برای خیال‌بافی

واقعیت این است که کودکان تخت‌های معمولی خود را هم شبیه کشتی و اتوبوس و هواپیما می‌بینند و ساعت‌ها با نشستن بر روی آن ها بازی می‌کنند. حال تصور کنید که تخت آنها واقعاً شبیه به این وسایل نقلیه طراحی شده باشد. با این وصف، احتمالاً تا مدت‌ها جدا کردن آنها از تختخوابشان کاری مشکل و ناممکن خواهد بود. البته این موضوع برای کودکان پر شر و شور که با شیطنت‌های خود موجب بروز حوادث و آسیب دیدن خود می‌شوند، می‌تواند یک گزینه ایده آل باشد. اما متاسفانه این نمونه های فوق العاده که توسط طراحان خلاق طراحی شده اند، در فروشگاه ها به شکل گسترده موجود نیستند و در صورت نیاز باید آنها را سفارش دهید.

مبلمان مخصوص کودکان با طرح خودرو

مبلمان مخصوص کودکان با طرح خودرو

ماشین سواری با مبلمان مخصوص کودکان

برخی والدین به دلیل خطراتی کهمبلمان ویژه بزرگ‌سالانبرای کودکان ایجاد می‌کند، تصمیم به خرید مبلمان مخصوص کودکان می‌گیرند. عمده محصولات موجود در بازار از پارچه‌هایی با رنگ‌های شاد و فرمی نرم و ایمن برخوردارند، اما ممکن است پس از مدت کوتاهی دیگر مورد توجه فرزندان قرار نگیرند و استفاده نشوند؛ اما یکی از راه‌های تشویق کودکان در استفاده از مبلمان مخصوص به خود، خرید محصولاتی جذاب مطابق با سلایق کودکان است. به این منظور طراحان، مبلمانی با ظاهری شبیه به ماشین، هواپیما یا وسایلی از این قبیل طراحی کرده اند که نمونه های جذابی را می توانید در تصویر بالا ببینید.

مبلمانی با طرح حیوانات

مبلمانی با طرح حیوانات

مبلمانی با طرح حیوانات

بسیاری از کودکان علاقه چندانی به خودرو ندارد اما با حیوانات ارتباط خوبی برقرار می‌کنند و از بازی با آنها نیز لذت می‌برند. لذا برای این دسته از کودکان، مبلمان هایی طراحی شده است که به شکلی شبیه به حیوانات زیبا دارند. در واقع مبلمان مخصوص کودکان با طرح حیوانات راه مناسبی برای آموزش کودکان به منظور احترام به محیط زیست و جانوران نیز محسوب می‌شود و به دلیل داشتن ظاهر منحصر به فرد خود می‌توانند به عنوان یک وسیله بازی، ساعت‌ها آنها را به خود مشغول کنند. این مبلمان با هدف جذب یشتر کودکان به استفاده از مبلمان طراحی شده است.

تاب و سرسره سواری با تختخواب مخصوص کودکان

طراحان مبلمانبا توجه به این که کودکان به وسایلی مانند تاب و گهواره علاقه زیادی دارند و از سوار شدن به آنها لذت می‌برند، به طراحی مبلمانی با ویژگی‌های این وسایل اما قابل استفاده در محیط‌های کوچک به خصوص منازل آپارتمانی، روی آورده‌اند. طراحی راحت این نوع از مبلمان همراه با ظاهر سرگرم‌کننده‌شان موجب می شود تا کودکان ساعت‌ها به استفاده، استراحت و بازی با آنها بپردازند. جالب آنکه در طراحی این وسایل دقت بسیاری صورت گرفته است تا تجربه خوابی شیرین را به کودکان هدیه کند.

تاب و سرسره سواری با تختخواب مخصوص کودکان

تاب و سرسره سواری با تختخواب مخصوص کودکان

افزون بر این، برای بسیاری از ما وجود سرسره در یک اتاق کوچک عجیب و در واقع غیرممکن جلوه می‌کند؛ اما بد نیست بدانید که برخی از تختخواب‌های جدید کودک که به تازگی طراحی شده اند،علاوه بر پله، برای بالا رفتن، از سرسره‌های کوچک و جذابی برای پایین آمدن از تخت برخوردارند. وجود این سرسره‌های به‌ظاهر ساده چندین مزیت بزرگ به همراه دارد. نخست آنکه کودکان از بازی در پارک‌ها همواره لذت می‌برند و شبیه‌سازی اتاق خواب با استفاده از سرسره به یک پارک کوچک می‌تواند منجر به علاقه آنها به اتاق خواب خود و استفاده بیشتر از آن شود؛ چیزی که در بسیاری از کودکان مشاهده نمی‌شود و اغلب آنها به بودن در اتاق نشیمن یا آشپزخانه تمایل بیشتری دارند. گذشته از این، بسیاری از کودکان از خوابیدن در تختی با ارتفاع زیاد دچار ترس و دلهره می‌شوند، حال آنکه این سرسره‌ها می‌توانند موجب کاهش دلهره و افزایش تمایل و علاقه آنها به استفاده از این تختخواب‌ها شود.

تختخواب هایی به شکل یک خانه

تختخواب هایی به شکل یک خانه

زندگی بر روی تختخواب!

قرار نیست از تختخواب‌ها فقط برای خوابیدن استفاده شوند. پیش از اینکه بیشتر تعجب کنید، بهتر است کمی به گذشته بازگردیم. به آن روزها که بسیاری از ما با چند تکه بالش و پتو خانه می‌ساختیم و با هم سن و سالان خود بازی می‌کردیم. حال تصور کنید که تختخواب کودکان واقعاً به شکل یک خانه با درب و پنجره ساخته شوند. در این صورت احتمالاً کودکان علاوه بر خواب راحت و شیرین، از بیداری خود نیز لذت خواهند برد. این نوع از تخت خواب برای بالا بردن قدرت تخیل کودکان طراحی شده است.

استفاده از پوف به عنوان مبلمان مخصوص کودکان

استفاده از پوف به عنوان مبلمان مخصوص کودکان

مبلی به نرمی یک بالش

کودکان از وسایل نرم و راحت نظیر بالش، کوسن، تشک‌های بزرگ یا حتی مبل‌های راحتی بسیار لذت می‌برند. این وسایل برخلاف تصور ما، می‌توانند یک ابزار بازی برای کودکان باشند. در واقع ما می‌توانیم باخرید مبلمانی نظیر پوف که ساختاری نرم و بدون اسکلت دارند، علاوه بر فراهم آوردن یک نشیمن ایمن و دوست داشتی، یک وسیله جالب برای لم دادن، خوابیدن و کشتی یا سواری گرفتن آنها را نیز به فضای خانه اضافه کنیم. همچنین پوف ها به دلیل وزن سبک خود به راحتی جابجا می‌شوند و چون فاقد ساختار چوبی هستند دیرتر فرسوده می‌شوند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط