مبلمان راحتی

با گسترش فرهنگ تولید DIY (خودت انجام بده)، امروزه شاهد تولیدات محصولاتی هستیم که به آسانی در سرتاسر نقاط جهان قابل ساخت و تولید هستند.مبلمان راحتی  زیر که از دو صندلی ساده تشکیل شده و تصاویر آن را در ادامه مشاهده می کنید یکی از این محصولات است که توسط طراحی به نام Ningal خلق شده است.

خودت انجام بده (Do it yourself or DIY) اصطلاحی است که از دهه ۱۹۵۰ میلادی در برخی کشورهای غربی به ویژه ایالات متحده آمریکا رواج پیدا کرد و معنای آن تعمیر، اصلاح، ساختن و یا انجام برخی کارهای فنی در خانه یا بیرون ازخانه بدون کمک خواستن از متخصصان و استادکاران آن رشته است. امروزه درکشورهای یاد شده این شیوه رواج گسترده ای یافته است و رشته های گوناگونی رابجز کارهایی که به دلیل حساسیت، تنها کارآزمودگان مجاز به انجام آن هستند شامل می شود. در این روش علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها و مصرف مواد اولیه، باعث پرورش استعدادهای فنی و پر شدن اوقات فراغت نیز می گردد.
تکنولوژی CNC ، برش لیزری و پرینت سه بعدی و … هم اکنون در اکثر کشورهای دنیا در دسترس است و پیدا کردن فرد ماهری که بتواند به سادگی قطعات راتولید و مونتاژ کند نیز کار چندان مشکلی نیست. این مبلمان راحتی دارای فریمی چوبی (تخته سه لا) می باشد و روکش چرمی روی آن برای نشستن و تکیه کردن است که با استفاده از میخ پرچهایی که توسط تکنولوژی پرینت سه بعدی تولید شده اند در محل مناسب محکم می شود .با دریافت قطعات ، این صندلی به راحتی به وسیله خریدارنصب می شود و او می تواند تمام بخشهای صندلی ها از قبیل رنگ و متریال و…را به راحتی و با سلیقه خود تغییر دهد.