رقابت میان عرضه کنندگان صندلی اداری
books

قیمت صندلی اداری، عاملی برای رقابت میان عرضه کنندگان (بخش سوم)

۰
(۰)
صندلی اپراتوری
صندلی اپراتوری

صندلی اپراتوری

افرادی را تصور کنید که باید ساعات طولانی در پشت میزهای خود بنشینند و فعالیت کنند. آنها نه مدیر هستند که برای سرکشی به بخش‌های مختلف ناچارا از روی صندلی برخیزند، نه میهمان یک کنفرانس چند ساعته و نه حتی کارمندی که هر از گاهی برای برداشتن یک فایل یا اوراق مختلف از میز خود جدا شده و کمی در اتاق راه برود. شغل این افراد دقیقا پشت میز نشینی است. برای مثال اپراتورهای مراکز ۱۱۸، ۱۲۵ و خدمات پس از فروش شرکت‌های بزرگ یا حتی کسانی که ساعت‌ها پشت کامپیوتر می‌نشینند و کار می‌کنند همگی افرادی‌اند که ساعت‌ها در یک حالت بدنی بدون کمترین تغییر ثابت هستند. با این وصف کوچک‌ترین ایراد در شیوه نشستن آنها می‌تواند موجب بروز آسیب‌های جبران‌ناپذیر مانند دیسک کمر، انحراف ستون مهره و درد مفاصل و کتف شود. در نتیجه وجود صندلی‌هایی مناسب با چنین فعالیتی همواره احساس می‌شود.

این افراد معمولا به دلیل ناچاری یا ناآگاهی از صندلی‌هایی استفاده می‌کنند که به‌هیچ‌وجه با نوع فعالیتشان سازگار نیست. از سوی دیگر تولیدکنندگان مبلمان اداری برای این دسته از کاربران طراحی‌های جداگانه و کاملاً علمی را در نظر گرفته‌اند که با نام صندلی اپراتوری شناخته می‌شود.

صندلی گیمینگ سری باس مدل BF120 N DXRACER

صندلی گیمینگ سری باس مدل BF120 N DXRACER

صندلی گیمینگ از جمله محصولاتی است که به‌منظور نشستن طولانی‌مدت کاربران طراحی‌شده و عمدتاً نیز توسط افرادی که ساعت‌ها به بازی کامپیوتری مشغول‌اند خریداری می‌شود. با این وجود می‌توان این صندلی‌ها را برای سایر فعالیت‌های اپراتوری نیز مورد استفاده قرار داد. این محصولات به‌طور کامل بر اساس اصول ارگونومی طراحی‌شده و در هنگام فروش حتی حداکثر وزن و قد کاربر نیز به خریدار اطلاع داده می‌شود. صندلی گیمینگ سری باس مدل BF120 N DXRACER (دی ایکس ریسر) از جمله این محصولات است که در فروشگاه خوگر با قیمت ۲,۰۲۹,۰۰۰ تومان فروخته می‌شود. این صندلی با تکیه‌گاه بلند و انحنای مناسب سرتاسر ستون فقرات از لگن تا گردن را پوشش می‌دهد. قابلیت تنظیم ارتفاع، زاویه پشتی و تغییر وضعیت دسته‌ها در چهار جهت از جمله ویژگی‌های این صندلی به شمار می‌رود.

تعدادی از صندلی‌های گیمینگ فروشگاه خوگر

تعدادی از صندلی‌های گیمینگ فروشگاه خوگر

علاوه بر این، صندلی‌های گیمینگ سری آیرون با تکیه‌گاه پا مدل IS166FT، سری سنتینل مدل SJ08، سری ریسینگ مدل RV118، سری آیرون مدل IS166 و سری کینگ مدل KS06 از دیگر محصولات گیمینگ محسوب می‌شوند که با بدنه‌ای فلزی، چرخ‌های سه اینچ مقاوم PP، روکش چرم، پایه‌هایی آلومینیومی و البته قیمت ارزان‌تر عرضه می‌شوند. در هنگام خرید این محصولات به ابعاد صندلی و سن و قد و وزن توصیه‌شده توسط کارخانه تولیدکننده دقت کنید.

صندلی‌های اپراتوری ‌شرکت اروند

صندلی‌های اپراتوری ‌شرکت اروند

صندلی‌های اپراتوری دیگری نیز وجود دارند که از قیمتی مناسب‌تر برخوردارند. این صندلی‌ها توسط تولیدکنندگان داخلی طراحی و ساخته می‌شود و برای افرادی که در مقایسه با گیمرها ساعات کمتری پشت میز می‌نشینند مناسب است. در واقع این صندلی‌ها برای اپراتورها طراحی می‌شوند؛ کسانی که برخلاف گیمرها حتی هنگام نشستن بر روی صندلی نیز می‌توانند کمی اعضای بدن خود را حرکت دهند.

این صندلی‌ها معمولا از ظاهری ساده اما کارایی بالا برخوردارند. رنگ‌بندی متنوع، استفاده از مواد و الیاف باکیفیت، روکش‌های چرم و پارچه ضد تعریق و جک تغییر ارتفاع از ویژگی‌های این دسته از صندلی‌های اپراتوری محسوب می‌شود. ‌شرکت اروند از جمله شرکت هایی است که صندلی های اپراتوری بسیار خوبی را با قیمت هایی حدود ۵۰۰.۰۰۰ تومان برای مصرف علاقه مندان عرضه کرده است. صندلی اپراتوری مدل ۵۴۱۴ (با قیمت ۵۳۹,۰۰۰ تومان)، مدل ۳۸۱۴(با قیمت ۵۵۰,۰۰۰ تومان) و مدل ۳۷۱۴ اروند (با قیمت ۴۴۰,۰۰۰ تومان) از جمله این صندلی‌ها هستند.

صندلی های اپراتوری مدل D205 و D106I F انرژی و صندلی اپراتوری مدل Q32Pi لیو

صندلی های اپراتوری مدل D205 و D106I F انرژی و صندلی اپراتوری مدل Q32Pi لیو

تنوع قیمت این دسته به‌گونه‌ای است که حتی می‌توان صندلی‌هایی با قیمتی کمتر از ۴۰۰ هزار تومان را نیز به‌راحتی پیدا نمود. برای مثال ‌صندلی اپراتوری مدل D205 انرژی با ظاهری متفاوت و قیمتی مناسب (۳۸۴,۰۰۰ تومان)، ‌صندلی اپراتوری مدل Q32Pi لیو با تنوع رنگ بالا، رویه‌هایی از چرم مصنوعی، پارچه تنفسی و پارچه اسپرت و قیمت ۳۵۶,۰۰۰ تومان و ‌صندلی اپراتوری مدل D106I F انرژی (با قیمت ۲۷۱,۰۰۰ تومان) از محصولات پرطرفدار و مقرون‌به‌صرفه بازار مبلمان اداری به شمار می‌روند.

صندلی دسته‌دار مدل NICE صنایع نظری، صندلی ویزیتوری مدل sv505x نیلپر و صندلی اپراتوری مدل D301 انرژی

صندلی دسته‌دار مدل NICE صنایع نظری، صندلی ویزیتوری مدل sv505x نیلپر و صندلی اپراتوری مدل D301 انرژی

اگر به دنبال یک صندلی با ظاهری خاص و متفاوت با صندلی‌های اپراتوری رایج در بازار هستید یا دکوراسیون اجراشده در محیط اداری شما به‌گونه‌ای است که با صندلی‌های معرفی‌شده سازگاری ندارد ناامید نباشید. ‌صندلی دسته‌دار مدل NICE صنایع نظری (با قیمت ۵۵۰,۰۰۰ تومان)، صندلی ویزیتوری مدل sv505x نیلپر (با قیمت ۵۲۰,۰۰۰ تومان) و ‌صندلی اپراتوری مدل D301 انرژی (با قیمت ۳۹۹,۰۰۰ تومان) از محصولاتی هستند برای دکوراسیون‌های مدرن و مینیمال و محیط‌هایی که در آنها از رنگ‌های شاد به کار رفته است، گزینه مناسبی به نظر می‌رسد.

صندلی های کانتر مدل K53 و K52 لیو و صندلی مدل O301 انرژی

صندلی های کانتر مدل K53 و K52 لیو و صندلی مدل O301 انرژی

اگر برای دکوراسیون مدرن و مینیمال محیط کاری خود به دنبال صندلی‌های کانتر متفاوتی هستید صندلی‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم گزینه‌های مناسبی به نظر می‌رسد. ‌صندلی کانتر مدل K53 لیو با طرحی مدور، روکش‌هایی در رنگ‌های متنوع از چرم مصنوعی، پارچه تنفسی و پارچه اسپرت یکی از محصولات باکیفیت این مجموعه است که با قیمت ۵۴۷,۰۰۰ تومان به فروش می‌رسد. افزون بر این صندلی‌های کانتر مدل K52 لیو و مدل O301 انرژی با جک‌های تنظیم ارتفاع و پایه‌های کرومی از محصولات مشابهی هستند که با قیمتی زیر ۴۸۰.۰۰۰ تومان به فروش می‌رسند.

 صندلی کانتر آرایشگاهی مدل DLH آرتمن، S62C لیو و K205 و K301 انرژی

صندلی کانتر آرایشگاهی مدل DLH آرتمن، S62C لیو و K205 و K301 انرژی

کاربرد صندلی‌های کانتر تنها به فست فودها، کافی‌شاپ‌ها و آشپزخانه‌ها محدود نمی‌شود. این محصولات می‌توانند در آرایشگاه‌ها نیز مورد استفاده قرار گیرند. صندلی کانتر آرایشگاهی مدل DLH آرتمن (Artman) یکی از محصولات جدیدی است که توسط شرکت آرتمن ارائه شده است و با جک ۱۲ سانتیمتری و ظاهری زیبا می‌تواند در آرایشگاه‌های مردانه و زنانه استفاده شود. این محصول هم‌اکنون با قیمت ۴۴۷,۰۰۰ تومان در فروشگاه خوگر موجود است. ابعاد و وزن مناسب، روکش چرم قابل شستشو و ضد تعرق و پایه‌های مقاوم و ضدزنگ کرومی از ویژگی‌های این صندلی به شمار می‌روند.

‌صندلی کانتر مدل S62C لیو نیز محصولی با طول و عرض مناسب است (۴۷ *۵۰ سانتیمتر) که می‌تواند در فضاهای مختلف برای افرادی سنگین‌وزن و بزرگ جثه استفاده شود. این صندلی با روکش‌های چرم مصنوعی و پارچه تنفسی به قیمت ۴۰۱,۰۰۰ تومان عرضه می‌شود و مجهز به یک جک ۱۲ سانتیمتری است. افزون بر این صندلی‌های کانتر مدل K205 و مدل K301 انرژی نیز از دیگر محصولاتی هستند که با ظاهری زیبا و قیمتی پایین‌تر به فروش می‌رسند.

صندلی های کانتر شرکت اپن تاپ

صندلی های کانتر شرکت اپن تاپ

صندلی کانتر

در کافی‌شاپ‌ها، غذاخوری‌ها و فست فودها صندلی‌های مورد استفاده باید علاوه بر راحتی و کارایی بالا از زیبایی خاصی برخوردار باشند و با محصولاتی که با عنوان صندلی‌های اداری تولید می‌شوند متمایز باشد. از سوی دیگر ابعاد این صندلی‌ها نیز باید بهینه باشد چراکه معمولا به تعداد زیاد از آنها برای فضایی با مساحت محدود استفاده می‌شوند.
در دکوراسیون‌های کلاسیک و طرح چوب معمولا قرار دادن صندلی‌های پی‌وی‌سی، پلاستیکی و حتی چرمی و پارچه‌ای با رنگ‌های روشن موجب بر هم خوردن تعادل فضا می‌شود؛ اما شرکت اپن تاپبا ساخت محصولاتی از چوب MDF و چرم این معضل را به‌طور کامل رفع کرده است. این محصولات با روکشی به طرح چوب طبیعی با دکوراسیون‌های چوبی کاملاً سازگار است. این محصولات با قیمت‌های متنوع از ۳۰۰,۰۰۰ تومان تا ۳۶۰,۰۰۰ تومان در فروشگاه خوگر به فروش می‌رسد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط