مبلمان اداری حسن آباد، از دیروز تا امروز

از سال‌های دور نام مبلمان اداری با حسن‌آباد گره خورد است. اگر برایتان پیش‌آمده باشد که بخواهید دفتر کاری را با مبلمان اداری تجهیز کنید شما هم لابد تابه‌حال حداقل یک بار سری به آنجا زده‌اید. اگرنه حتماً نام این محل را شنیده‌اید و شاید دلتان بخواهد بدانید که حسن آباد کجاست و به چه دلیل این معروفیت را در حوزه مبلمان اداری به‌دست آورده. در این مطلب با ما همراه باشیدتا شمارا به گذشته و حال حسن آباد ببریم. 

میدان حسن آباد
میدان حسن آباد

حسن آباد کجاست؟

حسن آباد در مرکز تهران واقع‌شده و بیشترین معروفیت را در این منطقه میدانی با این نام دارد که دارای بافت تاریخی بسیار غنی است و در چهار طرف آن بناهای بسیار زیبایی بناشده است. البته چندین سال است که میدان حسن آباد دیگر میدان نیست بلکه به‌صورت یک تقاطع در خیابان حافظ و سپه درآمده است ولی نام میدان حسن آباد همچنان بر آن مانده است. آنچه که به‌عنوانبورس مبلمان اداری حسن آباد شناخته می‌شود درواقع خیابان حافظ حدفاصل خیابان جمهوری تا این میدان است که از مغازه‌های کوچک و بزرگ بسیار با کاربری فروش مبلمان اداری تشکیل‌شده است.

مبلمان اداری

مبلمان اداری

حسن آباد قدیم و مبلمان اداری

حسن آباد از قدیمی‌ترین مراکز ارائه مبلمان اداری در تهران است با حدود نیم‌قرن قدمت است. اهمیت این مرکز مبلمان اداری نه تنها برای اهالی تهران، بلکه برای افراد دیگر در شهرستان‌ها که نیاز به وسایل و تولیدات زیاد دارند چنان زیاد است که در بسیاری از مواقع برای خرید مبلمان اداری به حسن‌آباد مراجعه می کنند. متأسفانه این معروفیت لزوماً همراه با محبوبیت نبوده است زیرا نوع مبلمان اداریکه درگذشته در حسن آباد عرضه می‌شد چندان موردقبول و پسند اهل‌فن و کسانی که به دنبال ست مبلمان اداری یا مبلمان اداری زیبا باکیفیت بالا بودند نبود. کسانی برای خرید مبلمان اداریبه این منطقه مراجعه می‌کردند که به دنبال محصول ارزان بودند و وقتی تأکید بر مبلمان اداری ارزان باشد کیفیت مبلمان می‌تواند قربانی گردد.

مبلمان اداری

مبلمان اداری

حسن آباد و مبلمان وارداتی

امروزه علاوه بر ترکیبی از مبلمان برند و مبلمان کارگاهی که کیفیت ها و قیمت های مختلفی را در بر می گیرد انواع مبلمان وارداتی خارجی البته غالبا از نوع چینی نیز در منطقه حسن آباد عرضه می شود. شاید بتوان گفت در صندلی اداری تنوع مبلمان برند و خارجی در این منطقه بیش از انواع میزاداری است.

میدان حسن آباد

میدان حسن آباد

  • حسن آباد خیابانی با مغازه های بسیار

شاید به این موضوع فکر کنید که وجود این همه مغازه‌های مبلمان اداری در این منطقه آیا به کسب وکار هر یک از آنها آسیب می‌زند یا خیر؟ باید به شما بگویم زمانی که مرکزی برای فروش انواعمبلمان اداری وجود دارد این مسئله باعث افزایش کیفیت و رقابت تولید کنندگان و فروشندگان می‌شود. همچنین این امر باعث افزایش مشتریان نیز شده است. هر فروشنده با توجه به خط مشی خود نوع خاصی از محصولات را عرضه می کند و این بستگی به مشتری دارد که کدام نوع را انتخاب کند. مشکلی که هنوز در این منطقه وجود دارد این است که علیرغم اعلام قیمت مصرف کننده یکسان از سوی برندها گاهی این قیمت توسط فروشندگان رعایت نمی شود و شما یک محصول را می توانید در فروشگاه های متعدد و با قیمت های متفاوت ببینید. این است که اگر زمانی قصد خریدصندلی اداری یا میز اداری را داشتید حتما قیمت های اصلی محصول را از قبل بدانید. وب سایت خوگردر این خصوص به شما کمک بزرگی می کند و می توانید کلیه قیمت های اقلام مختلف مبلمان اداری را بر اساس قیمت گذاری تولید کننده در سایت ببینید.

محل بازار مبلمان حسن آباد

محل بازار مبلمان حسن آباد

دسترسی به حسن آباد آسان است

مبلمان اداری حسن آباد، از گذشته تا امروز بیشتر در حد‌ فاصل خیابان حافظ و میدان حسن آباد متمرکز بوده است. محدوده‌ای که با افزایش مغازه‌ها و عرضه کنندگان وسیع‌تر شده و روز به روز شلوغ‌تر می‌شود. این منطقه در محدوده طرح ترافیک قرار دارد، ولی دسترسی آسان با مترو و از طریق ایستگاه میدان حسن آبادبه آن وجود دارد. همچنین در گذشته مشکل پارک ماشین در اطراف این خیابان‌ها و ترافیک بیش از حد همیشه وجود داشته است، اما امروزه با وجود چند پارکینگ بزرگ در این منطقه، دسترسی و آرامش بیشتری برای مشتریان فراهم آمده است.

دکوراسیون اداری به وسیله شرکت ها

دکوراسیون اداری به وسیله شرکت ها

جای خالی برندهای مبلمان اداری در حسن آباد

درحوزه مبلمان اداری برخی از تولیدات به‌صورت کارگاهی آماده و عرضه می‌گردد که معمولاً ازنظر مراحل و کیفیت تولید از طراحی و کیفیت تولید بالایی برخوردار نیست. در همین حوزه شرکت‌های متعددی نیز فعالیت می‌کنند که با استفاده از دانش روز و به‌کارگیری ماشین‌آلات پیشرفته‌تر و کنترل بیشتری بر مراحل تولید نسبت به تولید مبلمان اداری اقدام می‌کنند. درگذشته این شرکت‌ها معمولاً تنوع بالایی از کالا را تولید می‌کردند و با نمایش بخشی از این کالاها در دفتر یا نمایشگاه مرکزی خود و با استفاده از کاتالوگ و تیم‌های فروش مجرب بدون عرضه این کالاها در منطقه یا همان بورس حسن آباد این کالاها را غالباً به‌صورت پروژه‌ای به فروش می‌رساندند. به همین دلیل منطقه حسن آباد از محصولات کارگاهی با کیفیت نه‌چندان خوب اشباع‌شده بود و مرز پررنگی میان محصولات اداری عرضه‌شده در بورس حسن آبادبا محصولات شرکت‌های معتبر و برند این حوزه وجود داشت.

گالری مبلمان اداری

گالری مبلمان اداری

آشتی میان برندهای مبلمان اداری و بورس مبلمان اداری حسن آباد

چند سالی است که این معادله قدری تغییر کرده است. به این دلیل که شرکت‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که ظرفیت بورس کالای مبلمان اداری در حسن آباد برای فروش را نمی‌توانند نادیده بگیرند و خوب است که از این ظرفیت برای فروش بالاتر استفاده کنند و از سوی دیگر بسیاری از گالری‌های فروش مبلمان اداری این منطقه مایل بودند که کارشان را توسعه دهند و در فروشگاه‌های بزرگ‌تر وشیک‌تر مبلمان اداریباکیفیت‌تری را برای خریداران سخت‌گیر عرضه کنند. به همین دلیل به‌تدریج پای برندها هم به این منطقه باز شد و برخی از آنها با ایجاد شوروم اختصاصی و برخی دیگر با ارائه نمایندگی به فروشگاه‌های بزرگ‌تر و موفق‌تر در منطقه حضور پررنگ‌تری در بورس میلمان اداری حسن آباد پیدا کردند. حسن آباد امروز ترکیبی از هر دو وضعیت سنتی و قدیمی با وضعیت متفاوت و جدید امروز است و در آن شما می‌توانید هر دو نوع مبلمان اداری را باکمی جستجو پیدا کنید.