مبلمان انعطاف پذیر در فضای خاه

Spyndi نام مبلمان دست سازی است که توسط طراح مبلمان لیتوانیایی Mindaugas Zilionis طراحی شده است . این مبلمان از ۶۰ بخش منعطف  و با الهام از ستون فقرات انسان طراحی شده است.این عناصر منعطف سبب می شوند که این مبل براساس حالتهای مختلف بدن  قابل تنظیم باشد.

ازاین مبلمان می توان به منظورهای مختلف مانند صندلی ، نیمکت ، پارتیشن ، صندلی گهواره ای ، چهارپایه ، میزکنارمبلی ، تجهیزات ورزشی و … استفاده کرد.
راز نهفته در طراحی این مبلمان ساخت پرزحمت آن می باشد.هر مبلمان از ترکیب ۱۲۶۰ قطعه چوب توس ساخته شده است.روی تمام قطعات به صورت جداگانه از پوششی روغنی استفاده شده و این قطعات در بخشهای کوتاه یا بلند مبلمان به کار رفته اند.استحکام باورنکردنی این قطعات درنهایت به فرمی کلی ، شبیه به ستون فقرات تفسیر شده است.

مسلماً ساخت مبلمان Spyndi با این ترکیب منحصربه فرد و شگفت انگیز نیازبه برنامه ریزی و دقت زیادی داشته است .هر المان دارای یک سمت A ویک سمت B است.زمانیکه این دوسمت درموقعیتهای گوناگون قرارداده می شوند، فرم شکل تغییر می یابد.برای مثال یک خط منحنی توسط A+A+A ویا B+B+B و یک خط راست توسط A+B+A و بقیه ی خطوط نیز از ترکیب این دو ساخته می شوندودرنهایت قطعات بعد از قرارگیری در موقعیت دلخواه برای جلوگیری از حرکت در یکدیگر قفل می شوند.