مبلمان با الهام از حیوانات

هنرمندان و طراحان، آثار هنری خلاقانه‌ای را با الهام از حیوانات خلق می‌کنند که برای دوستداران حیوانات و افرادی که دکوراسیون خانه‌ای متفاوت و خاص می‌خواهند مناسب است. در این مقاله مجموعه‌ای از مبلمان‌های بسیار جذاب و شگفت انگیز را مشاهده می‌کنیم که طرح این آثار خلاقانه، از حیوانات الهام گرفته شده است. در ادامه به چند نمونه از مبلمان‌هایی با الهام از حیوانات اشاره می‌کنیم با ما همراه باشید.

مبلمان با الهام از حیوانات دریایی و آفریقایی
مبلمان با الهام از حیوانات دریایی و آفریقایی

۱- مجموعه حیوانات طرحی از Maximo Riera

این صندلی توسط هنرمند اسپانیایی ماکسیمو ریرا با استفاده از فوم فشرده طراحی شده است. این طراح با نگاه مبتکرانه به مبلمان، مجموعه منحصر به فردی از صندلی‌های چرمی به رنگ سیاه به نام «صندلی حیوانات» ایجاد کرده است. ماکسیمو تمام زیبایی‌های حیوانات حیات وحش را در این مجموعه به نمایش گذاشته و او سعی کرده است اشکال حیوانات را دقیقاً همان‌طور که بوده‌اند در مجموعه صندلی حیوانات تولید کند. هدف او از طراحی این مجموعه ایجاد ارتباط بیشتر بین حیوانات و انسان‌ها بوده است. مجموعه آثار او شامل بدن کامل حیوانات و یا بخشی از بدن حیواناتی همانند نهنگ، فیل، هشت پا و قورباغه … است.

مبلمان با الهام از اسب آبی

مبلمان با الهام از اسب آبی

۲- طراحی منحصر به فرد میز قهوه خوری حیوانات در آب اثری ازMark Stoddart

میز قهوه خوری حیوانات در آب، طرحی از هنرمند اسکاتلندی مارک استودارت می‌باشد. مارک مجسمه‌های برنزی منحصر به فردی را طراحی کرده است که می‌توان به میز قهوه خوری و میز ناهار خوری با پایه‌های برنز اشاره کرد که پایه این میزها از گونه‌های حیوانی مانند بوقلمون، ببر، فیل و … ساخته شده است. شیشه میز نقش آب را دارد که قسمتی از بدن حیوان از آن خارج شده است. این هنرمند اسکاتلندی با طرح‌های خود خریداران را متعجب می‌کند و میزهای منحصر به فردی را در مقابل آن‌ها قرار می‌دهد.

مبلمان با الهام از حیوانات اهلی

مبلمان با الهام از حیوانات اهلی

۳- طراحی صندلی حیوانات عروسکی طرحی از گروه Yuso

سه طراح جوان چینی بانام تجاری یوسو مجموعه مبلمان فوق‌العاده‌ای با الهام از حیوانات طراحی کرده‌اند. این مجموعه شامل صندلی‌های عروسکی به شکل گوسفند، خوک، بوفالو و گاو است که دارای یک سبک منحصر به فرد برای کودکان دارد. این صندلی‌ها در داخل و خارج خانه مورد استفاده قرار می‌گیرند و ساخته شده از چوب، چرم و پنبه هستند.

مبلمان با الهام از خرگوش

مبلمان با الهام از خرگوش

۴- صندلی‌های زیبا با الهام از حیوانات طراح Merve Kahraman

این صندلی خلاقانه توسط طراحی به نام مروی ساخته شده است. این مجموعه ترکیبی از صندلی‌های منحصر به فرد به شکل شاخ گوزن و گوش خرگوش است که از پایه‌هایی به شکل پا و سم حیوانات از جنس چوب و چرم طبیعی ساخته شده است. این مبلمان خاص دکوراسیون متفاوتی را به خانه شما می‌بخشند و محیط گرمی برای یک گفتگوی صمیمانه ایجاد می‌کنند

مبلمان با الهام از حیوانات خانگی

مبلمان با الهام از حیوانات خانگی

۵- سبک جالب از مبلمان الهام گرفته از حیوانات خانگی، استودیو NEL

دوست داران حیوانات و یا افرادی که دارای حیوان خانگی هستند، این سبک مبلمان را دوست دارند. طراحان مکزیکی از استودیو NEL این مجموعه فوق‌العاده را ایجاد کرده‌اند و حیواناتی نظیر گربه، سگ و پرندگان را در قالب مبلمان به نمایش گذاشته‌اند. این مبلمان چند منظوره به‌صورت صندلی، میز و نگهدارنده کتاب مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مبلمان برای قرار گیری در اتاق کودکان مناسب است.

مبلمان و کودکان

مبلمان و کودکان

۶- مبلمان چند منظوره حیوانات برای بازی کودکان Ekaterina Shchetina و Libero Rutilo

Animaze مجموعه منحصر به فردی به شکل حیوانات است، این مجموعه چند منظوره بارنگ آمیزی زیبا به‌منظور تشویق کودکان برای بازی کردن، توسط طراحان خلاق به نام اکاترینا و لیبرو طراحی شده است. حیواناتی که داخل چهارچوب‌های چوبی قرار گرفته‌اند می‌توانند از چهارچوب‌ها خارج شوند و به‌صورت جداگانه مورد استفاده قرار بگیرند. این پنج حیوان می‌توانند به‌صورت یک صندلی، میز عسلی و یک اسب گهواره‌ای کودکان را به بازی دعوت کنند.

مبلمان با الهام از حیوانات

مبلمان با الهام از حیوانات

۷- طرح کمدی به شکل سوسک اثری از Janis Straupe

کمدهایی به شکل حشرات را به خانه خود بیاورید. خالق این اثر فوق‌العاده جنیس از کشور لتونی می‌باشد که پس از ماه‌ها تلاش و با مهارت خاص کمدی به شکل یک سوسک بزرگ با استفاده از چوب راش را طراحی کرده است. این کمد دارای فضای داخلی مناسب برای قرار دادن لباس و اشیا مختلف می‌باشد که شما در عکس زیر مشاهده می‌کنید. این کمد جالب دکوراسیون خانه شما را متفاوت می‌کند.

مبلمان با الهام از حیوانات

مبلمان با الهام از حیوانات

۸- مجموعه شگفت انگیز مبلمان دامی Marcantonio Raimondi Malbera

طراح این مبلمان زیبا Marcantonio Raimondi Malbera می‌باشد که یک مجموعه خاص و متفاوت را با استفاده از حیوانات مزرعه و تحت نام تجاری Seletti (نام تجاری مبلمان ایتالیایی) ساخته است. هر قسمت از این مبلمان نشان دهنده یک حیوان مزرعه است و هر کدام از حیوانات دارای بخش‌های مختلفی هستند. این مجموعه مبلمان منحصر به فرد دکوراسیون خانه را متمایز از دیگر خانه‌ها می‌کند.

مبلمان با الهام از حیوانات دریایی

مبلمان با الهام از حیوانات دریایی

۹-خلاقیت در طراحی مبلمان عجیب به شکل دهان حیوانات آبزی Porky Hefer

گاهی اوقات یک صندلی معلق در کنار شومینه و یک کتاب خوب در یک روز سرد در خانه کافی است. یک طراح آفریقایی به نام پورکی هفر مجموعه شگفت انگیز را در قالب موجودات دریایی ساخته است. این مجموعه با عنوان Monstera Deliciosa در نمایشگاه Design Miami 2015 به نمایش گذاشته شد. این صندلی یک نشیمنگاه راحت به‌منظور خواندن کتاب برای شما فراهم می‌کند و قطعاً از مطالعه کردن در دهان یک جانور مرگبار لذت می‌برید.

مبلمان با الهام از پرندگان

مبلمان با الهام از پرندگان

۱۰- طراحی میز چند منظوره با الهام از شتر مرغ اثری از Mario Tsai

این میز چند منظوره توسط ماریو تسای برای کمپانی ایتالیایی Valsecchi ساخته شد که به شکل شتر مرغ طراحی شده است. این میز دارای ظرافت و انعطاف پذیری خاصی است که در هر فضایی می‌شود از آن استفاده کرد. بدنه این میز از آهن ساخته شده است و به‌وسیله آهنربایی کوچکی که در داخل گردن این میز قرار داده شده می‌توانید به‌راحتی زاویه و ارتفاع آن را با توجه به نیاز خود تنظیم کنید. این میز دارای یک چراغ مطالعه زیبا است که می‌توانید در کنار مبل خود قرار دهید تا نور کافی برای مطالعه شما را فراهم کند. این میز چند منظوره در رنگ‌های متنوع از قبیل نارنجی، آبی، سیاه و سفید عرضه می‌شود.