این مبلمان رنگی Endgrain با تمام مبلمان های رنگی که می شناسید تفاوت دارد.

Yael Mer و Shay Alkalay طراحان استودیو  Raw-Edges هستند ، این سری از مبلمان چوبی رنگی را که شامل نیمکت، صندلی راحتی و میز است را طراحی کرده‌اند و آن را Endgrain نامیده‌اند که نام آن برگرفته از تکنیک استفاده‌شده برای رنگ کردن آن‌ها است.

مبلمان 1
مبلمان ۱
مبلمان 2

مبلمان ۲

مبلمان 3

مبلمان ۳

مبلمان 4

مبلمان ۴

مبلمان 5

مبلمان ۵

مبلمان 6

مبلمان ۶

مبلمان 7

مبلمان ۷

مبلمان 8

مبلمان ۸

رنگ کردن الوارهای چوب با استفاده از روش Endgrain انجام می‌شود به این صورت که الوارها در رنگ خیسانده می‌شوند. ایده این روش از آوندها الهام گرفته‌ شده است. از آنجایی که آوندها می‌توانند آب و مواد غذایی را انتقال دهد و آب می‌تواند در الیاف چوب حرکت کند و جذب آن شود پس رنگ نیز می‌تواند. در این محصولات از چوب‌های درخت Jelutong و کاج استفاده‌شده است که به‌خوبی رنگ را انتقال می‌دهد و همین‌طور خط‌های خوبی دارند.

این الوارهای رنگ‌شده و ساده در اندازه‌های مختلف در کنار هم قرار می‌گیرند و ترکیب های زیبایی را بوجود می آورند. طراحان این محصولات بیش‌تر از طرح‌های چهارخانه برای این مبلمان ها استفاده کردند. پس از چسباندن این الوارها بارنگ‌های موردنظر، محصول با استفاده از ماشین‌آلات و کامپیوتر برش می‌خورد و ساخته می‌شود و با توجه به برش‌ها و شکل‌های مختلف، طرح و رنگ‌های مختلفی ایجاد می‌شوند.

با استفاده از این روش و فرایندی که توضیح داده شد این سری مبلمان ساخته شده اند که محصولات نهایی را در زیر مشاهده می‌کنید.